TOP 8 videoklipů týdne (103.): Beyoncé zaútočí basebalkou, Rytmus zase silným slovem

Vydáno 06.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

I když to podle počasí minulý týden ještě moc nevypadalo, pomalu přichází podzim, který se odráží i ve tvorbě umělců. Je to vidět i na videoklipech a silných písních, které jsou tak trochu smutné. Tegan and Sara na nás útočí dalším videem, Beyoncé nás sejme basebalkou, SUM 41 a Kaiser Chiefs dávají ochutnat ze svých připravovaných alb, která shodně vycházejí 7. října. Rytmus se ujal soundtracku ke kontroverznímu filmu Pirko a Martin Harich zhudebnil báseň padlého povstaleckého básníka k výročí SNP.

TOP 8 videoklipů týdne (103.): Beyoncé zaútočí basebalkou, Rytmus zase silným slovem Beyoncé nadále čerpá ze své opěvované desky Lemonade

TEGAN AND SARA CHRLÍ KLIP ZA KLIPEM

Černobíle zpracovaný klip ke skladbě White Knuckles z desky Love You To Death mají na svědomí velmi činná kanadská dvojčata, o kterým vzhledem k jejich akčnosti často píseme. Odehrává se uprostřed lesa prostřednictvím taneční dvojice Mela Murder a Kaner Flex, která svým pojetím ještě hlouběji umocňuje již smutné pocity z písně. Režie se ujal Minister Akins.

RECENZE: Divošky Tegan And Sara se zklidnily, na Love You To Death chrlí popové hity

MARTIN HARICH VZDÁVÁ HOLD PADLÉMU BÁSNÍKOVI

Píseň Tisíc slov složil Harich, podobně třeba jako předchozí Tichý večer, na počest loňského 70. výročí Slovenského národního povstání. Zhudebnil báseň padlého povstaleckého básníka Marcela Herza. Píseň bude součástí unikátního alba Vlčia stráž. Klip se točil na jeden záběr a sleduje ze zadního pohledu dívku, která kráčí po mole. Video se natáčelo týden před teroristickým útokem v Nice, poté s jeho zveřejněním Harich čekal. 

VIDEOROZHOVOR: Martin Harich: Už vím, že dobrá hudba nemusí být jen hustá a mastná

RYTMUS VÁS DOSTANE SPECIÁLNÍ PÍSNÍ K FILMU

Píseň Pierko vznikla speciálně jako soundtrack k filmu Pirko, hudebně se na ní podílel Maiky Beatz a otextoval ji slovenský rapper Rytmus společně s Mons Berry, která má na starosti vokály. Klip je plný záběrů z filmu, jenž u nás bude mít premiéru 20. října. Je o dívce z dětského domova, která ve svých osmnácti vstupuje do dospěláckého světa s hlavou plnou ideálů. Film nebude pro křehké nátury, protože je plný násilí, drog a zneužívání. 

vložte odkaz, text nemažte

BLACK EYED PEAS VÁS ROZESMUTNÍ COVEREM SVÉHO HITU

Hitparádami prověřená píseň Where Is The Love? z roku 2003 dostala v tomto roce nový kabát. Přizvali si na pomoc The World a vznikla z toho velmi emotivní verze #WHERESTHELOVE s černobíle zpracovaným klipem, který je proti násilí, odehrávající se kolem nás - válečné a rasistické útoky, nepokoje ve čtvrtích a zvýšená kriminalita. Touto formou na závažné problémy ostřílení umělci upozorňují.

ARIANA GRANDE ROZPUMPUJE VŠECHNY MUŽE

Mladá americká zpěvačka a herečka, která zahájila svoji kariéru v brodwayském muzikálu, přichází s klipem k písni Side To Side z alba Dangerous Woman. Jedná se o oddechovku plnou sexistických laciných pohybů a holek. Píseň okořeňuje Nicki Minaj se svým hlasem a svojí monstrózní zadnicí. Tímto videem si přijdou na své hlavně pánové, přejeme tedy pěknou podívanou. 

SUM 41 ZMUŽNĚLI NOVÝM ALBEM

Před čtrnácti dny se tato kanadská punkrocková partička objevila v ČR v rámci festivalu Prague Sounds Good ve Fóru Karlín. Nyní přichází se singlem War z připravovaného alba 13 Voices, které vychází 7. října. Jedná se o šesté studiové album a zároveň první od výměny bubeníka ze základní sestavy, která proběhla v loňském roce. Vypadá to, že se máme na co těšit. Kluci tímto albem, zdá se, konečně "zmužněli".

LIVE: Prague Sounds Good nepokazil ani zvuk. Sum 41 excelovali, Pennywise kritizovali Trumpa

KAISER CHIEFS A OCHUTNÁVKA Z PŘIPRAVOVANÉHO ALBA

Po Parachute, odehrávající se na plaveckém bazéně, nám oceňovaná skupina z Leedsu servíruje v pořadí už druhý klip k chystanému alba Stay Together, které vychází 7. října. Vznikl k písni Hole In My Soul. Děj se odehrává na závodní automobilové dráze a uvnitř aut, kde na zadních sedadlech jednotliví členové hrají či zpívají tuto pecku. Klip je proto plný barevných a pestrých aut a helem. Pozorní si mohou všimnout, že zpěvák Ricky Wilson má podobnou červenou kombinézu jak v prvním videu. 

BEYONCÉ JE ZA REBELKU

Držitelka osmi letošních MTV Video Music Awards přichází s další novinkou Hold Up ze svého posledního alba Lemonade. Čokoládová zpěvačka klip začíná proslovem a děj se odehrává "pod vodou" v ložnici, poté se přesune na ulici, kudy Beyoncé prochází v kanárkových šatech a provádí rebelské kousky. Za pouhý den uvedení získalo video několik milionů zhlédnutí.

RECENZE: Beyoncé servíruje svou vysoce koncentrovanou domácí Lemonade

Témata: Tegan And Sara, Martin Harich, Rytmus, Black Eyed Peas, Ariana Grande, Nicki Minaj, Kaiser Chiefs, Beyoncé

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít