Mark Knopfler v červnu dorazí do Prahy. I s novou deskou v zádech

Vydáno 22.10.2018 | autor: redakce

Mark Knopfler vyjede v roce 2019 na světové turné, na kterém představí své nové album Down The Road Wherever. V pražské O2 areně zahraje 26. června. 

Mark Knopfler v červnu dorazí do Prahy. I s novou deskou v zádech Mark Knopfler v červnu dorazí do Prahy. I s novou deskou v zádech

Knopfler, který 16. listopadu vydá své deváté sólové studiové album, vždy nahlížel na turné jako na nedílnou součást procesu vydání alba - od psaní písní přes nahrávání až po koncerty, na kterých představuje jak staré tak i nové písně.

RECENZE: Mark Knopfler mezi irskou putykou a jižanským salónem

"Moje skladby jsou určené na živá vystoupení. Miluju celý proces toho psaní a nahrávání s kapelou, ale nakonec je tou nejlepší částí hraní publiku naživo. Moc se mi líbí celý ten cirkus, cestování z města do města a spolupráce s touto skupinou hudebníků je pro mě naprostým potěšením. Opravdu se na to těším," říká.

Knopfler, který novinku Down The Road Wherever natočil ve svém studiu British Glove v západní části Londýně, vystoupí na turné s rozšířenou desetidílnou kapelou, přičemž většina hudebníků s ním spolupracuje více než dvě desetiletí: Guy Fletcher (klávesy), Richard Bennett (kytara), Jim Cox (klavír), Mike McGoldrick (píšťalka a flétna), John McCusker (housle a citera), Glenn Worf (baskytara), Danny Cummings (perkuse) a Ian Thomas (bubny). Novou posilou budou Graeme Blebins (saxofon) a Tom Walsh (trumpeta).

tz, jm

Témata: Mark Knopfler, Down The Road Wherever

NEJČTENĚJŠÍ

zavřít