RECENZE: Miley Cyrus si na desce Younger Now dopisuje svou pohádku

Vydáno 29.10.2017 | autor: Filip Pešta

Chcete si přečíst pohádku o tom, jak se obyčejná holka z Tennessee stala příkladným teen pop idolem, aby se pak mohla upsat "ďáblům" hudebního průmyslu? Jak to asi dopadlo? Dozvíte se z netradičně pojaté recenze. 

RECENZE: Miley Cyrus si na desce Younger Now dopisuje svou pohádku RECENZE: Miley Cyrus si na desce Younger Now dopisuje svou pohádku

Miley Cyrus

Younger Now

Skladby:
Younger Now, Malibu, Rainbowland, Week Without You, Miss You So Much, I Would Die For You, Thinkin', Bad Mood, Love Someone, She's Not Him, Inspired

11 trax / 41:11 min

Vydavatel: Sony Music

Za devatero horami a devatero řekami v království jménem Disney Channel žila byla princezna Miley Cyrus, stoupající hvězda seriálu Hannah Montana. Koukali na ni teenageři po celém světě a ti, kteří byli opravdovými fanoušky, věděli, že kromě hraní v televizním seriálu umí i zpívat a psát muziku. Jak v onom království ubíhal čas, vydávala desky cílené na puberťáky a zpívala o tématech, ve kterých by se její cílová skupina nejvíce našla. Kytarový teenage pop a akustické balady se špetkou country vytvořily řadu úspěšných hitů. Nebyla to muzika, za kterou by zasloužila vstup do Rock And Roll Hall Of Fame, byla ale opravdová.

Jak už to tak bývá, jednoho dne se v její komnatě objevil "ďábel" s nabídkou. Ukázal princezně vizi ještě mnohem většího bohatství a slávy pod podmínkou, že její image malinko přetvoří. Kdo ví, proč s tím Miley souhlasila. Možná už byla unavená z pubertálních písniček a chtěla zkusit něco jiného. Jakmile podepsala kontrakt vlastní krví, ďábel se hlasitě rozesmál a z upřímné, cituplné holky se stala prvotřídní "bitch". Album Bangerz dávalo jejím následovníkům nový směr. Ničeho si nevaž, jeď si tu párty, neměj hodnoty, chlastej, fetuj, pořádně twerkuj zadkem a hlavně, proboha, vyplazuj jazyk každé tři vteřiny! A tak se najednou stalo, že se princezna houpe nahá na kouli a vydělává sumy, o kterých se smrtelníkům ani nesnilo. Jenže za jakou cenu?

POST SCRIPTUM (88): Byla jsem loutkou Disney, přiznala po letech Miley Cyrus

NÁVRAT KE KOŘENŮM


Následovalo další album Miley Cyrus & Her Dead Petz a její hudba je stále chladný stroj na bohatství, i když tentokrát kalkuluje směrem k undergroundu. "God knows why", ale ďábel si mne ruce. Misky dobra a zla se však dřív nebo později přece jen vyvážily. Princ Liam Hemsworth ji požádal o ruku a princezna začala vzpomínat na své country kořeny a vysvobodila se ze zakletí.Zatáhla jazyk zpátky do pusy a po cestě Uberem na první den svého angažmá v porotě The Voice napsala singl Malibu, kde se z ní znovu stala jen obyčejná dívka zpívající o významu lásky, o životě. Žádné skandály, žádná touha někoho šokovat. Hodila všechny samplery za hlavu a nahrála celistvé album s živou kapelou. Chlad vystřídalo teplo elektrických kytar, houslí a akustických bubnů. Muselo být určitě příjemné nechtít splnit něčí očekávání a prostě nahrát muziku, kterou měla vždycky ráda. A právě přítomnost onoho pravdivého sebevyjádření, ať už hudebně nebo lyricky, je na albu Younger Now nejsilnějším prvkem.

Skladby jsou nenucené a příjemné. Milovníci country a folku určitě ocení typické kytarové a melodické linky, jejichž esence je patrná na celé desce. Na albu hostuje i jedna z nejslavnějších country dam Dolly Parton, a to v duetu Rainbowland. Posluchač může ve zvuku některých skladeb nalézt i hippie odér let šedesátých, pomalovat si svoji káru znakem míru a vyrazit na roadtrip za poslechu Miss You So Much, Bad Mood nebo Inspired.Pohádky, co mají šťastný konec, jsou stejně nejlepší. A tak dala princezna Miley světu zase jednou opravdovou muziku.

text: Filip Pešta

Témata: Miley Cyrus, Younger Now, Hannah Montana

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít