Rok 2022 objektivem fotografů | Jan Urbánek zachytil Stromboli v lomu Amerika, Tři sestry, Kabát i Heilung

Vydáno 2023-01-20 09:01:18

Pro mě osobně byl rok 2022 z fotografického hlediska plodný, odfotil jsem kolem dvaceti koncertů, a to je pro mě dosavadní rekord. Měl jsem možnost zhlédnout jak kapely domácí, tak ty zahraniční, ať už na klasických místech jako je Lucerna nebo její menší sourozenec - Lucerna Music Bar, tak i na těch unikátních, jako jsou třeba Lom Amerika nebo Betlémská kaple.

Letošní rok byl bohatý na kvalitně a pečlivě připravené koncerty - po hudební i vizuální stránce (Kabát, PFO, Parov Stelar nebo Frog Leap Studio). Diváci si v tomto roce opravdu užívali, protože mohli. Pivo teklo proudem a interpreti dělali, co mohli, aby své fanoušky upoutali, jak se sluší a patří. Aby ne, cena vstupenky se letos jen málokde dostala pod pět set korun. A za tu cenu chce návštěvník koncertu už něco vidět. Můžeme jen doufat, že kvalita koncertů a show bude mít vzestupnou tendenci a my se tak budeme moci těšit na následující rok.

Nejzajímavější: Heilung - nikdy jsem nic podobného neviděl, a tak jsem byl nadšený. Provedení show a vložená energie byla dechberoucí.

Nejlepší zvuk: jednoznačně Kabát! Kabát je za mě nejlepší česká kapela současnosti, která se už dávno nepočítá mezi ty hospodské. Nebojí se investovat do kvalitního vybavení a kvalitních lidí, kteří jim zajistí opravdu špičkové podmínky pro hraní. Odpovídá tomu pak tedy kvalita světel a zvuku. I když letos bylo kruhové podium, bylo rozumět každému slovu ze všch koutů haly.

Překvapení roku: Pražský filmový orchestr - tento poloamatérský soubor tu s námi nějaký čas je a stále vyprodává všechny koncerty. Jejich podání je precizní, a zároveň vtipné díky nečekaným prvkům, které vkládají do svých vystoupení.

Klasika co neurazí, ale ani nenadchne: Tři sestry - kdo viděl naživo, rád se na ně vrátí. Ale koncerty jsou prakticky přes kopírák, jen s drobnými detaily. To samé platí i pro koncerty Divokýho Billa.

Zklamání: J.A.R. - otřesný zvuk, nebylo rozumět ani slovo. Dost to pokazilo show, kterou předvedli v Lucerně.

Foto a text: Jan Urbánek
Témata: Stromboli, Heilung, Lco Déczi, Tři sestry, Blue Effect, Parov Stelar, Leap Studio, Divokej Bill, Original Vintage Orchestra, Kabát, J.A.R., Frog Leap, Škwor, Poletíme?

Rok 2022 objektivem fotografů | Jan Urbánek zachytil Stromboli v lomu Amerika, Tři sestry, Kabát i Heilung Rok 2022 objektivem fotografů | Jan Urbánek zachytil Stromboli v lomu Amerika, Tři sestry, Kabát i Heilung

Zobrazit fotogalerii (18)

zavřít