TOP 7 videoklipů týdne: Lenny a Marpo zpívají o svém vztahu, Jamaron o sebepoškozování a Bára Poláková servíruje Ramen

Vydáno 31.10.2023 | autor: Kateřina Nováková

V aktuálním přehledu videoklipů vydaných v posledních dnech zůstaneme na domácí scéně. Otevíráme ho singlem V Peřinách, který nahrál Pokáč ve spolupráci s Gabrielou Laškovou. Lenny a Marpo pojali novinku My dva jako sondu do společného života a The Silver Spoons a Deaf Heart zpívají o "té holce". Jamaron zpívají o sebepoškozování a boji s depresí, Bára Poláková servíruje Ramen a Katarzia nahrála ústřední píseň k dokumentu Moje nová tvář. Společný duet pak vydali Celeste Buckingham s Matějem Vávrou. 

TOP 7 videoklipů týdne: Lenny a Marpo zpívají o svém vztahu, Jamaron o sebepoškozování a Bára Poláková servíruje Ramen TOP 7 videoklipů týdne: Lenny a Marpo zpívají o svém vztahu, Jamaron o sebepoškozování a Bára Poláková servíruje Ramen

Pokáč obsadil Miss Gabrielu Laškovou

Pokáč po dvou letech vydal novou desku, kterou pojmenoval Rodinné album. Současně s ní představil videoklip V Peřinách, který s ním nazpívala Miss Gabriela Lašková. „Text mě napadl jednou v posteli těsně před usnutím, když jsme si chtěli s manželkou udělat hezkej večer, ale místo toho jsme padli vyčerpáním a šli spát. Myslím, že se v tomhle najde každý rodič. Život už prostě není jako dřív, priority jsou jinde, třeba v tom si pořádně odpočinout. Song má působit hlavně mile, nejde o žádný banger popových hitparád, v tom duchu jsme natočili také minimalistický klip, na kterém jsme si ale dali záležet,“ uvedl hudebník. 

The Silver Spoons a Deaf Heart zpívají o „té holce“

Píseň That Girl je výstupem z komfortní zóny jak pro The Silver Spoons, tak pro Deaf Heart. Pánský duet řeší vztah s toxickou dívkou z mužského pohledu a je zjevné, že obě strany sdílí podobné zkušenosti a navzájem se ve svém vnímání ujišťují. „Do skladby jsme přenesli myšlenku toho, jak je občas komunikace mezi holkama a klukama těžká. Speciálně ve světě, kde je úplně běžná věc někoho zahodit a spálit mosty. Myslím, že každý z nás to jednou udělal,“ popisuje frontman Deaf Heart Thomas Lichtag.

„Stále více si uvědomuji, kdo jsem a jak mě lidé a mé prostředí ovlivňují, tato píseň je o okamžiku, kdy podniknete nezbytné kroky a odříznete někoho, kdo je pro vás toxický, ” dodává zpěvák The Silver Spoons Augustine Dunn.

Lenny a Marpo zpívají o svém vztahu

Lenny a Marpo překvapili fanoušky společným EP Klenoty podle stejnojmenné písně, kterou vydali před několika týdny. Nyní představují romantický singl My dva. Chytlavý track o lásce, tentokrát celý v češtině, tematicky doplňuje videoklip, který je zajímavou sondou do jejich společného života. Umělci jej pojali jako vlog, přičemž se natáčeli hlavně při cestování po USA a v každodenních situacích. „Myslím, že to pro nás byla zábavná spolupráce, která nám oběma dovolila vydat se tak trochu za hranice komfortní zóny,“ říká Lenny a spolu s Marpem zve fanoušky 9. prosince do O2 universa na koncert Marpo & Troublegang.

Jamaron zpívají o sebepoškozování a boji s depresí

Jamaron vydávají první videoklip po smrti basáka Filipa Karlíka. Jmenuje se Jizvy a pojednává o sebepoškozování a boji s depresí. "Dokončení písně Jizvy nám zabralo a asi nejvíce času ze všech našich songů," uvádí kytarista Ondřej Dostál. "Nekonečně dlouho jsme polemizovali s textem, měnili obsah, nechali si radit od producentů a trvalo skoro rok a půl, než skladba dozrála," dodává bratr Jakub.

Jamaron přišli o baskytaristu, tragicky zesnulému Filipu Karlíkovi bylo 25 let

Komplikované natáčení, na kterém skupina spolupracovala s filmovým štábem, a které vyžadovalo množství příprav, bylo naplánováno na 10. září, tedy pár dní po oné tragické události. Nakonec se skupina rozhodla, že  i přes bolestivou ztrátu kamaráda a kolegy natáčení zrealizuje. "Celodenní natáčení bylo pro skupinu nesmírně vyčerpávající a některé pasáže jsme museli opakovat, protože pro nás byla ztráta opravdu bolestivá" dodává Ondřej.

Bára Poláková servíruje Ramen

Zpěvačka a herečka Bára Poláková vyráží na turné. Ještě před ním ale stihla natočit nový klip k songu Ramen, který je, jak je u ní už zvykem, pojatý vtipně a vizuálně naprosto perfektně. V klipu si vedle Polákové zahráli herci Lukáš Příkazký a Lenka Krobotová.

Ústřední píseň k dokumentu Moje nová tvář je od Katarzie

Do kin právě běží nový film Moje nová tvář, který odhaluje skutečný příběh ženy, která přežila útok kyselinou. Ústřední píseň Ruže sú gýčový kvet k filmu vytvořila Katarzia, „Původně jsme přemýšlely o vkládání animací do filmu, nakonec jsme od původního záměru upustily, a tak jsem moc ráda, že si animace Soni Jelínkové našly místo v klipu titulní písně filmu Kvety sú gýčový kvet od Katarzie. Katarzia skládala hudbu pro celý film, byla to nádherná zkušenost. Podařilo se jí složit hudbu, která nese naději, odvahu i smutek naší hlavní respondentky. Dokázala do ní otisknout její nevidomý svět, který si musí osvojit," říká producentka filmu Maja Hamplová.

Celeste Buckingham a Matěj Vávra ve společné písni

Klip ke společné skladbě Chci tě chvíli mít tu natáčeli Celeste Buckingham a Matěj Vávra ve dvou různých zemích. Režíroval ho Portugalec Michel De Freitasa. Text skladby může mít více významů. "Pro někoho může být o vztahu mezi dvěma lidmi anebo o vztahu k vyšší síle. Pro mě je esencí obsahu píseň o hudbě. Když dělám hudbu, jsem š%tastný, mám všechno a hudba mě vezme na místa, kde můžu být jen sám a přemýšlet nad věcmi. Je pro mě katalyzátorem," uvedl Vávra.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, foto: Lucas Kozel (Jamaron), Marek Jarkovský (Barbora Poláková), Tonny Flunkey (Lenny a Marpo)
Témata: Deaf Heart, Pokáč, The Silver Spoons, Marpo, Lenny, Barbora Poláková, Celeste Buckingham, Matěj Vávra, Jamaron 

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít