Zemřel perkusista Vlastimil Marek. Hrával s Extempore, Elektrobusem nebo MCH Bandem

Vydáno 16.03.2021 | autor: redakce

Ve věku 74 let zemřel v úterý 16. března nad ránem Vlastimil Marek. Propagoval hudbu new age, pro Český rozhlas Ostrava připravoval cyklus Hudba k tichu a pořad Dobromysl, pro Český rozhlas 3 Vltava pak zase seriál Zvuky.

Zemřel perkusista Vlastimil Marek. Hrával s Extempore, Elektrobusem nebo MCH Bandem Zemřel perkusista Vlastimil Marek. Hrával s Extempore, Elektrobusem nebo MCH Bandem

O odchodu Marka informoval na svých facebookových stránkách Bigbít. Český alternativní hudebník, zenový buddhista, publicista, lektor a spisovatel působil ve skupinách Extempore, Elektrobus, Amalgam a MCH Band, vystupoval pak také s Jakubem Nohou a Emilem Pospíšilem.

Zemřel Michal Polák, zpěvák legendární brněnské kapely Synkopy 61

Kromě jiného systematicky propagoval hudbu new age. Pracoval pro Český rozhlas Ostrava, pro který připravoval cykly Hudba k tichu a Dobromysl ve spolupráci se Zlatou Holušovou a Zdeňkem Figurou, pro Český rozhlas 3 pak tvořil seriál Zvuky a jednou za 14 dní vedl předpůlnoční pořad new age, etnické a ambientní hudby.

Během svého života vydal Marek celkem šest alb, z nichž poslední – Za hudbou, vzniklo v roce 2004. Pravidelně pořádal letní semináře a přednášky, mimo jiné na téma muzikoterapie.

Během komunistického režimu neměl přístup do oficiálních médií, proto publikoval v samizdatu. V roce 1986 ho StB zavřela za organizování mírového gongového koncertu, později byl odsouzený za „poškozování zájmů republiky v cizině“.

red, foto: FB Bigbít
Témata: Vlastimil Marek, Český rozhlas, Jakub Noha, Emil Pospíšil, Extempore, Elektrobus, Amalgam, MCH Band

zavřít