TOP 8 videoklipů týdne: Roger Waters přehrál Comfortably Numb, Skety zpívají o rodičovství a Andrea Kalousová o vztahu s Kazmou

Vydáno 29.11.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Roger Waters zavzpomínal na staré časy a přehrál skladbu Comfortably Numb, kterou měl s Pink Floyd na kultovním albu The Wall. Slovenská zpěvačka Sima vydala videoklip k písni s všeříkajícím názvem Silnějšia, Andrea Kalousová se vyzpívává ze vztahu s Kazmou a Kofe-In deklarují, že je žena bolest i útěcha. S novinkami se hlásí také David Deyl, který v duetu s Kristínou nazpíval Vánoční přání nebo Skety, jež zpívají o rodičovství. Naty Hrychová si zařádila na motorce a LinaKaro vydává debutové EP.

TOP 8 videoklipů týdne: Roger Waters přehrál Comfortably Numb, Skety zpívají o rodičovství a Andrea Kalousová o vztahu s Kazmou TOP 8 videoklipů týdne: Roger Waters přehrál Comfortably Numb, Skety zpívají o rodičovství a Andrea Kalousová o vztahu s Kazmou


Kapela Kofe-In v novém singlu deklaruje, že je žena bolest i útěcha

Kofe-In vydala nový singl Troja. Podle slov kapely jde o klasickou rockovou vypalovačku. Skladba je předzvěstí nového alba, které má brzy vyjít. To produkuje zkušený Armin Effenberger. Klip samotný natočil režisér Radim Kaller se svým týmem. 

Andrea Kalousová vysílá podporu všem holkám se zlomeným srdcem

Popově laděný song Co bude dál je výsledkem spolupráce Andrey Kalousové s producenty Reginaldem, Davidem Kandlerem a Sofianem Medjmedj. Skladba Co vznikla už před rokem a půl, zpěvačka se ale vyrovnávala s rozchodem se svým expřítelem Kazmou a celá věc pro ni byla příliš citlivá. Klip natočil režisér Martin Linhart, sledujeme v něm příběh čtyř holek, každá z nich má svou vlastní vztahovou, porozchodovou linku.

Slovenská zpěvačka Sima oslavuje sílu žen

"Každá z nás zažívá i momenty, které nás na chvíli položí na kolena. Které nám do očí vtlačí slzy. Které nám dávají na výběr ze dvou možností. Buď se vzdáme, nebo zdvihneme hlavu a pokračujeme dál," vysvětluje na svém Instagramu Sima námět písně s všeříkajícím názvem Silnějšia. Od zpěvačky jsme v poslední době spíše zvyklí na taneční a tepající hudbu, tahle balada je příjemným kontrastem v její tvorbě. 

Sima pokřtila v Praze svá nejnovější alba, kmotry si vybrala mezi fanoušky

Roger Waters přehrál Comfortably Numb od Pink Floyd

Roger Waters potěšil fanoušky předělávkou skladby Comfortably Numb od skupiny Pink Floyd z jejího přelomového alba The Wall. Nahrál ji během turné This Is Not a Drill po Severní Americe. O produkci se pak postaral sám Waters spolu s Gusem Seyffertem. „Změnil jsem její tóninu na a moll, aby byla temnější, a zaranžoval jsem ji bez svých sól, s výjimkou jedné sekvence, kde uslyšíte úžasně krásné sólo Shanay Johnson,“ říká zpěvák. Doprovodný videoklip natočil a zrežíroval Sean Evans.

