Podzim bude plný nové muziky. Alba chystají Pokáč, Škwor, Kateřina Marie Tichá, Sofian Medjmedj, Sebastian i Katarzia

Vydáno 06.09.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Podzim bude ve znamení nové muziky. V následujících týdnech totiž řada českých a slovenských interpretů hodlá vydat alba, na kterých v posledních měsících pracovala. V případě Pam Rabbit půjde o desku debutovou, Jakub König pak pustí do světa vůbec první nahrávku pod svým vlastním jménem. Své třetí řadovky chystají Sebastian, Michal Horák a Vojtaano, studiovka Katarzie bude tentokrát akustická a široká škála emocí bude provázet album Aiko. Nové desky chystají i Pokáč, Sofian Medjmedj, Slza i Kateřina Marie Tichá.

Podzim bude plný nové muziky. Alba chystají Pokáč, Škwor, Kateřina Marie Tichá, Sofian Medjmedj, Sebastian i Katarzia Podzim bude plný nové muziky. Alba chystají Pokáč, Škwor, Kateřina Marie Tichá, Sofian Medjmedj, Sebastian i Katarzia

Jakub König
22. září

Jakub König vystupující s projektem Kittchen jako zamaskovaný kuchař nebo donedávna jako frontman kapely Zvíře jménem Podzim, vydá své první sólové album Hvězdy. Poprvé bez masky, pseudonymu a velké kapely za zády. „Po mnoha letech, kdy se mi dařilo reflektovat především ty stínové a temnější stránky světa, se v teď v nových písničkách objevuje hodně radosti a vděku. Stejně jako v mém životě. Hvězdy jsou albem i o tom, že někdy je potřeba projít pořádně temným lesem, ale na jeho konci hoří oheň. A u něj se nakonec všichni sejdeme." 

ROZHOVOR | Kittchen/Jakub König: Bál jsem se, že jsem slabej, k ničemu a bez talentu

Slza
22. září

V pátek 22. září se novou desku chystá vydat také Slza. Jmenovat se bude Monodrama a jako ukázku z ní si už fanoušci měli možnost poslechnout singl Není to tak zlý. Následně s albem vyrazí kapela i na turné, které odstartuje koncertem v pražské Lucerně, a to 1. října. Další zastávky budou v Ostravě, Pardubicích a v Brně.

Hana Zagorová – Mé svátky
29. září

Vánoční kolekci nazvanou Mé svátky, chystá na 29. září Supraphon ve spolupráci s dlouholetým spolupracovníkem zpěvačky Lubošem Křížem. Obsahovat bude nahrávky s vánoční a sváteční náladou ze všech dekád hudební kariéry interpretky, přičemž některé vyjdou na CD poprvé.

Michal Horák – Ideální čas se nezbláznit
Září

V závěru září chystá novou desku také Michal Horák. Pojmenovat se ji rozhodl Ideální čas se nezbláznit a chystá se k ní vyrazit také na podzimní turné. „Celá deska vznikala pro mě naprosto novým způsobem. Psal jsem ji víc než rok a z každé nové písně jsem měl takovou radost, že mě museli všichni vší silou držet, abych ji hned nevypustil na veřejnost. To se ale nestalo a já měl po necelých dvou letech zhruba třicet písní, z nichž jsem vybral čtrnáct podle mě nejlepších," prozrazuje Horák ke své třetí řadovce.

Příběh českého hitu: Michal Horák - Hej teto!

Vojtaano – Do trojky
Září

Svou třetí studiovku připravuje Vojtaano. Vyjde v závěru září pod názvem Do Trojky u Warner Music. „Chtěl jsem ji pojmout jednoduše. Nejdu po hitové nahrávce, ani po velkolepé produkci. Prostě jsem si chtěl nahrát takovou obyčejnou desku pro radost. Na koncerty jezdím sám s kytarou, a tak i produkce je hlavně o kytaře. Aby to ale nebyla úplná nuda, tak si sem tam pomůžu kontrabasem, cajonem nebo třeba foukací harmonikou. Na tu mi zahrál vynikající Matěj Ptaszek. S produkcí mi jako vždy pomáhal Ondra Žatkuliak z Rooftop Studia, který se stará i o celkový mix a master. Témata textů tahám jako obvykle ze života, žádný velký moudra, jen upřímná zpověď a občas nějaká ta nenáročná slovní sranda, abychom se nebrali tak vážně,“ prozradil muzikant pro iREPORT.

Pam Rabbit
Říjen

Pam Rabbit má na svém kontě již řadu singlů a také loni vydané EP Mom, I´m Lost. S debutovým albem ale přichází až nyní. Vyjde v říjnu a zpěvačka z něj už představila například chytlavou píseň DM "friends".

Katarzia – Šťasné dieťa
6. října

Katarzia pro své fanoušky připravuje album akustické. Vyjde 6. října pod názvem Šťasné dieta u Animal Music. Zpěvačka na něm působí autenticky a způsobem sobě vlastním zprostředkovává aktuální prožitky ženy skrze obrazy mezilidských vztahů v současné společnosti. Tentokrát jde také více do hloubky rodinných vazeb i do témat jako nechtěné těhotenství nebo ženská přátelství. Na desce Katarzia spolupracuje s producentem Petrem Ostrouchovem.

Škwor - Sobě věrnej!
9. října

Škwor slaví čtvrtstoletí a zůstává sobě věrnej. K narozeninám si sestava nadělí 9. října jedenáctou desku, kterou připravovala v posledních dvou letech. Novinka obsahuje celkem čtrnáct nahrávek, o které se autorsky postarali Tomáš Kmec, Jan Chudan a Petr Hrdlička. Speciálními hosty jsou DJ Flux a Marek Novák. Vizuální stránku alba si vzal na starost hudebník, filmař a výtvarník Michal Skořepa. 

Aiko - Fortune´s Child
13. října

Album plánuje vydat i éterická zpěvačka Aiko. Pod názvem Fortune´s Child ho pustí do světa 13. října. Posluchači se mohou těšit na pestrou škálu emocí od opojné euforie hluboké lásky až po syrovost ve vztazích mezi lidmi k hněvu a zlomeným srdcím. Spolu s vydáním alba se Aiko chystá na turné nejen po České republice, ale i Velké Británii, Německu a Rakousku. Oficiální křest proběhne 8. listopadu v pražském klubu MeetFactory.

Sebastian
Říjen

Po čtyřech letech vydá novou desku také kapela Sebastian. Ta se v posledních měsících hudebně vydala trochu jiným směrem, než byli její fanoušci zvyklí. Jak ale frontman sestavy Sebastian Navrátil slibuje, na albu kromě tvrdších skladeb najdou jeho příznivci i čistě popové písně, kterými se doposud prezentoval. Křest proběhne 2. listopadu v pražské Roxy.

ROZHOVOR | Sebastian: Špatně jsem zvládal neúspěch. Přemýšlel jsem, že skončím s hraním

Pokáč
Podzim

Pokáč se na podzim chystá nejen na slovenské turné, ale také na vydání nového alba. Více o něm zatím neprozradil, jisté však je, že se jeho fanoušci mohou bezesporu těšit na spoustu chytlavých textů a melodií.

Kateřina Marie Tichá
Podzim

Album plánovala Kateřina Marie Tichá vydat už letos na jaře, nahrávku však nestihla zcela dokončit a fanouškům ji tak slibuje představit letos na podzim. Některé písně z desky již příznivci zpěvačky mohou znát, pravidelně je totiž hrává na koncertech s kapelou Bandjeez, která ji už dva roky doprovází.

VIDEOROZHOVOR | Kateřina Marie Tichá: Nová deska musí vyjít na podzim

Sofian Medjmedj
Podzim

Album oznámil také Sofian Medjmedj. Talentovaný zpěvák písně z něj představí na turné, na kterém vyrazí už v říjnu. Čítat bude celkem devět zastávek, z toho hned dvě v Praze. Dále se muzikant podívá do Brna, Ostravy, Olomouce, Plzně nebo třeba Kopřivnice.

ROZHOVOR | Sofian Medjmedj: Kdybych nedělal hudbu, byl bych bezdomovec

Text: Andrea Štipčáková, foto: Tomáš Feix, Tereza Slowiková, Nela Tománková, Lukáš Zima
Témata: Jakub König, Slza, Hana Zagorová, Michal Horák, Vojtaano, Pam Rabbit, Katarzia,, Aiko, Sebastian, Pokáč, Kateřina Marie Tichá, Sofian Medjmedj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít