TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 satiricky reagují na dění na Ukrajině, Pokáč žere naši planetu a Sofian Medjmedj ve svém nejtemnějším singlu

Vydáno 26.04.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Rybičky 48 reagují novým videoklipem Jdi domů Ivane na aktuální situaci ve světě s humorem sobě vlastním. Pokáč si zvolil ekologické téma a zpívá o tom, jak Žere naši planetu. Sofian Medjmedj vydal nejtemnější song své kariéry, jak radí, pusťte si Tlak a "zkuste jen zavřít oči a vnímat, co se v tracku děje". Bruno Ferrari si v novince Bugaboo hraje na nemravného starého bubáka, BOO pak vydávají po čtvrtstoletí své existence svůj první vizuál. Lake Malawi to dali dohromady s We Are Domi a vznikla tak skladba High-Speed Kissing, Michal Horák zase zpívá o tom, jak Sedí na baru sám. Na závěr si můžete poslechnout duet Two Of Us skupiny Vanua2 a zpěvačky Žofie Dařbujánové, kterou můžete znát z MYDY.

TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 satiricky reagují na dění na Ukrajině, Pokáč žere naši planetu a Sofian Medjmedj ve svém nejtemnějším singlu TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 satiricky reagují na dění na Ukrajině, Pokáč žere naši planetu a Sofian Medjmedj ve svém nejtemnějším singlu


Rybičky 48
o agresorovi z Východu

Rybičky 48 reagují na aktuální situaci ve světě videoklipem Jdi domů Ivane s humorem sobě vlastním. „To si takhle žijete ve vesnici, říkejme jí třeba Evropa, a tam jsou různý lidi. Každej má svý neduhy, ale vždycky se i přes neshody domluvíte. Pak je tu ale Ivan z východní části vesnice, a to je čistej blbec a agresor, se kterým se domluvit nedá,“ říká frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba o neskrývané inspiraci ruskou invazí na Ukrajinu.

VIDEO: Rybičky 48 přichází na Vánoce s lehkou zpovědí postaršího sukničkáře, singl Dvě deci vína napsal Kuba Ryba

V divokém videoklipu, který vznikal v Hostinci U Kmoníčků tradičně pod taktovou Ondřeje Soukupa, se v hlavní roli objeví i herec, moderátor, ale také starosta Řeporyjí a výrazná postava českého bulváru Pavel Novotný. Ten ztvárňuje právě inkriminovaného Ivana. „Hledali jsme někoho, kdo zahraje skvěle arogantní hovado a Pavel nás napadnul jako první. Vím, že je to chytrý a fajn člověk, který to skvěle zahraje a rád si udělá srandu s námi,“ říká o spolupráci s Novotným Ryba.

Pokáč žere naši planetu

Pokáč představil na Den Země nový song. Pojmenoval jej tematicky Žeru naši planetu a vybízí jím fanoušky k ochraně přírody a šetrnému přístupu k planetě Zemi. „Jde mi o to, aby tu bylo hezky nám i dalším generacím, planetu máme jen jednu,“ říká interpret.

Jeho nový počin vznikl v rámci dlouhodobé udržitelné kampaně Naše protože společnosti McDonald’s, která dělá stále další kroky a zavádí nové procesy k co nejšetrnějšímu podnikání. Na hudebním aranžmá a produkci nové písně, ke které vznikl i videoklip, spolupracoval umělcem s Jiřím Burianem, který je známý také jako Kapitán Demo.

Sofian Medjmedj ve svém nejtemnějším tracku

Sofian Medjmedj slíbil svým fanouškům každý měsíc nový singl. Nastavené pravidlo se mu zatím daří dodržovat. Aktuálně představil skladbu Tlak, která je dle jeho slov nejtemnější, jež kdy představil. "Doufám, že bude posluchače bavit a ovládne je vibe, kterej má. Zkuste jen zavřít oči a vnímat, co se v tom tracku děje, protože ani já sám to nechápu,“ říká hudebník.

ROZHOVOR | Sofian Medjmedj: Dříve jsem češtinu neměl rád

Na Tlaku spolupracoval s Reginaldem. „Hned, jak jsme tenhle song rozdělali, jsme měli jasno, jak bude znít. Cílem bylo otisknout v něm všechny emoce, které jsme z něj cítili, a zároveň dosáhli zvuku, kterej není pro Českou republiku moc obvyklej. Proces byl přirozenej a plynulej, podařilo se nám dosáhnout zvuku, který jsme chtěli," uvedl producent.

Bruno Ferrari si hraje na nemravného starého bubáka

Bruno Ferrari uvádí videoklip k singlu Bugaboo z desky Elektrofan, ve kterém si hraje na nemravného starého bubáka. „Klip je o holčičce, za kterou chodí v noci bubák. Ten bubák je její tatínek. Během jedné noci se z holčičky stane žena. Roli bubáka jsem si zahrál já. Natáčeli jsme v Jevanech v domě, kde údajně straší duch Josefa Fanty, architekta, který dělal Hlavní nádraží v Praze. Bohužel se ale neukázal. Byl jsem pro něj asi moc velká konkurence,“ říká interpret.

BOO vydávají svůj historicky první videoklip

BOO zobrazují ve svém historicky prvním klipu Things, který vydávají po čtvrtstoletí od svého vzniku, absurditu současného konzumerismu. Scénář videoklipu spisovatelky a muzikantky Hany Stinky Lundiakové dovozuje důsledky našeho chování ještě o něco dál: díky své maniakální závislosti na věcech se člověk sám věcí stává.

Jednotlivé kontrastní póly konzumního řetězce představují K. Dobrý v roli Člověka a M. Daniel v roli Skladníka. Ztvárnění nevinného a rušivého elementu v podobě postavy Dítěte se s grácií ujal mladý M. Hribal. Kapela sama v klipu z logistických důvodů nehraje (členové kapely žijí ve čtyřech různých státech Evropy), na podobě klipu se však aktivně podílela a jak dokládá violoncellistka Andrea Konstankiewicz, výsledek si velmi pochvaluje: „Mám velikou radost z toho, jak skvěle funguje obraz s hudbou. Je až neskutečné, jak se do tak krátké metráže podařilo zkondezovat sílu sdělení a symboliku detailů tak, že v něm i po vícerém zhlédnutí stále nacházím něco nového. A mrazí mě z toho." Klip režíroval Radim Špaček.

Lake Malawi to dali dohromady s We Are Domi

Lake Malawi a We Are Domi mají společnou skladbu. Singl High-Speed Kissing byl od začátku napsaný jako duet, aniž by bylo jasné, kdo jej bude ve finální podobě s Albertem zpívat. Samotná spolupráce s We Are Domi vznikala postupně. „Dominiku s kapelou jsem poprvé objevil ve videu Come Get Lost živě z Vnitroblocku a zamiloval jsem se do jejího hlasu na první poslech. Málo zpěvaček má takhle přirozený neafektovaný projev a výbornou angličtinu.“ vysvětluje Černý. Oslovit Dominiku ke spolupráci jej však napadlo až mnohem později. „Měli jsme písničku dlouho v šuplíku a pořád jsme hledali ideální zpěvačku. Teprve když We Are Domi zvítězili v českém kole Eurovize, uvědomil jsem si, že by byli pro High–Speed Kissing perfektní."

Videoklip se natáčel na hřišti Eagles Praha ve stylu amerického teenage filmu. Režíroval ho talentovaný Ruy Okamura, který stojí také za klipem k písni Lights Off se kterou vystoupí We Are Domi na letošní Eurovizi v Turíně. 

Michal Horák sedí sám v baru

 Michal Horák vydává singl Sedím v baru sám a jak uvádí, pro inspiraci nemusel chodit daleko. „Téma písničky mě napadlo jednoduše při čekání v hospodě na kamarády, se kterými jsem měl jít na pivo. Předpokládám, že takový ten trapný moment zažil někdy každý, když je v podniku jako první ze skupiny, musí zabrat stůl, čekat a tvářit se, že to není divňous, co chodí do hospody sám, ale že tu má doopravdy s někým sraz. Jak byla píseň na světě, oslovil jsem svoje kamarády a geniální muzikanty z hradeckého 2+1 Jam bandu a dali jsme život takové lehce najazzlé nahrávce. No a klip už se pod taktovkou Martina Hammerschlaga točil skoro sám. Coby další herce stačilo oslovit moje milované hradecké přátele, kteří si za pivo v klipu ochotně zaúčinkovali."

ROZHOVOR | Michal Horák: Nové album je vypracovanější a vyspělejší, přestože zůstávám u jakéhosi trapnohumoru

Vanua2 nahrávali s Žofií Dařbujánovou

Skupina Vanua2, v jejímž čele stojí zpěvák Yannick Tevi z Oceánie, vydává duet Two Of Us se zpěvačkou Zofii Dares z kapely MYDY. Skladbu produkoval mladý producent Enthic. Tématem singlu, ke kterému natočil minimalistický klip režisér Misha Pekárek, je rozpad vztahu. Přestože je kapela na české scéně velmi krátce, daří se jí velkým tempem nabírat nové fanoušky a vyprodávat hudební kluby. V pátek 29. dubna pokřtí v pražské Malostranské Besedě dvě EP, které natočila během covidu. Kmotry budou zpěvačka Bára Poláková a režisér Vladimír Michálek.

Text: Andrea Štipčáková, foto: NetwIN production (Rybičky 48), Pokáč (Jitka Pavlová), Sofian Medjmedj (Nikola Nováková), Bruno Ferrari (Jan Faukner), Vanua2 (Misha Pekárek), Michal Horák (archiv Michala Horáka)
Témata: Rybičky 48, Pokáč, Sofian Medjmedj, Bruno Ferrari, BOO, Lake Malawi, We Are Domi, Michal Horák, Vanua2

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít