TOP 9 videoklipů týdne (116): Barbora Poláková má unikátní projekt, Sebastian zpívá o hvězdách

Vydáno 06.12.2016 | autor: Anna Hejkalová

V prvním prosincovém týdnu nás mimo sněhu překvapili i The Rolling Stones svou bluesovou coververzí, Biffy Clyro něžností a otevřeností nebo inspirace reklamou u Simple Plan. Další novinkou se stala nová verze klipu Barbory Polákové a také neplánovaně natočené video Ivy Pazderkové. 

TOP 9 videoklipů týdne (116): Barbora Poláková má unikátní projekt, Sebastian zpívá o hvězdách Barbora Poláková dává do koncertů vše. Foto: Petr Klapper

 

NADČASOVÍ SKYLINE

Skyline míří se svým turné k závěru, ani během něj ale nezahálí a servírují nám třetí klipovou ochutnávku k jejich poslednímnu albu Jungle, které vyšlo v první polovině tohoto roku. Režie klipu Timeless se ujal Dužana Duonga a je takovou kombinací přírodní romantiky a sci-fi hororu. Videoklip vypráví příběh jedné teenagerské silvestrovské párty. A jak už to tak bývá, po nevinném rozjezdu se to tak trochu zvrtne. V klipu se tentokrát neobjeví celá kapela, ale pouze zpěvačka Marka Rybin, která celým příběhem provází. Klip je zajímavý i vizuálně díky trikům v podobě tzv. zamrzlého obrazu. 

RECENZE: Skyline útočí se svojí divočinou!

ZMRZLÁ HORSKÁ IVA PAZDERKOVÁ

Iva Pazderková zazářila tento rok na televizních obrazovkách v show Tvoje tvář má známý hlas, nyní dává o sobě vědět svoji již druhou sólovou deskou. Z té nám dává ochutnat prvním klipem Horská. Prvotní záměr byl udělat úplně jinou verzi klipu. K této verzi přispěla náhoda. Videoklip k písničce Iva natočila při svém nedávném výletu s přítelem na Sněžku v Krkonoších. Byla tam taková zima, až namrzli a pak tento okamžik zachytili a neplánovaně vydali jako oficiální klip.

NA VIDEOKLIP SE PODÍVEJTE ZDE

KATARZIA VÁM DÁ PŘIČICHNOUT K LÁSCE

Slovenská písničkářka Katarzia nám vešla do povědomí třeba coverem Davida Kollera v rámci projektu Koller & Friends. Nedávno vydala svoji desku Agnostika, ze které pochází singl Hodinový hotel. Režie klipu se ujal Tomáš Bláha. Hlavní rekvizitou je oprýskaný karavan na předměstí, který podivným klientům nabízí bizarní světelný plyn lásky. Text je o dnešních nestálých vztazích, kdy se role muže a ženy posunuly a jsou jiné než kdysi. Představy z minulosti o věčné lásce bez bolesti a rozchodů získávají trhliny. Bolest ze vztahů si totiž kompenzuje častým střídáním partnerů a nezávislostí.

RECENZE: Stereotypy nezatěžkaná Katarzia se na desce Agnostika miluje s hudbou i texty

UNIKÁTNÍ KLIPOVÝ PROJEKT BARBORY POLÁKOVÉ

Po červnové premiéře klipu ke skladbě Generace z loňského debutu Barbory Polákové se dočkáme dalších verzí, které bude mít na starosti pět střihačů různých generací. Jmenovitě se jednotlivých videoklipů zhostili studentka dokumentární tvorby na FAMU Marie-Magdaléna Kochová(generace dvacátníků), třicátnice Petra Berkovičová-Raušová a Barbora Poláková, jejichž verze byla zveřejněna v červnu,  čtyřicátník Tomáš Velecký, známý též pod značkou V-IDEA, generaci padesátníku reprezentující střihač a animátor František Novák, dále absolvent FAMU, filmový a reklamní střihač Goran Balov (generace šedesátníků) a na konec sedmdesátník, pedagog na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku Zdenek Patočka. Poláková se stane ústředním motivem unikátního konceptu, jenž nemá v dějinách českého videoklipu obdoby.

Na další verze se můžete podívat na jejím Youtube kanále.

BEYONCÉ VYSTŘIHLA ČÁST ZE SVÉHO HODINOVÉHO FILMU

V dubnu letošního roku vydala Beyoncé své již druhé audiovizuální album. Na HBO vyšel hodinový film Lemonade, který se jmenuje stejně jako nová deska. Pokud jste očekávali, že v něm bude pouze Beyoncé v domácích videonahrávkách, mýlili jste se. Zabývá se i hnutím Black Lives Matter, diskriminací nebo rovnoprávnosti pohlaví. Část, která byla použita v klipu k písni All Night, vypráví o vztahu BeyoncéJay-Z.

vložte odkaz, text nemažte

SIMPLE PLAN SE INSPIROVALI REKLAMOU

Pokud jste sami k sobě moc kritičtí, inspirujte se novým klipem k písni Perfectly Perfect od kapely Simple Plan. Ti měli jednoduchý plán, posadili několik párů na pohovku a nechali každého z nich říct, co se jim na jejich vlastním těle nelíbí. Ukázalo se, že lidé na sobě vidí chyby tam, kde jiní vidí krásu. Tato myšlenka je inspirována reklamou na Dove, kde muž kreslí ženy tak, jak samy sebe popisují a poté tak, jak je popisuje někdo jiný. Při srovnání těchto dvou obrazů je vidět, jak odlišné pohledy na jednu a tu samou osobu mohou být.

ZPĚVÁK Z BIFFY CLYRO VYPRÁVÍ O TĚŽKÝCH CHVÍLÍCH

Kapele Biffy Clyro v létě vyšla již sedmá deska Ellipsis. Nyní k ní představili již čtvrtý klip. Píseň Re-arrange se velmi vymyká tvorbě této skupiny. Je klidná a velmi intimní. Simon Neil se v ní zpovídá své manželce o těžkých chvílích, ve kterých mu pomohla. Klip tuto zpověď zcela podtrhuje. V hlavní roli je právě sám zpěvák, jehož záběry střídají pouze krátké snímky kapely ve Skotsku, na místech, kde společně vyrůstali.

THE ROLLING STONES MAJÍ RÁDI ŽENY ZA VOLANTEM

The Rolling Stones se rozhodli, že ukážou světu svou lásku k blues. Proto vydali novou desku Blue & Lonesome, na kterou nahráli coververze k jedenácti písním. Že může být blues pořádný odvaz, ukazuje v klipu k písni Ride 'Em On Down herečka Kristen Stewart. Ta si zběsilou jízdu nesmírně užívá, dokonce zvládne i hodiny několikrát za sebou. Tato jízda přesně odráží blues v podání The Rolling Stones - je nespoutaná, zábavná a návyková.

SEBASTIAN MEZI HVĚZDAMI

Sebastian Navrátil pracoval na písni Hvězdy přes rok a půl. Ondřej Turták alias ODD z ATMO Music si vzal na starost její produkci. Tato novinka by měla být předzvěstí desky, jejíž vydání je naplánovano na příští rok. Konkrétně píseň Hvězdy je pro Sebastiana velmi osobní a dal do ní, podle svých slov, kus vlastního života. Necháme se překvapit, jak na tom bude celá deska.

text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Skyline, Jungle, Timeless, Iva Pazderková, Horská, Tvoje tvář má známý hlas, Barbora Poláková, Generace, Nafrněná, Katarzia, Beyoncé, Biffy Clyro, Simple Plan, The Rolling Stones, blues, Kristen Stewart, Sebastian

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít