Kabát oslaví třicetiny stadionovým turné. Odehraje celkem pět koncertů

Vydáno 23.10.2018 | autor: redakce

Kabát oslaví příští rok už třicet let. Jedna z dlouhodobě nejpopulárnějších českých skupin vyrazí k této příležitosti na turné po stadionech. Se svou show vystoupí v největších českých městech a také v domácích Teplicích. 

Kabát oslaví třicetiny stadionovým turné. Odehraje celkem pět koncertů Kabát oslaví třicetiny stadionovým turné. Odehraje celkem pět koncertů

"Příští rok slavíme 30 let ve stejné sestavě. Již dvakrát jsme "kulatiny" slavili na Vypichu. Rozhodli jsme se pro změnu. Vypich pro nás byl, a navždy zůstane, nezapomenutelným zážitkem. Fakt jsme si to užili, a byl to pro nás takový splněný sen. Když jsme jako kluci zírali na VHS kazetách na koncerty velkých světových kapel, chtěli to zažít také. Nicméně… Vypich má své kouzlo, přednosti, ale i své nevýhody. Prostor je velmi úzký, a tak při počtu lidí, kteří tam byli, se musí natáhnout prostor pro fanoušky až nesmyslně do dálky. Zároveň chápeme, že ne každý si může zařídit volno zrovna na tento jeden jediný den.

LIVE: Kabát uzavřel turné skvělou show v O2 areně s rekordním počtem diváků

Hledali jsme tedy jakýsi kompromis. Aby to bylo jiné, a zároveň dostatečně atraktivní. Koncert nebude jen jeden, ale bude jich pět. V každém městě jsme hledali to aktuálně nejatraktivnější místo a myslíme si, že se to povedlo. V Praze je to Eden. V Brně jsme se dohodli se Zbrojovkou a je to premiéra tohoto stadionu. V Ostravě je Vítkovický stadion bohužel vázán dotacemi na konání zatím pouze sportovních klání, ale Dolní Vítkovice jsou v Ostravě klasika. Zajistili jsme mobilní tribuny, aby i zde ten, kdo chce, nebo musí sedět, měl stejnou možnost, jako v ostatních městech. Teplice, kde jsme "domácí", tam je to jasné, a v Plzni jsme vybrali pro Plzeňáky a okolí legendární Lochotín.

Vstupenky by měly být v prodeji od začátku listopadu. Vše je připravené, a my Vám budeme "servírovat" detaily postupně na našem webu kabat.cz, na oficiálním facebooku a na zdi této události," sdělila kapela na Facebooku. 

Termíny jsou následující:
1. 6. Brno
8. 6. Ostrava
15. 6. Teplice
22. 6. Praha
14. 9. Plzeň

Témata: Kabát, open air, Josef Vojtek

zavřít