LIVE: Mighty Sounds v Táboře potrápil déšť. H2O, Moscow Death Brigade i The Picturebooks přesto strhli fanoušky

Vydáno 15.07.2019 | autor: Dominik Pavliš

Vyznavači tvrdších žánrů mají ve svých diářích tradičně vyhrazen druhý červencový víkend pouze pro Mighty Sounds, který se pravidelně koná na táborském letišti Čápův dvůr. Fanouškům ska, punku, reggae, rocku a příbuzných žánrů počasí tentokrát moc nepřálo, což však na celkové atmosféře neubíralo.

LIVE: Mighty Sounds v Táboře potrápil déšť. H2O, Moscow Death Brigade i The Picturebooks přesto strhli fanoušky LIVE: Mighty Sounds v Táboře potrápil déšť. H2O, Moscow Death Brigade i The Picturebooks přesto strhli fanoušky


MIGHTY SOUNDS
ČÁPŮV DVŮR, TÁBOR
12. - 14. 7.

Od pátečního rána hřálo návštěvníky slunce a ti se tak mohli radovat, že nepříznivá předpověď počasí zatím nevychází. To se ovšem zvrtlo kolem sedmé hodiny odpolední, kdy se spustil vydatný déšť, který z celého areálu vytvořil menší bahenní lázeň.

První deštivý den vystoupili v Táboře na Mighty Sounds H20, Long Tall Texans nebo Prague Conspiracy

V prvním festivalovém dni stáli za vyzdvižení především němečtí punkrockeři Donots, kteří svou hudbu doplňují i o prvky rocku a popu. Velmi energická show, která si na svou stranu přitáhla spousty návštěvníků a jistě získala mnoho nových fanoušků. Ideální start večera, na který plynule navázali dnes již legendární hardcoroví srdcaři H2O, jejichž set byl stejně tak energický. V intru citovali motiv ze skladby War Pig od Black Sabbath, v předních řadách jel klasický moshpit a stage diving.

Tak to má být! Škoda pouze již zmíněného deště, který je úhlavním nepřítelem festivalů. Výlet do osmdesátých let zajistil v divadelním stanu Donny Benét. Koncert to byl zábavný, chytlavý, ale také trochu bizarní.

Hvězdami propršeného druhého dne Mighty Sounds byli Turbonegro a Dog Eat Dog

Sobotní den byl zřejmě nejnabitější. Fanoušky reggae potěšila zejména kapela The Original Wailers s původním členem Alem Andersonem - někdejším kytaristou, který hrál s Bobem Marleyem. Metalcoroví While She Sleeps s sebou přivezli novou desku So What? Výborný koncert, skvělá show a momentálně to nejlepší, co žánr nabízí. Jedním z headlinerů byli i Turbonegro, kteří mají v našich končinách slušnou fanouškovskou základnu. Nejedna džínová bunda fanouška se chlubila velkou nášivkou "Turbojugend", jak si příznivci kapely říkají.

V jejich řízném punkrocku/rock'n'rollu se mísí syrovost s nadsázkou. Zahráli i části skladeb Bohemian Rhapsody od Queen nebo Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Vrcholem večera pak byli Moscow Death Brigade, kteří hráli od půl jedné ranní. Kdo byl z festivalu již znaven, právě tato šílenost mu dala příležitost chytit druhý dech. Dva rappeři v kuklách a jeden DJ. Mix hardcoru, rapu a techna. Šílenost, při které lidi vyváděli vice než na metalových koncertech a během koncertu zapalovali světlice.

Neděle. Poslední den festivalu. The Picturebooks a The Casualties, aneb dva vrcholy dne a možná i celého festivalu. První jmenovaná kapela rychle zaplnila Lucky Hazzard stage. Duo kytarista zpěvák a bubeník mělo stoprocentní nasazení, kdy bylo s každým úderem cítit propojení kapely a publika více a více. Řízný stoner rock se skvělým zvukem a image. Jeden z těch koncertů, který se musí zažít živě. The Casualties festival zakončovali a předvedli pocitově obdobnou show. Poctivý punk, jak se patří. Pogo, wall of death, bylo v tom všechno.

Patnáctý ročník festivalu měl celkově skvělý line-up a oproti těm minulým se zvedl i počet návštěvníků. Za vyzdvihnutí stojí také Black Coffe Stage v nádherném retro stylu, kde skupiny vystupují akusticky. Zde kralovali Dubioza Kolektiv. Doprovodný program, který se odehrával zejména v divadelním stanu, nabídl výborné vystoupení Underground Comedy či tzv. Mighty FAQ, kde měli návštěvníci možnost klást pořadatelům festivalu nejrůznější otázky.

text: Dominik Pavliš, foto: Josef Soukup

Témata: Mighty Sounds, Tábor, H2O, Donots, While She Sleeps, Moscow Death Brigade, The Picturebooks, The Casualties

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít