Deep Purple znovu v České republice: V červenci zahrají v Brně

Vydáno 01.11.2017 | autor: redakce

Deep Purple pro velký úspěch prodlužují své turné Infinite, The Long Goodbye. V brněnské DRFG aréně vystoupí 2. července příštího roku. Do České republiky se tak vrátí po roce. 

Deep Purple znovu v České republice: V červenci zahrají v Brně Deep Purple znovu v České republice: V červenci zahrají v Brně

Deep Purple u nás naposledy vystoupili letos v květnu, kdy nadchli fanoušky v pražské O2 areně. Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří VIII. sestavu v historii kapely, pokračují v krasojízdě v hardrockových šlépějích - ve stylu a nuancích jejich poslední tvorby jasně poznáte odkazy na starší počiny Deep Purple

LIVE: Deep Purple zahalili Prahu do kouře na vodě

Deep Purple začali postupně prozkoumávat nové hudební oblasti a vzbuzovat zájem fanoušků, kteří ještě ani nebyli na světě, když mocná Purple mašinerie ovládala hudební svět. Jejich svatým grálem jsou alba In Rock“ (1970), Machine Head (1972) a Made in Japan (1973), která katapultovaly Deep Purple na špičku, co se příjmů z koncertů a celosvětových prodejů alb týče. Velkou zásluhu na tom měla skladba Smoke on the Water.


Během své dlouholeté kariéry dali Deep Purple vzniknout bezpočtu skladeb, které jsou dnes již považovány za naprostou klasiku. Jejich písně také vyvolaly nikdy nekončící debatu mezi staršími a novějšími fanoušky, především po vydání nahrávky Now What?!

Přepdrodej vstupenek bude zahájen 2. listopadu v 9 hodin. Lístky seženete v cenovém rozpětí od 990 do 1 390 korun.

tz, jm

Témata: Deep Purple, DRFG aréna

zavřít