BIZÁR TÝDNE: X Æ A-12. Zpěvačka Grimes a Elon Musk mají syna. Budoucnost je dnes

Vydáno 06.05.2020 | autor: redakce

Kanadská zpěvačka Grimes porodila syna, otcem je podivínský miliardář Elon Musk. Své dítě pojmenovali X Æ A-12, fanoušci spekulují, jak se to vyslovuje a co to znamená.

BIZÁR TÝDNE: X Æ A-12. Zpěvačka Grimes a Elon Musk mají syna. Budoucnost je dnes Grimes, FOTO: instagram.com/grimes

Grimes označuje svůj futuristický pop za hudbu budoucnosti a od roku 2018 si nechá v soukromí říkat c, což je značka pro rychlost světla. Zhruba ve stejné době se na Twitteru seznámila se zámožným vizionářem Elonem Muskem, načež se ti dva dali dohromady.

POST SCRIPTUM (42): Vydíraná Grimes, pronásledovaná Lily Allen - ženy hudebního průmyslu otevřely své třinácté komnaty

Musk proslul například tím, že nechal vystřelit do vesmíru elektromobil vlastní značky Tesla Roadster, v posledních dnech zaujal také tweety, které působily přinejmenším dezorientovaně. 

Zkraje května například tweetnul, že cena akcií Tesly je příliš vysoká, načež hodnota jeho automobilky během pár minut klesla o 10,3 procenta, tedy přibližně 14 miliard dolarů. Že své dítě pojmenovali X Æ A-12, proto není až takové překvapení.

Není jasné, co má novorozeně skutečné napsané v rodném listu, dvaatřicetiletá Grimes porodila v Kalifornii a podle tamního práva mohou jména obsahovat pouze 26 písmen anglické abecedy. Nezvyklé jméno prozradil Elon Musk na Twitteru a jeho uživatelé začali rychle diskutovat o tom, co X Æ A-12 znamená a jak se to vlastně vyslovuje.

Jméno později potvrdila také sama Grimes a přišla s částečným vysvětlením rébusu. X je podle zpěvačky symbol pro neznámou proměnnou, Æ symbolizuje elfský přepis zkratky AI, což podle Grimes znamená umělou inteligenci nebo lásku. Poslední část odkazuje na průzkumný letoun CIA Lockheed A-12, což je oblíbené letadlo obou rodičů.

„Myslím, že to jméno zní jako hlavní postava v příběhu vesmíru. Doufám, že syn to tak cítí také,“ napsala zpěvačka, která na konci února vydala své páté album Miss Anthropocene. Agentura NASA mezitím oznámila, že Tom Cruise pracuje na novém snímku, který by se měl točit výhradně ve vesmíru, do projektu je zapojen také Elon Musk. Oběma rodičům gratulujeme.

red, oh

Témata: Grimes, Elon Musk, Space X, Tesla

zavřít