TOP 8 videoklipů týdne (119.): Rybičky 48 jsou Správní chlapi, Ill Fish vás strhnou nekompromisním rockem

Vydáno 03.01.2017 | autor: Hana Bukáčková

V prvním vydání týdenního klipového přehledu v roce 2017 se vrátíme ještě na konec roku minulého. Novinky nám naservírovaly sourozenecké dvojice Light and Love a Tegan and Sara, po delší odmlce o sobě dala vědět retro Nelly Furtado. Staré časy se vrací i v klipu Rybiček 48, vzdávajícím hold zesnulému Lemmymu. Filmové novinky uvedly své titulní písně, které obstarali Ewa Farna nebo Stevie Wonder a Ariana Grande

TOP 8 videoklipů týdne (119.): Rybičky 48 jsou Správní chlapi, Ill Fish vás strhnou nekompromisním rockem Rybičky 48 jsou Správní chlapi


EWA FARNA ZVE DO KINA NA NOVÝ FILM

Ewa minulý rok oslavila 10 let na hudební scéně,  nezahálí ale ani teď, kdy nazpívala titulní melodii Všechno nebo nic ke stejnojmenému filmu, který se v našich kinech objeví již dvanáctý lednový den. V hlavních rolích se představí například Táňa Pauhofová, Klára Issová, Ondřej Sokol, Petr Vaněk nebo Luděk Sobota, k vidění budou i Jan Budař, Václav Upír Krejčí nebo Leoš Mareš, ale těšit se můžeme i na několik polských hvězd (Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Bronisław Wrocławski). Proto je pochopitelné, že titulní píseň byla svěřena právě Ewě, která je s Polskem velmi silně spojena. Hudbu složil René Rypar z Portless, textem přispěla Gabriela Osvaldová. Klip je protkán nejzajímavějšími záběry z filmu. 

LIVE: Ewa Farna je lepší bez formalit. Své cíle ale po deseti letech začíná naplňovat

LIGHT AND LOVE NAŠLI INSPIRACI VE STARÝCH POČÍTAČOVÝCH HRÁCH

Bratrská dvojice Balcárkových, spíše známá pod jménem Light and Love, zaujala v loňském roce posluchače svojí debutovou deskou Surrender To The Stars, kterou rozčeřila český hudební rybník. Z Blueberry Sky, Country Boy a True se rázem staly rádiové hity. Nyní přicházejí s klipem k zasněné Where Are You Now, kterou zveřejnili jako dárek pod stromeček svým fandům přesně na Štědrý den. Klip vytvořil Kosák a nechal se inspirovat staršími počítačovými hrami, na kterých oba bráchové v dětství vyrostli. 

Light And Love interview: Nejlepší je nehledat dobrou náladu, buďte sami sebou a přijde sama

KLUCI Z RYBIČEK 48 JSOU SPRÁVNÍ CHLAPI

Rybičky 48 prožili velmi úspěšný loňský rok, kdy odehráli nespočet koncertů a festivalů, včetně akustického turné s Pekařem. Na jeho konci uspořádali tři děkovné výroční koncerty s názvem 1000ré díky v domovské Kutné Hoře, Brně a v Praze. Zatímco si teď užívají zaslouženou dovolenou u moře, na Silvestra vydali poslední novinku - klip k singlu Správní chlapi. Hudbu obstaral Kuba Ryba, text přidal společně s Pekařem a produkce se ujal Thom Fröde z Imodia. Na jaře bude následovat stejnojmenné tour právě s kapelou Imodium. Skladba je tu návrat k rock'n'rollu s odkazem na již rok zesnulého Lemmyho Kilmistera z Motörhead, velký vzor kapely. Klip nás zavede do motorkářského klubu, který se hemží krásnými ženami a nebojácnými muži. 

Rybičky 48 interview: Tréma před koncertem? Je to jak před prvním sexem, těšíš se, že tam budeš

POŘÁDNÝ NÁŘEZ ZAŽIJETE S ILL FISH

Ambiciózní rockoví a dynamičtí Ill Fish působí na plzeňské hudební scéně od počátku milénia. Svým nekompromisním přístupem k rockové muzice lámou hranice všech možných rozměrů hudby. Díky své přímočarosti neztrácí dynamiku ani "špinavost", která je skupině vlastní. V říjnu loňského roku vydali EP No Stress se čtyřmi novými písněmi. První klip je k Vagabonds Pride a nabádá, abychom šli za svými vzory. 

TEGAN AND SARA NELENÍ A ZÁSOBUJÍ NÁS DALŠÍM KLIPEM

Taky "žerete" tyhle kanadské holky? Jsou to jen dva týdny, co jsme vám servírovali poslední klip této úspěšné sesterské dvojice. Holky ale nelení a zásobují nás dalším povedeným videem, z desky Love You To Death, kterou vydali vloni, rozhodně ne prvním, a divili bychom se, kdyby posledním. Svěží popovou novinkou nás vezmou do zákulisí a ukážou, co se děje, když právě jedou turné. Klip je ve velmi zdařilém černobílém artovém provedení, které mu dodává větší šmrnc. 

RECENZE: Divošky Tegan And Sara se zklidnily, na Love You To Death chrlí popové hity

NELLY FURTADO ZJEMNILA

Nelly Furtado odhalila další střípek ze své nadcházející šesté řadové desky, kterou naplánovala na tento rok. Bude se snažit navázat na úspěchy z prvních let nového tisíciletí, které jsou již trochu letité a zaprášené. Novinka Pipe Dreams je druhou zveřejněnou skladbu z budoucího alba. Píseň zpěvačku ukazuje v úplně jiném světle než první, tanečně laděná, synth-popová Islands Of Me. Tady se Kanaďanka dostává k jemnějšímu, výrazně pomalejšímu songu se zasněným textem. V novém klipu překvapila svým krátkým sestřihem, ale i retro vizuálem, vracejícím se o dvě dekády dozadu.

vložte odkaz, text nemažte

STEVIE WONDER VÁS OSLNÍ A ROZTANČÍ

Stevie Wonder a Ariana Grande se dali dohromady díky spolupráci na filmové písni Faith k animovanému filmu Sing, který vstoupil do kin před Vánoci. Samotný singl vyšel už začátkem listopadu. V klipu, který spatřil světlo světa o den dříve než celý film, Stevie Wonder klasicky sedí za klavírem a doprovází rozpustilou Arianu Grande. Ta tančí ulicemi města v interakci s postavami z filmu. Dotančí až za Steviem do sálu, kde ukončí společnými silami tento energický duet. 

MUNROE SÁZÍ NA PANÍ SE ZBRANÍ

Za projektem Munroe stojí Jan Kunze z KOFE-IN a Vladimír Jaške. Vystupují se syrovým pop-rockem, který se jen tak neohraje. Dva roky po vydání prvního EP Z čistého nebe, které produkoval Kay Buriánek (ex Sunshine), nadešel čas na poslední videoklip k tomuto EP, a to k písni Paní se zbraní. Ta je inspirovaná ženami, které mužům fatálně vstupují do života, každá z nich je jako nabitá zbraň a můžou přijít momenty, kdy začne zmateně střílet kolem sebe. Když si neví rady, jejích srdce většinou obklopí zmatek a pocit zmaru. Videoklipem vzdává skupina hold uhrančivým kráskám stříbrného plátna, jako byly Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Claudia Cardinal nebo česká Olga Schoberová.

Text: Hana Bukáčková

Témata: Nelly Furtado, Stevie Wonder, Ariana Grande, Ewa Farna, Rybičky 48, Light and Love, Tegan and Sara, Munroe, Ill Fish

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít