VIDEO: Tomáš Pastrňák se ke své Hranici inspiroval v budapešťském baru

Vydáno 18.04.2018 | autor: redakce

Deset let. Takovou dobu potřeboval ostravský rodák a písničkář Tomáš Pastrňák, než se dokázal skladbou vrátit do jednoho budapešťského baru a otevřeně vylíčit, co se v něm tehdy stalo.

VIDEO: Tomáš Pastrňák se ke své Hranici inspiroval v budapešťském baru Otevřená Hranice Tomáše Pastrňáka. Inspiroval se v budapešťském baru

Tomáš Pastrňák vystupuje s autorskými písněmi, na kterých se textově podílí básník Igor Malijevský. V roce 2014 vydal své debutové album Pozvánka na koncert, loni svou zatím poslední desku Kousky. A právě z té je i píseň Hranice, kterou nyní doprovází videoklip.

"Nápad na píseň vznikl už někdy před deseti lety v jednom budapešťském baru, kde se jedni zpíjeli láskou, druzí levným alkoholem. Někdy si to i během večera prohodili. A kůže, o které se v písni mimo jiné zpívá, se najednou stala Schengenským prostorem," říká Pastrňák, který podobně jako ve svých starších klipech angažoval do hlavních rolí půvabné slečny, nyní herečky Annu Jiřinu Daňhelovou a Lucii Ducháčkovou.

Videoklip vznikl loni na konci září v pražském cocktailbaru Zanzibar ve spolupráci s režisérem Tomášem Krejčím, o produkci skladby se postaral Boris Carloff: "Na Tomášovi se mi nejvíc líbí, jak unikátně kombinuje humor se současnými společenskými tématy, zároveň je jedním z nejpoctivějších písničkářů střední generace, který se nebojí experimentovat."

Tomáš Pastrňák, kterého při koncertech doprovází multiinstrumentalista HERRDZ, rozhodně nezahálí. Nedávno uvedl lyrics video k písni Paříž a již během dubna vyjde další zajímavý počin - videoklip k veselé skladbě Bobr

tz, mk

Témata: Tomáš Pastrňák, Hranice, Boris Carloff

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít