The Silver Spoons a Deaf Heart vyráží na společné turné, představí na něm svá nová alba

Vydáno 02.02.2022 | autor: redakce

The Silver Spoons i Deaf Heart patří k nejvýraznějším objevům české hudební scény. Oba bandy sází na rock'n'roll, zatímco však první zmiňovaný míří více do indie scény s britským nádechem, Deaf Heart k němu přistupují s punkovou přímočarostí a zároveň s popovými melodiemi. Kapely vyrazí v březnu na společné turné Rock'n'roll Strikes Back, na kterém představí nová alba. Zavítají v rámci něj do osmi měst, poslední zastávkou bude pražský klub Roxy.

The Silver Spoons a Deaf Heart vyráží na společné turné, představí na něm svá nová alba The Silver Spoons a Deaf Heart vyráží na společné turné, představí na něm svá nová alba

Rock'n'roll Strikes Back odstartuje 3. března v Ostravě, poté mají kapely v plánu odehrát dalších sedm koncertů po celé České republice. Playlisty The Silver Spoons i Deaf Heart budou kombinovat žhavé novinky se starší tvorbou.

Deska Come And Get It je shrnutím nejzásadnější etapy života skupiny The Silver Spoons, která začala v Los Angeles roku 2018 a vyvrcholila vydáním nahrávky v Praze v lednu 2022. Debut obsahuje tvrdé rokenrolové rify, jemné balady, energické tancovačky i popové hity. Vše je ale opřené o chytlavé melodie a současný zvuk. Na první nahrávce kapely je deset písniček o lásce, loučení, přátelství, úzkostech, ale i o klaustrofobii během první vlny pandemie koronaviru.

Deaf Heart pokřtili na lodi album Soft Heart Attack

Album doprovází i nový videoklip k singlu See You Move, který oslavuje rytmus a radost z pohybu. „Básnění nám nestačí, slova jsou limitující a nechávají příliš mnoho prostoru pro racionální přístup k životu. Chceme tvořit rytmus a melodie, protože ty jsou osvobozující,“ komentuje zpěvák Augustine Dunn.

Album Deaf Heart s cynickým názvem Curse of the Sophomore Album bude obsahovat celkem devět skladeb a odhalí temnější stránku kapely. Tvrdé kytarové pasáže snadno střídají minimalistické beaty, mohutné basy či překvapivé rapové úseky. Se stejnou drzou lehkostí ale Deaf Heart představují i popové vypalovačky jakou je například první singl Be Gone. „Tuhle desku jsme s Thommym psali během minulých lockdownů, kdy vyhlídky nebyly zrovna valné, to se tam určitě obtisklo. Nahráváním jsme pak strávili průběžně celý rok 2021, ale bude to naše nejlepší druhá deska, co jsme kdy nahráli!“ komentuje kytarista Michael Vácha.

Deaf Heart dokazují, že kytarová hudba může být stále ještě vzrušující. Rozhodli se oprášit to nejlepší z rock’n’rollu a podávat ho s moderním přístupem, pořádnou dávkou cynismu a živelnou koncertní show.  V čele kapely stojí Thomas Lichtag, který se po rozpadu Airfare vrátil zpět na scénu. Deaf Heart vzbudili pozornost hned svým prvním singlem Blood, který nasadila Evropa 2, kde zároveň bodoval v Music Chart. 

Data turné

3. března - Ostrava, Barrák
4. března - Valmez, M Klub
5. března - Liberec, Bunkr
10. března - Brno, Melodka
11. března - Olomouc, Jazz Tibet
18. března - České Budějovice, Tempo
19. března - Plzeň, Anděl
29. března - Praha, Roxy

Předprodej byl již zahájen v síti Goout.cz.

TZ, foto: Kamil Klekar, The Silver Spoons
Témata: Deaf Heart, The Silver Spoons, turné, Rock´n´roll Strikes Back

zavřít