BIZÁR: Fanoušci Pink Floyd v šoku. Roger Waters se postavil na stranu Ruska

David Deyl s Kristínou natočili vánoční duet

David Deyl si pro své fanoušky připravil vánoční překvapení v podobě duetu Vánoční přání, který nazpíval se slovenskou zpěvačkou Kristínou. „Inspirací při psaní této písně mi bylo moje dětství, které se odehrávalo v československém prostředí. Takže proto je to duet češtiny a krásné slovenčiny, která mě osobně vždy ihned přepne do dětských let. Věřím, že to budou stejně cítit i další milovníci Vánoc. Měl jsem velkou radost, když Kristína s natáčením souhlasila, a to byl zřejmě klíčový moment, aby se mi splnilo přání a zároveň jsem dostal první letošní dárek,“ svěřil se David Deyl.

Skladbu doprovází i slavnostně laděný videoklip. "Vánoce jsou pro mě oslavou tradic a rodinnými chvílemi. Oboje jsme s režisérem Viktorem Odehnalem chtěli přenést i do videoklipu a diváci mohou sami posoudit, jak se nám to povedlo,“ doplňuje zpěvák.

 

Naty Hrychová řádila na motorce

Naty Hrychová přichází s punk-rockovou novinkou Dneska nespim, za jejíž produkcí stojí Lukáš Chromek. „Text představuje holku, která je nad věcí a odmítá se přizpůsobit čemukoliv. Kašle na budoucnost, protože žádné předpovědi stejně neplatí a život je teď a tady,“ říká zpěvačka.

ROZHOVOR | Naty Hrychová: Pop nemám moc ráda. Miluju, když má zvuk koule

Ve videoklipu se společně s Naty objevuje poprvé také její kapela, kterou tvoří bubeník Jiří Bärtl, kytaristi Josef Láska a Petr Kalášek a baskytarista Pavel Kalášek. „V klipu jezdíme na motorce jako magoři, blbneme na poušti i uprostřed blesků. Svět je naruby a na ničem už nezáleží. Nic nás nezastaví, i když kolem je všechno vzhůru nohama. To pro mě byla při natáčení asi největší výzva. Mám strach z výšek a ve FZG studiu jsem visela hlavou dolů. A to jsem ještě musela zpívat! Schválně se mrkněte, jestli v mých očích tu absolutní noční můru uvidíte,“ popisuje s úsměvem Naty.

 

Skety zpívají o rodičovství

Singl o rodičovství vydává sestava Skety. Pojmenovala ho Pro slepičí kvoč a jde o první vlaštovku z jejího připravovaného alba. Melodie Petra Wajsara připomene každému věčné rodičovské poučování a nekonečnou dětskou zvídavost. V hlavních rolích se představili Lukáš Pavlásek, Josef Polášek a Martin Zbrožek.  Do tvorby textu se zapojili nejen jednotliví členové kapely, ale i její fanoušci.

„S otravnou rodičovskou výchovou jsme se setkali asi všichni, a to jak v roli vychovávaného, tak v roli vychovatele. Když jsem pro inspiraci k textu založil diskuzní vlákno na Facebooku, příspěvek vyvolal neuvěřitelně rozsáhlou diskuzi a sešlo se přes pět set nejrůznějších hlášek, kterými rodiče často nevědomě zásobují svoje ratolesti. Myslím proto, že téma je to věčně aktuální.” říká Petr Wajsar.

LinaKaro debutuje EP s Healing

LinaKaro, vlastním jménem Karolína Přibylová, semifinalistka Česko-Slovenské Superstar 2015 se vrací na hudební scénu. Vydává debutové EP Healing a spolu s ním i singl Maybe We Are. Videoklip natočil Martin Řezáč. Zpěvačka jím poukazuje na pozitiva města a umění si říct, že jsme hrdí na to, kde žijeme. Podpořit myšlenku živé kultury a nebát se ukázat svůj styl. Ve snímku je vidět pozvolný přerod z kancelářské šedi do pravého barevného „já''.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, foto: Marek Holoubek (Roger Waters), Poyd (Naty Hrychová), Skety (Martin Bambušek)
Témata: KOFE-IN, Andrea Kalousová, Kazma, Sima, LinaKaro, Skety, Naty Hrychová, David Deyl, Kristína, Roger Waters

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít