TOP 8 videoklipů týdne: Frontman Rybiček 48 žádá o ruku, o slovo se hlásí mladíci Sofian Medjmedj a John Wolfhooker

Vydáno 30.10.2018 | autor: Markéta Koloničná

Česká scéna přichází tento týden hned s několika novinkami. Kryštof vzpomíná na pětadvacáté výročí svého vzniku klipem k Vysněnokrajině, Málem Králem se po dvou letech vracejí s písní Kdyby se mi chtělo? a nové video vydal také začínající Sofian Medjmedj. S unikátním počinem přicházejí Rybičky 48, kteří natočili klip k songu Lék na duši ženy na jeden záběr, a mladou krev reprezentují John Wolfhooker. Ze zahraničí přispěli Lady Gaga a Bradley Cooper, Jason Derulo nebo Bring Me The Horizon

TOP 8 videoklipů týdne: Frontman Rybiček 48 žádá o ruku, o slovo se hlásí mladíci Sofian Medjmedj a John Wolfhooker TOP 8 videoklipů týdne: Kryštof vzpomínají na Strahov, frontman Rybičky 48 žádá o ruku


Kryštof vzpomíná Vysněnokrajinou na Strahov

"Dva nejbáječnější dny kariéry." Tak mluví skupina Kryštof o svých dvou koncertech k pětadvacátému výročí svého vzniku, které se uskutečnily loni v září na pražském Strahově. Záznam z celé show půjde brzy do kin a poté vyjde na CD, DVD i Blu-ray, už teď však Kryštof vydává ochutnávku v podobě klipu Vysněnokrajina. "Vybrali jsme tuto píseň proto, že nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy se celý stadion právě uprostřed ní poprvé rozblikal. Svítící náramky tehdy ukázaly své kouzlo a proměnily Strahov na opravdovou Vysněnokrajinu," vzpomíná Richard Krajčo.

Evžen Hofmann (Kryštof) interview: Kytarové instrumentální album RetroSpektiva? Další splněný sen!

 

Bring Me The Horizon a jejich vyladěné lyric video

Lyric videa do článků o nových klipech příliš často nedáváme, ale tohle si zařazení určitě zaslouží. Je jedno, jestli jste metalová hvězda, nebo obyčejný táta od rodiny, jak je v klipu vidět, některým věcem se prostě nevyhnete. Nová deska Bring Me The Horizon vyjde 25. ledna.

Frontman skupiny Rybičky 48 žádá o ruku

Rybičky 48 po úspěšné letní koncertní sezóně skáčou rovnýma nohama do té podzimní. Před pár dny vyrazili na turné Best Fuck Off Tour, které je téměř vyprodané, a zároveň vypustili do světa klip k písni Lék na duši ženy. Ten zachycuje rande frontmana Kuby Ryby s jeho skutečnou přítelkyní a unikátní je hned ve dvou věcech. Nejenže bylo video natočeno na jeden záběr, ale zpěvák v jeho závěru požádá svou vyvolenou Dominiku o ruku. "Protože jsme vše dělali v utajení, věděla Domča, že v klipu bude hrát, ale netušila, že ji na konci požádám o ruku. Vše se muselo několikrát zkoušet do onoho zlomového momentu a nakonec se to prostě muselo povést," vzpomíná Kuba Ryba.

VIDEO: Rybičky 48 v lodičkách a podprsenkách chtějí přijít na kloub ženám

 

John Wolfhooker natáčeli v pražském strašidelném domě

Česko-slovenská talentovaná kapela natočila loni v lednu ve studiu v Divíně na východním Slovensku pět skladeb, které vznikly přímo na místě. Postupně pak každou z nich zveřejňovala rovnou s klipem. Jako poslední přišla na řadu píseň Freak Show, klip zrežíroval Rusty Shepherd. Formace vystoupí v pražském Paláci Akropolis 21. prosince.

Málem Králem se po dvou letech vrací na scénu

Muzikantské duo Málem Králem přichází po dvou letech s novým singlem. Klip k songu Kdyby se mi chtělo? natáčeli Martin Chobot a Filip Sázavský na pražském Petříně a jeho režisérem byl Martin Linhart, který stojí také za prvním videem kapely Fronta na zázraky. "Klip jsme chtěli pojmout takovým melancholicko-komickým způsobem, k čemuž jsme použili jednu rekvizitu. Té jsme v podstatě otočili význam využití. Nechtěli jsme toho docílit postprodukcí, proto jsme se rozhodli, že tuto rekvizitu upravíme mechanicky. Byl to trochu oříšek, ale s výsledkem jsme spokojeni a myslím, že se to povedlo," prozradil o videu Martin Chobot. O jakou rekvizitu jde, zjistíte zhlédnutím videa.

Málem králem a Mirka Miškechová zpívali na jedné lodi - Cargo Gallery

 

Jason Derulo nahrál s Davidem Guettou novou verzi velehitu

Jason Derulo se spojil s Davidem Guettou, Nicki Minaj a Willy Williamem a společně dali dokupy hodně odvážný cover songu, na který si nejspíš vzpomenete ve verzi od Sarah Brightman a Andrea Bocelliho. Jason Derulo měl minulý týden vystoupit v Praze, organizátoři ale bohužel nedokázali zajistit vše potřebné v hale, kde se měl koncert odehrát. Management Derula proto musel oznámit, že vystoupení neproběhne. Fanoušci, z nichž někteří čekali před vchodem už od brzkého rána, se ale dočkali originálního balkónového koncertu, který jim alespoň trochu zmírnil zklamání ze zrušené akce.

Sofian Medjmedj čeká na zázrak

Singlem Čekám na zázrak se připomíná Sofian Medjmedj, který na sebe poprvé upozornil spoluprací s Benem Cristovao na songu TV Shows. Novinka teprve sedmnáctiletého mladíka je postavena na moderním popovém zvuku s nádechem r'n'b, chytlavé melodii a rádiovém potenciálu. Video pak ukazuje, jak Sofian Medjmedj vidí svou partnerku, kterou si v klipu zahrála zpěvačka Gabi Heclová.

Lady Gaga a Bradley Cooper s dalším srdceryvným songem z jejich filmu

Soundtrack filmu A Star is Born (Zrodila se hvězda) obsahuje hodně povedených songů a I'll Never Love Again je jedním z nich. Klip sestříhaný ze záběrů aktuálního kinotrháku funguje. Pokud jste na tomto filmu ještě nebyli, měli byste to napravit. Nebo si alespoň poslechněte soundtrack, který dokonce Bradley Cooper i Lady Gaga z velké části napsali. 

RECENZE: Zrodila se hvězda. A s ní zřejmě i několik nominací na Oscara a Grammy

 text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Kryštof, Rybičky 48, Málem Králem, Sofian Medjmedj, Lady Gaga, Bradley Cooper, John Wolfhooker, Bring Me The Horizon, Jason Derulo, David Guetta, Nicki Minaj

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít