TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 pobaví i ty největší svatební skeptiky, Jelen žádají Ještě jednu noc a Adam Ďurica potvrzuje nové hudební směřování

Vydáno 23.03.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Režisérský hattrick Jakuba Mahdala. I tak by se dal označit aktuální přehled nejlepších vizuálů týdne, do kterého se dostaly hned tři jeho počiny. Pro Rybičky 48 natočil video k nové Svatební hymně, pro zpěvačku Nelly zrežíroval klip k písni Vlci, a i lyric video Adama Ďurici dostal na starost on. Jako kameraman se navíc podílel na songu Já s tebou počítám kapely Good Work. S novinkou se hlásí také skupina Jelen, která nahrála volné pokračování hitu Magdaléna. Video k Ještě jednu noc zrežíroval LIPO. Klipy vydali i Eirik, All Mad Here a Imagine Dragons.

TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 pobaví i ty největší svatební skeptiky, Jelen žádají Ještě jednu noc a Adam Ďurica potvrzuje nové hudební směřování TOP 8 videoklipů týdne: Rybičky 48 pobaví i ty největší svatební skeptiky, Jelen žádají Ještě jednu noc a Adam Ďurica potvrzuje nové hudební směřování


Rybičky 48
vítají jaro Svatební hymnou

Nová skladba Rybičky 48 rozzáří a pobaví i ty největší svatební skeptiky. Jmenuje se Svatební hymna a frontman kapely Kuba Ryba ji napsal, když mu na svatbě chyběla novější písnička s tématem vdavek. Jak je u kapely Rybičky 48 zvykem, přistoupila ke svatebnímu tématu svérázně, což více než potvrzuje videoklip, který dle úvodních slov ještě nikdo na světě nenatočil, ani Maroon 5.

ANKETA | Klub, kde jsem doma: Kuba Ryba vzpomíná na „zdolanou“ fanynku v České 1 a Vratko Rohoň z Inekafe na všechny kluby v Česku i na Slovensku

 „Věříme, že se lidi u tohoto klipu pobaví, což je ostatně jedna z hlavních věcí, proč děláme muziku. Pevně věříme, že až se svět dostane do normálu, tak tenhle song nebude chybět na žádný svatbě," dodal za kapelu Ryba. Vizuál režíroval Jakub Mahdal.

Jelen žádají Ještě jednu noc

Kapela Jelen vydává volné pokračování hitu Magdaléna. Píseň Ještě jednu noc je pravděpodobně nejvíce popovou na chystané desce, která vyjde 16. dubna. „Když kluci přišli s nápadem na tuhle písničku a já začal pracovat na textu, pořád se mi do vět, které ke mně přicházely, vkrádalo téma nevěry. Najednou mi došlo, že stejně jako my, i naše Magdaléna musela za těch pár let dospět. Posunula se v životě jinam a už to dávno není ta vyjukaná holka, se kterou okolnosti mávají, jak se jim zachce. Vyrostla v sebevědomou, krásnou, dospělou ženu a místo aby se nechala vláčet osudem, drží otěže pevně v rukách. Ve chvíli, když jsem si tuto souvislost představil text se psal prakticky sám," popisuje autor Jindra Polák.

Tenkrát poprvé: Jindra Polák (Jelen)

Atmosféru písně se povedlo zachytit Jonášovi Červinkovi alias LIPOVI. „S minimem výrazových prostředků natočil příběh, který mnozí z nás mohou znát, mnozí jej mohou odsuzovat, ale všichni se do něj dokážeme vžít a vcítit. Magdaléna vyrostla a je jí jedno, co si o ní myslíme. Zkuste s ní prožít Ještě jednu noc, my doufáme, že se vám bude líbit!" dodal Polák.

Zpěvák Imagine Dragons zachránil songem svoje manželství

Píseň Follow You vznikla během krize v manželství Dana Reynoldse. Zpěvák měl tehdy před podepsáním rozvodových papírů, nakonec se však s manželkou rozhodli dát vztahu ještě šanci. Videoklip k songu se v zahraničí dočkal obrovských ohlasů. Imagine Dragons jím potvrdili, že se nebojí dělat si ze sebe žerty. Na tenhle privátní koncert by rozhodně rád vyrazil nejeden z nás.

Adam Ďurica už není ten stejný Adam jako kdysi

Adam Ďurica potvrzuje novinkou Medzi nami své nové hudební směřování. „Je to pro mě úplně přirozené. Měním se i vyvíjím jako člověk, už nejsem ten stejný Adam, který napsal Mandolínu a písničku z tohoto období. Táhne mě to k něčemu jinému, novému,“ uvedl zpěvák.

Adam Ďurica interview: Mám radost, že stále přibývá víc a víc fanoušků z Česka

 „Skladba vznikla tak, že jsem dostal krásné texty od Adriany Pusztovej a z nich mě nejvíc oslovil tento. Má silnou atmosféru a ta mě hned vtáhla do sebe. Význam textu jsem umocnil hudbou, která dohromady s textem vytváří až filmovou atmosféru,“ dodal Ďurica. O vizuál k lyric videu se postaral Jakub Mahdal.             

Nelly představuje singl Vlci

Nezahálí ani zpěvačka Nelly, která je v hudebních cenách Žebřík nominována na Objev roku. Po zlomové písni Duch přichází se singlem Vlci, k jehož videu hledala inspiraci v seriálu Game of Thrones a ve filmech Revenant a Hunger Games. Klip točila v resortu Lakesade Chalet Toksol pod taktovkou Jakuba Mahdala.

All Mad Here se hlásí z králičí nory

Nová pražská kapela All Mad Here se hlásí z králičí nory s druhým singlem. Její interpretaci soulové klasiky Walk Away From Love od Davida Ruffina inspirovalo legendární jamajské vokální trio The Heptones, kterému dělali členové All Mad Here backing band na turné po Evropě.

„V Mnichově zpíval natřískanej klub celej koncert slovo od slova. A když The Heptones odcházeli z pódia za zpěvu "I'm leaving, yes, I'm", dva dvoumetrový německý rastamani si v první řadě navzájem ukazovali slzičky v očích. Byli smutní, že to končí, my jsme byli dojatí, protože to byl poslední koncert. Ta skladba s náma pak už nějak zůstala a když nám o pár let později zbylo ve studiu trochu času, natočili jsme jí,“ říkají All Mad Here.

EIRIK oprašuje Prázdnou skříň

EIRIK se po více než půl roce připomíná se singlem Prázdná skříň. Tentokrát zní ale zásluhou Václava Matějky říkajícího si Black Pumpkin více elektronicky a žánrově se tak píseň přesouvá do vod EDM hudby. Finální zvuk nahrávce navíc dodal Američan Jake Shanahan. Videoklip se částečně natáčel v ateliéru a částečně v zimní krajině Kralického Sněžníku. Režíroval Jan Miškela.

Good Work natáčeli v Praze a ve Vídni

Kapela Good Work natáčela nový videoklip k songu Já s tebou počítám v Praze a ve Vídni. Tam navštívila jak park, tak centrum města i zábavní park Prátru. Vizuál vypráví klasický příběh dívky, která se potká s chlapcem, projdou spolu různými fázemi vztahu, a nakonec spolu zůstanou až do smrti. Klip natočil režisér Tomáš Krejčí, kamery se ujal Jakub Mahdal.

Text: Andrea Štipčáková, foto: promo interpretů
Témata: Rybičky 48, Jelen, Adam Ďurica, Nelly, Good Work, All Mad Here, Imagine Dragons, Eirik

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít