Vydají Rolling Stones na podzim novou desku? V Anglii vyšel tajuplný inzerát

Vydáno 28.08.2023 | autor: redakce

Reklama na sklářskou firmu, nebo nenápadná upoutávka na nové album? V lokálních londýnských novinách Hackney Gazette vyšel inzerát lákající na služby společnosti Hackney Diamonds, která se specializuje na opravu oken. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se v inzerátu neobjevily názvy skladeb Rolling Stones spolu s logem kapely a rokem jejího založení. Značí snad inzerát něco víc?

Vydají Rolling Stones na podzim novou desku? V Anglii vyšel tajuplný inzerát Vydají Rolling Stones na podzim novou desku? V Anglii vyšel tajuplný inzerát

Pokud je to pravda, vybrali si Rolling Stones skutečně neotřelý způsob, jak oznámit fanouškům příchod nového alba. V novinách Hackney Diamonds totiž vyšel tajuplný inzerát lákající na opravdu oken firmou Hackney Diamonds. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby text inzerátu nebyl složený z názvů písní Rolling Stones, jako Satisfaction, Gimme Shelter nebo Shattered.

Charlie Watts - Nenápadný, ale důležitý člen Rolling Stones. Miloval jazz a swing a vyhýbal se skandálům

Jeho konkrétní znění je: „Náš přátelský tým slibuje, že budete spokojení. Když řeknete „gimme shellter“, opravíme vám rozbitá okna.“ Kromě jiného inzerát obsahuje znak sestavy ve slově „diamons“. Nachází se místo tečky nad „i“. Ve vyplazeném jazyku najdete rok 1962 odkazující údajně na rok založení firmy. Ve stejném roce přitom vznikli právě Rolling Stones.

Tady ale pátrání nekončí. Když zavoláte na číslo nacházející se v inzerátu, odkáže vás záznamník na stránky hackneydiamonds.com, na které se můžete zaregistrovat k odběru novinek. A kdo podle stránky bude mít přístup k údajům, jež do formuláře zadáte? Hudební vydavatelství Universal Music Group, s nímž mají Rolling Stones smlouvu.

Inzerát láká na slavnostní otevření v září 2023. Otázkou zůstává, zda v tomto měsíci vyjde pouze první singl z alba, či přímo celá deska. A jestli se bude jmenovat právě Hackney Diamonds. K nové muzice se v minulosti vyjádřili i členové kapely, kteří se poprvé vydali na turné bez Charlieho Wattse, jenž před dvěma lety zemřel. Jak prozradil Keith Richards, nahrávka Blue & Lonesome nebyla poslední, na které slyšeli fanoušci zesnulého hudebníka bubnovat. Od zimy loňského roku přitom členové měli trávit spoustu času v nahrávacím studiu.

red, foto: Radim Hromádko
Témata: Rolling Stones, Keith Richards, Mick Jagger, Hackney Diamonds, album

zavřít