TOP 8 videoklipů týdne: Voxel zpívá o těhotenství

Vydáno 11.09.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V uplynulém týdnu se na československé scéně urodily hned čtyři novinky. V tuzemsku své klipy představili Vojtěch Drahokoupil s Voxelem, který se pokusil vctítit do své těhotné manželky. U našich východních sousedů pak svá videa vyslali do éteru Kali s Emmou Drobnou.

TOP 8 videoklipů týdne: Voxel zpívá o těhotenství TOP 8 videoklipů týdne: Voxel zpívá o těhotenství

Emma Drobná jako robotka

Emma Drobná interview: V SuperStar jsem zapomněla, kdo jsem

Vítězka Superstar z roku 2015 Emma Drobná potěšila své fanoušky videem k písni Try, která se stala titulní skladbou k novému česko-slovenskému filmu Důvěrný nepřítel. A právě záběry z něj tvoří podstatnou část zpěvaččiny novinky. Mladý programátor se v něm zabývá vývojem takzvaného inteligentního domu, jenž budou moci jeho majitelé ovládat pouze hlasem. Se svou partnerkou se do takového domu dokonce nastěhuje, začnou se v něm však dít divné věci. Emma Drobná nechtěla ve svém videu od podstaty příběhu příliš utíkat, proto v něm ztvárnila rozdvojenou osobnost. Představuje se v něm jako živá, citlivá osoba, ale také jako bytost s umělou inteligencí. O režii se postaral Samuell Hoffman.

Písničkář Voxel se vžil do pocitů těhotných

Václav Lebeda alias Voxel se i nadále drží ověřeného vtipného písničkářství, tentokrát však na rozdíl od svých starších singlů ještě více vsadil na odlehčenost. V songu Těhotná zpívá jak jinak než o těhotenství. Jako předobraz mu sloužila jeho manželka, s níž má zpěvák dvě malé děti. Jak Voxel prozradil, píseň vznikala postupně, když se během různých fází pokoušel do své milované vcítit. Jeho Maruška vystupuje také v samotném videu, stejně jako interpretovy dvě děti a jeho dlouholetý kamarád Pokáč. A kdo by si chtěl skladbu zazpívat společně s Voxelem naživo, může vyrazit na jeden z koncertů jeho podzimní šňůry, které dal přívlastek „pupeční“.

Vojta Drahokoupil v novince bourá zeď

Vojta Drahokoupil přichází po singlu Chci se rvát s další novinkou, a tentokrát jde hned o duet. Nese název Zeď kolem nás a nahrál ji s Dominikou Elischerovou, která si nechává říkat Mína. Fanoušci ji pak mohou znát především z internetového prostředí, je totiž úspěšnou Youtuberkou. V emocionálním videu interpreti zpívají o nešťastné lásce, přes kterou se nemohou přenést.

Calvin Harris a Sam Smith vzdávají hold LGBT komunitě

Promises nebo-li Sliby – takový název nese nová skladba Calvina Harrise, k jejímuž nahrání si pozval Sama Smitha. A rozhodně tak neučinil prvoplánově, oba zpěváci se totiž hrdě hlásí k LGBT komunitě. V klipu se ocitnou na nikdy nekončící party, na níž vládne na parketu taneční styl „vogue“, který vychází z napodobování póz fotomodelů a fotomodelek. V klipu si zahrála například modelka Winnie Harlow, nebo tanečníci, kteří v minulosti spolupracovali například s Madonnou nebo Rihannou.

AUDIO: Sam Smith chystá velký návrat. V singlu Too Good At Goodbyes vás dojme

 text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Emma Drobná, Voxel, Vojtěch Drahokoupil, Sam Smith, Calvin Harris

Mohlo by Vás zajímat

zavřít