Jedinečné spojení na Metronome Prague. Sian Evans z Kosheen si zazpívá duet s českou zpěvačkou Aiko

Vydáno 09.06.2024 | autor: iREPORT

Přípravy na rozjezd letošního ročníku největší metropolitní hudební události roku Metronome Prague 2024 vrcholí a pořadatelé přicházejí s další programovou peckou! Součástí velkoryse pojaté show legendární kapely Kosheen k 25letému výročí na scéně bude premiéra duetu Sian Evans s Aiko. Kosheen tak poprvé spojí své síly s lokálním interpretem. Jedinečné vystoupení je na programu hned v první festivalový den – ve čtvrtek 20. června od 22.15 hodin na ČSOB Metronome Stage.

Jedinečné spojení na Metronome Prague. Sian Evans z Kosheen si zazpívá duet s českou zpěvačkou Aiko Jedinečné spojení na Metronome Prague. Sian Evans z Kosheen si zazpívá duet s českou zpěvačkou Aiko

Bristolská kapela Kosheen působí na hudební scéně už čtvrt století. Za pětadvaceti protančenými léty se ohlédnou ve speciální show 25 years of Kosheen, která bude po rozsáhlém britském a australském turné v České republice k vidění pouze na Metronome Prague 2024. A číslovka 25 je také jedním z důvodů, proč si Kosheen vybrali právě zpěvačku Aiko – narodila se totiž v roce, kdy kapela začínala.

Metronome Prague klepe na dveře. Přiveze Milky Chance, Kosheen i Toma Grennana

Skvěle našlapaný je celý čtvrteční program. Na hlavním pódiu ho v 16 hodin odstartují čerství držitelé  ceny  Anděl November 2nd, po nich přijde Lenny, která má doma hned několik nejprestižnějších tuzemských ocenění, od 20 hodin zahraje Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény, a pak už to naplno rozjedou jubilující Kosheen.  Aiko se ujme čestné role gratulantky a popřeje kapele Kosheen ke krásným pětadvacetinám. Dárkem všem návštěvníkům bude velkolepá narozeninová světelná show, která se vší parádou završí  čtvrteční program na hlavní scéně. Určitě přijďte, bude co slavit!“ zve  David Gaydečka, ředitel Metronome Prague.

Sian Evans, charismatická zpěvačka kapely Kosheen, je také protagonistkou prvního podcastu v rámci DopeYeah TALKu – unikátního dokumentárního filmu, v němž Rob Cass, producent a lovec talentů z Abbey Road Studios, rozmlouvá s muzikanty, kteří ještě před vystoupením na Metronome Prague 2024 navštívili pražský klub Doupě. Těmi dalšími jsou Phillip Dausch – polovina skupiny Milky Chance, zpěvačka Lusaint, zpěvák, skladatel a producent Myles Sanko či legendární zpěvák a klávesista Andrew Roachford. Držitelé vstupenek na letošní Metronome Prague dostanou do svých mailových schránek exkluzivní přístup k epizodám DopeYeah TALK a už dva týdny před začátkem festivalu tak budou mít jedinečnou příležitost objevit mnohdy dosud neznámé peripetie hudebních příběhů svých idolů!

TZ, foto: Honza Žirovnický, Alina Harmash
Témata: Kosheen, Sian Evans, Aiko, Metronome Prague

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít