Radim Hladík se na Rock for People dočká pocty, vystoupí David Koller nebo Lenka Dusilová

Vydáno 11.06.2018 | autor: redakce

Radima Hladíka letos uctí dva koncerty. Přední hudebníci spjatí s legendárním kytaristou, od jehož smrti v prosinci uplynou dva roky, na nich zahrají jeho skladby za doprovodu Blue Effect. První, nazvaný Radim Hladík Tribute, se uskuteční 5. července na festivalu Rock for People. Účast již přislíbili například David Koller, Michal Dvořák nebo Lenka Dusilová. Druhý je naplánovaný na 2. prosince do pražského Divadla Archa.

Radim Hladík se na Rock for People dočká pocty, vystoupí David Koller nebo Lenka Dusilová Radim Hladík se na Rock for People dočká pocty, vystoupí David Koller nebo Lenka Dusilová

Na prosincovém koncertě se objeví například Vladimír Mišík, Jaroslav Hutka, Dagmar Voňková, Michal Pavlíček, Michal Hrůza, Luboš Andršt, Lešek Semelka nebo Viktor Sodoma a další. Nad oběma poctami drží patronát Hladíkova manželka Zlata s rodinou.

Radim Hladík - král české rockové kytary, který miloval svobodu

"Oslovila jsem Radimovy spoluhráče a spřízněné muzikanty, kteří složí mému muži poctu. Těch jmen je opravdu hodně, a proto je budeme zveřejňovat postupně. Když jsem si nedávno jejich seznam procházela, připomnělo mi to počet lidí v kostele. Takže pro nás to bude něco jako druhá hudební mše," popisuje Zlata Hladíková.

Základ doprovodné kapely podle ní bude tvořit rytmika Blue Effectu Vojtěch Říha a Vašek Zíma. Pozvaní hosté se pak rekrutují především ze spoluhráčů, kteří Hladíka provázeli celou kariéru, jako jsou Lešek Semelka, Vladimír Mišík, Honza Křížek, Viktor Sodoma nebo David Koller.

"Zároveň jsme pozvali Radimovy oblíbené kytaristy, namátkou Michala Pavlíčka nebo Tadeáše Věrčáka, a muzikanty, kteří se s mým mužem setkali třeba jen u jednoho projektu. Sem patří například Jirka Stivín," vyjmenovává Hladíková, podle které nebudou chybět ani o několik generací mladší muzikanti.

tz, jm

Témata: Rock for People, Radim Hladík, Blue Effect, Divadlo Archa

zavřít