POST SCRIPTUM (43): Hudební show Tvoje tvář má známý hlas boří statistiky sledovanosti. Právem!

Vydáno 28.04.2016 | autor: Simona Knotková

Tuzemská televizní zábava nabrala druhý dech a - řečeno se značnou nadsázkou - celé Česko v posledních týdnech žije hudební show Tvoje tvář má známý hlas. Aktuální Post Scriptum nemohlo udělat výjimku.

POST SCRIPTUM (43): Hudební show Tvoje tvář má známý hlas boří statistiky sledovanosti. Právem! Češi zase jednou vášnivě prožívají televizní pořad

Zlaté časy televizní kultury jsou už dávno za námi. Když si proto někdo z důvodu velké sledovanosti pro sebe ukradne titulky hlavních zpráv, je to skoro jako malý zázrak. Show Tvoje tvář má známý hlas takovým mini divem a pozoruhodným úkazem v televizních vodách skutečně je, i co se týče její kvality.

POST SCRIPTUM (42): Vydíraná Grimes, pronásledovaná Lily Allen - ženy hudebního průmyslu otevřely své třinácté komnaty

Zprvu to mohlo vypadat jako špatný vtip. Už ten název - Tvoje tvář má známý hlas. Cože? Není nijak úderný, nezainteresovanému spíše dává indicie o jakémsi pořadu na bázi Talentu, v němž se budou amatéři předhánět v imitování. Následné proniknutí do tajů soutěže a seznámení se s osazenstvem také vyvolává posměšky. Petr Rychlý, Iva Pazderková nebo Ivana Chýlková v pěveckém souboji; to jako vážně? Už i ta představa Hany Holišové jako čokoládové Beyoncé, Adama Mišíka v roli spoře oděné a kladivo olizující Miley Cyrus nebo Ivy Pazderkové znesvěcující kult Kurta Cobaina byla dostatečně obskurní a naháněla hrůzu umělecké policii.

Tak bizarní koncept se prostě musel vidět na vlastní oči, aby se tomu dalo uvěřit - s takovým postojem v sobotu večer možná zasedali k obrazovce i ti zbylí z 1,8 milionu diváků, kteří jinak na televizní zábavu už zanevřeli. 

vložte odkaz, text nemažte

I mě přemohla zvědavost a pustila jsem si několik videí na YouTube. A třebaže jsem měla být zděšená a pořad ihned shodit, najednou jsem se přistihla, že klikám na další a další videa, rozdávám palce nahoru a zcela vážně uvažuji, že se podívám na celý nadcházející díl. To jsem taky udělala a namísto povýšeného kázaní a hejtu, jak by se na seriózní publicistiku asi slušelo, se teď přiznávám, že jsem si tu show taky zamilovala. Pokud se takový výraz vůbec dá použít u něčeho vyprodukovaného Novou... Ale předsudky stranou.

Jasně že to chvílemi skřípe, jasně že některé výkony balancují na hraně parodie. Převažují ale překvapivě dobře odvedená vystoupení a skvělá práce maskérů. Pořad, který měl zprvu nepravděpodobnou šanci na úspěch, nakonec resuscituje skomírající TV zábavu. A hlavně, na rozdíl od všech těch Superstar a jiných fashion, pardon, pěveckých klání, si na nic nehraje a slovo estráda nehalí do balastu domnělého pořadu na úrovní. A to se mi na téhle show asi líbí nejvíc.

text: Simona Knotková

zavřít