United Islands upozorní na roustoucí xenofobii. Vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj

Vydáno 09.04.2024 | autor: iREPORT

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné i Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Společně s oslavou vstupu České republiky do Evropské unie bude tento koncert součástí tradičního multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten potrvá v centru města od 1. do 4. května 2024.

United Islands upozorní na roustoucí xenofobii. Vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj United Islands upozorní na roustoucí xenofobii. Vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj

Během čtvrtka 2. května na několika pódiích zahraje například slovenská skupina Gipsy Devils, která naše východní sousedy reprezentuje po celém světě. Skupina kombinuje klasická díla od Vivaldiho, Bacha, Mozarta, Dvořáka s hudebními žánry jako je jazz, etno, flamenco nebo gypsy music. 

Na pódium po letech znovu vystoupí i parta All Stars Refjúdží Band, která mixuje hudbu různých stylů a kulturních zdrojů. Pro inspiraci nemusí chodit daleko, kapela je totiž multikulturní. Zpěvačka pochází z Číny, zpěvák a hráč na arabskou loutnu je Kurd, druhý zpěvák a hudebník ze Švýcarska a akordeonista je z Arménie.

Na United Islands of Prague vystoupí 49th & Main nebo Good Times Only, slavit se bude i vstup Česka do Evropské unie

Diváci se mohou těšit ale třeba také na Nikki Madi Trio a Dennyiah. Vrcholem by pak měl být společný koncert v cípu Střeleckého ostrova, kde jako hosté vystoupí třeba Ben Cristovao nebo Sofian Medjmedj.

Za speciálním koncertem stojí tým festivalu United Islands of Prague a novopečený český občan Serge Borenstein, který se po roce 1989 přestěhoval do Prahy a začal zde podnikat v oboru realit. Je také velkým fanouškem hudby a podporovatelem našeho festivalu.

"Koncertem Symphony for Humanity dáme najevo naše znepokojení. Podporujeme myšlenku života s respektem jeden k druhému, a v diverzitě a s ohledem na různorodost našich názorů, původ nebo důvod, proč je místem našeho pobytu evropský kontinent. Chceme spolu dobře vycházet, a žít v rozmanitém společenství," říká pořádající David Gaydečka.

Serge Borenstein dodává: "Zpravodajství z míst konfliktů, očitá svědectví i příběhy uprchlíků přinášejí do naší společnosti denně obrovské množství informací. Historie se opakuje a informace i dezinformace rozdělují naši společnost. Koncertem Symphony for Humanity chceme dát najevo, že nám není lhostejné, co se ve světě děje."

Koncert Symphony for Humanity je součástí čtyřdenního festivalu United Islands of Prague. Od 1. do 4. května se na nádherných místech, některých i dost nečekaných, představí více než sto účinkujících z celé Evropy. Ve zkratce se tak dá říct, že pražské ostrovy budou patřit vedle připomínky míru, bezpečí a spolupráce na evropském kontinentu také žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

United Klubovna se v dubnu podívá do smíchovského Ty Kávo

Vrací se čeština opět do kurzu? Doufejme. A nemusí znít jako soubor stokrát omýlaných klišé? Věříme tomu,a proto jsme se v rámci dalšího eventu United Klubovny rozhodli poukázat na interesantní domácí počiny s unikátními texty. Liší se v přístupu, pojetí, formě i obsahu, ale v každém případě mají co předat a obohacují tuzemskou scénu o něco nového. Koncert věnující se interpretům tvořícím v rodném jazyce proběhne 11. dubna 2024 ve smíchovském Ty Kávo.

Těšit se můžete na Aldente, Anthenu Chlebovou a Přízvuky. Začíná se v 19 hodin.

TZ, foto: United Islands of Prague
Témata: United Islands of Prague, Ben Cristovao, Sofian Medjmedj, Symphony for Humanity, xenofobie

zavřít