TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomínají na zesnulého kamaráda, Mydy touží po opravdové svobodě a Sofian Medjmedj zve na největší koncert v kariéře

Vydáno 20.06.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Harlej v klipové novince Odcházím vzpomínají na zesnulého zpěváka Vladimíra Šafránka, který by v červnu oslavil své padesátiny. Mydy volají po opravdové svobodě a Jasná páka si nechala vytvořit vlastní abecedu. Singlem Prázdno Sofian Medjmedj oznámil největší samostatný koncert v kariéře, Drake si pořídil 23 manželek a Black Eyed Peas si do skladby Don´t You Worry přizvali Shakiru a Guettu. Z české scény se hlásí ještě Dolls in the Factory, kteří radí, ať nebereme rozchody tak tragicky.

TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomínají na zesnulého kamaráda, Mydy touží po opravdové svobodě a Sofian Medjmedj zve na největší koncert v kariéře TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomínají na zesnulého kamaráda, Mydy touží po opravdové svobodě a Sofian Medjmedj zve na největší koncert v kariéře

Harlej vzpomínají na zesnulého kamaráda

Skupina Harlej natočila nový klip k písni Odcházím z předposledního alba Hodný holky zlý kluky chtěj, za které v loňském roce obdržela platinovou desku. Zdánlivě neočekávané rozhodnutí má jasný důvod. Kapela se jej rozhodla zveřejnit k nedožitým padesátým narozeninám zpěváka Vladimíra Šafránka.

Příběh českého hitu: Harlej - Strážní andělé

„Píseň Odcházím zpívali v roce 2015 na našem turné k dvacetinám Tomáš Hrbáček a Vláďa Šafránek jako duet a ve stejný úpravě jsme ji potom nahráli v nové verzi na tehdy aktuální album. Ve studiu jsme měli kameru a já tenkrát natáčel Vláďu, když zpíval svoje části. Na videa jsem časem zapomněl, ale asi před rokem a půl je náhodou objevil ve svém archivu. Tehdy vznikla myšlenka dotočit k sekvencím s Vláďou nové záběry s Harlejem a udělat vzpomínkovej klip,“ vysvětlil Tonda Rauer. „Dost dlouho jsme to odkládali, nebo možná spíš hledali odvahu, a pak se přiblížilo výročí Vláďovejch nedožitejch padesátin a bylo jasný, že přišel ten pravej čas. Chceme nejen našim fandům připomenout Vláďu, kterej byl výbornej zpěvák, muzikant a bohém, ale především kamarád.“

 

Sofian Medjmedj v energickém tracku Prázdno

Zpěvák Sofian Medjmedj je jeden z nejprogresivnějších umělců na české hudební scéně, jeho jméno roste v povědomí fanoušků, ale i samotných hudebníků. Na aktuální novince Prázdno spolupracoval s producentem Enthicem a na feat přizval zpěvák rappera Steina27.

ROZHOVOR | Sofian Medjmedj: Dříve jsem češtinu neměl rád

„Hned, jak jsem slyšel kytary k tomuhle tracku, věděl jsem, že to je další věc, kterou chci stoprocentně vydat. Svižná a energická písnička, v který jsem už pomalu od začátku slyšel hlas Stein27. Feat jsme spolu měli rozjednaný dlouho a jsem rád, že naběhl zrovna na tenhle track. Myslím si, že si to sedlo,“ říká k singlu Medjmedj, který spolu s jeho vydáním oznamuje svůj doposud největší koncert v Roxy, který se uskuteční 12. října.

Neberte rozchody tragicky, radí Dolls in the Factory

„Neberte rozchody s partnerem příliš tragicky, není to konec světa. S jistotou na vás čeká někdo, s kým to může být mnohem lepší," vysvětlil poselství songu Never Let It Break You Down Martin Velička z Dolls in the Factory.

„Když jsem začal psát text k Never Let It Break You Down, napadl mě jako první rým: I feel so lonely, I'm going slowly - což mě docela rozesmálo a řekl jsem si, že napíšu něco o rozchodu, ale trošku s humorným podtextem. No a když jsem přemýšlel nad námětem na klip, bylo důležité, aby podtrhl samotný text. Oslovili jsme fanoušky, ti zazpívali naši písničku bez daných pravidel jen tak, jak to sami cítí, a my jsme je u toho natočili," doplnil.

Karel Haloun vytvořil kvůli Jasné páce nový font

Jasná Páka je ve světovém kontextu pravděpodobně jednou z mála kapel, kvůli které vznikla zcela nová abeceda. Font nazvaný Pakatel pro skupinu vytvořili její nehrající člen, výtvarník Karel Haloun a grafický designér Jan Arndt. Autorské písmo se objevilo poprvé už na obalu stále aktuálního vinylového EP Starej bejt každej neumí a je na něm vystavěno i aktuální „typo video" ke skladbě Mladej umí bejt každej. 

„Pro užití v tomto typo videu ji bylo nutno doplnit na standardní latinkovou znakovou sadu a zdigitalizovat. Veškeré animace jsou pak provedeny cestou nejmenšího odporu - bez natáčení, afterefektů a dalších vymožeností. Vycházeli jsme z přesvědčení, že v jednoduchosti je síla. Stejně jako v písních Jasné páky," uvedl Haloun.

Mydy touží po opravdové svobodě

Kapela Mydy v čele s Žofií Dařbujánovou reaguje novým singlem Let Me Be na témata, která hýbou světem a volají po svobodě ve všem, co je baví a co naplňuje jejich život. Singl vznikl ve spolupráci s Matějem Belkem. V klipu si zahrálo hned několik zvířát (tedy jejich masky), natáčení probíhalo v pražské Botanické zahradě UK. Kapela teď pracuje na svojí páté desce.

Drake si pořídil hned 23 manželek, reaguje tím na kauzu YSL

Drake si pořídil hned 23 nevěst. Naštěstí jsou jenom v jeho novém videoklipu k songu Falling Down. Ten pochází z alba Honestly, Nevermind, které rapper vydal trochu nečekaně 17. června. Videoklip se svým tématem opírá o kauzu labelu YSL a jejich umělce Young Thuga, který byl zatčen pro podezření z účasti v gangu, který se měl dopustit vydírání.

Black Eyed Peas přizvali do novinky Shakiru i Guettu

Silná trojka se sešla na singlu Don't You Worry. Black Eyed Peas přizvali Shakiru a Davida Guettu. Song bude na nové desce Black Eyed Peas, která bude už devátou v pořadí, vyjít má letos na podzim. BEP se v minulosti hudebně sešli se Shakirou už na songu Girl Like Me, který vyšel v roce 2020. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Dolls in the Factory, Evina Schmidová (Harlej), Mojmír Ševčík (Sofian Medjmedj)
Témata: Dolls in the Factory, Harlej, Jasná páka, Sofian Medjmedj, Shakira, Black Eyed Peas, David Guetta, Drake, Young Thug, Mydy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít