LIVE: Kamera open air doplatil na špatné počasí. UDG nebo Rybičky 48 přesto bavili

Vydáno 18.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

S (novými) festivaly se roztrhl pytel i v září. Podzimní deštivé počasí přivítalo první ročník Kamera open airu, který se konal mezi paneláky na pražském barrandovském sídlišti na Tilleho náměstí. Nešlo tu o filmařinu, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale o akci jedné restaurace. Vystoupili UDG, Xindl X, Rybičky 48, ale i stand up komici.

LIVE: Kamera open air doplatil na špatné počasí. UDG nebo Rybičky 48 přesto bavili Rybičky 48 na Kamera open airu. Foto: Lucie Levá


KAMERA OPEN AIR
BARRANDOV, PRAHA
17. 9. 2016

Festival byl určen jak pro mladší a menší návštěvníky, tak i pro dospělé. Dělil se na dvě zóny, na menším prostoru si mohly děti zablbnout, podívat se na divadelní představení, dospělí měli možnost naučit se točit pivo nebo si zasoutěžit v pivní soutěži. Ve druhé části se nacházelo velké pódium, kde probíhal hlavní program. V průběhu dne vystoupili Olga Lounová, En.Dru, Vagyny dy Praga. Neobvyklé zastoupení na hudebním festivalu měl pořad Na stojáka v čele s Ivou Pazderkovou.

Hlavními hvězdami prvního ročníku byli Xindl X, Rybičky 48 a UDG. Nejlépe se své úlohy zhostili UDG, kteří vystoupili s mírným zpožděním na závěr programu a předvedli nestereotypní energickou show, na rozdíl od svých kolegů. Klobouk dolů před saxofonistou Adamem, že odehrál a odzpíval výtečný set i přes zlomený nos. Nezklamal ani Jugi, který si dámské šaty tentokrát oblékl obráceně, těžko říct, jestli to byl záměr. 

RECENZE: UDG vydali Emotikon. Vrací se na něm ke svému rockovému zvuku

Rybičky jim dobře sekundovali, i když taky nebyli zrovna fit. Zpěvák Jakub byl hlasově indisponovaný, a tak se opakoval scénář z květnových Mezi plotů. Měli jsme ojedinělou možnost ho vidět na pódiu s čajem v ruce. Původně to chtěli prý odpískat, ale jak zjistili, že tam hraje každý ksindl, museli dorazit. Již zmíněný Xindl se ukázal se svým tradičním číslem a dokázal všem, že je velmi kreativní textař, škoda jen že více kreativity nepřidá do vymýšlení nových proslovů mezi písněmi.

vložte odkaz, text nemažte

Na slabší divácké účasti se kromě počasí možná podepsal i konkurenční You Fest konaný ve stejný čas v holešovickém Výstavišti. Je tedy otázkou času a peněz, zda se menší festival udrží. Pomoci by mu k tomu mohl pestřejší program nebo rozmanitější nabídka občerstvení - vegetariáni by se letos na Kameře moc nenajedli. 

Témata: Kamera open air, Xindl X, UDG, Rybičky 48, Olga Lounová, festivaly

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít