Zemřel hudební producent Jan Němec, spolupracoval s Helloween nebo Celtic Frost

Vydáno 06.01.2024 | autor: iREPORT

Ve čtvrtek 4. ledna podlehl problémům se srdcem a plícemi věhlasný producent a soundengineer Jan Němec. Rodák z Brna spolupracoval na albech Helloweeen, Celtic Frost, Running Wild, ale i Citronu nebo Kreysonu. Pomáhal také aranžovat skladby Hermanovi Rarebellovi ze Scorpions.

Zemřel hudební producent Jan Němec, spolupracoval s Helloween nebo Celtic Frost Zemřel hudební producent Jan Němec, spolupracoval s Helloween nebo Celtic Frost

Zemřel významný český hudební producent Jan Němec. Jako první zprávu o jeho úmrtí přinesl německý zpěvák Michael Flexig. Uvedl, že osudné se Němcovi, kterému bylo 74 let, staly dlouhodobé problémy se srdcem a plícemi. „Nikdo už nikdy nenahraje můj zpěv tak jako on. Doprovázel mě do mnoha světových studií. Šťastnou cestu, příteli.“

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Němec se narodil, v roce 1968 však emigroval do tehdejší SRN. Za sebou nechal bohatou kariéru a řadu ceněných, zejména metalových alb. Spolupracoval se Helloween nebo švýcarskými Celtic Frost. Na svém kontě měl práci na nahrávkách Running Wild, Kreyson, Citronu či Motorbandu. Podílel se i na tvorbě aranží pozdějších hitů legendárních Scorpions.

Ke smrti producenta se vyjádřila mimo jiné zpěvačka Vladivojna La Chia. „Už dva dny intenzivně myslím na to, že mu napíšu a poděkuju mu za to, jakou školu mi společně s Alešem Bajgerem dali,“ uvedla interpretka s tím, že Němec produkoval její třetí album Banany Jungle. „Pamatuji si, jak mě strašně tepal za frázování češtiny i angličtiny a já musela celé dny a noci dřív. Byli s Alešem na mě tak tvrdí a nekompromisní. Díky nim oběma jsem dneska tím, kým jsem. Dali mi hudební vzdělání, ale taky nástroje k nezávislosti,“ napsala.

red, foto: FB Jana Němce
Témata: Jan Němec, Kreyson, Running Wild smrt

zavřít