TOP 10 letních open airů: Dorazí Rammstein, Metallica nebo Ed Sheeran, brány otevřou Rock For People i Colours of Ostrava

Vydáno 22.06.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Léto oficiálně začíná a s ním přichází i pořádná koncertní nálož. Milovníci open airů se letos mohou těšit nejen na festivaly, ale i na velké samostatné koncerty. Fanoušci rocku a metalu se opět sejdou ve Vizovicích na Masters of Rock, příznivce punku a reggae čeká Mighty Sounds. Program napříč žánry slibují Rock For People, Colours of Ostrava i Přeštěnice. Z velkých zahraničních hvězd přijedou zahrát Ed Sheeran, Sting, Rammstein a také Metallica.

TOP 10 letních open airů: Dorazí Rammstein, Metallica nebo Ed Sheeran, brány otevřou Rock For People i Colours of Ostrava TOP 10 letních open airů: Dorazí Rammstein, Metallica nebo Ed Sheeran, brány otevřou Rock For People i Colours of Ostrava


Open Air Music Festival Přeštěnice
Přeštěnice
27. - 29. 6.

Festival uprostřed lesů, luk a strání otevře své brány už 27. června. Do Přeštěnice se už podevatenácté sjedou fanoušci různých žánrů. V line-upu se vyskytují jak profláklá jména typu Divokej Bill, Čechomor, Traktor či Wohnout, tak mladší interpreti. A připravena je také zábavná show pro děti i dospělé s Milanem Mudrochem.


Rock for People
Hradec Králové
4. - 6. 7.

Manic Street PreachersFranz Ferdinand, Kodaline či Tommy Cash. Rock for People je za dveřmi a opět láká na velká jména. Jeho hvězdou bude letos kapela Bring Me The Horizon, která se v Hradci Králové představí ve čtvrtek 4. července na KB stage. Kromě již zmíněných umělců si na jednom z největších festivalů v Česku zahrají také Olympic, Vypsaná Fixa nebo Thom Artway.

Festival Rock for People přidává den navíc. Otevře populárním Večírkem pro nedočkavé


Ed Sheeran
Praha, letiště Letňany
7. a 8. 7.

Do České republiky se podruhé podívá Ed Sheeran. Tuzemští fanoušci mají možnost spatřit ho rovnou dvakrát! O první koncert konající se 7. července byl totiž takový zájem, že se pořadatelé rozhodli přidat ještě jednu show, a to o den později. Příznivci zrzavého hudebníka se bezesporu mohou těšit na smršť jeho největších hitů a možná i na pár ochutnávek z chystaného alba spoluprací.

Ed Sheeran přidává v Praze druhý koncert! Vidět ho chtějí desítky tisíc lidí

 


Masters Of Rock
Vizovice
11. - 14. 7.

Pokud jste příznivci rocku a metalu, rozhodně nesmíte v polovině července chybět na mezinárodním festivalu Masters Of Rock, který čeká již sedmnáctý ročník. Ve Vizovicích se letos představí Avantasia, Within Temptation, Uriah Heep, Steel Panther, Tarja Turunen nebo Dream Theater. Festival opět proběhne v prostředí likérky Rudolf Jelínek.

 


Sting
Slavkov u Brna
12. 7.

Sting dorazí do Zámecké zahrady ve Slavkově u Brna, kde představí svůj program My Songs. Půjde o dynamickou show mapující kariéru tohoto sedmnáctinásobného držitele Grammy se zaměřením na jeho nejoblíbenější skladby. V rámci koncertu zazní materiál jeho sólové kariéry, ale i skladby The Police. Jako Stingovi předskokani vystoupí Vojta Dyk s jeho B-Side Band a Lenka Nová s Petrem Maláskem.

Sting se vrátí do České republiky! V červenci vystoupí v Zámecké zahradě ve Slavkově u Brna

 


Mighty Sounds
Tábor, letiště Čápův dvůr
12. - 14. 7.

Mighty Sounds je unikátní třídenní festival, který se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a styly a scény, které se od nich odvíjejí nebo s nimi úzce souvisejí. Jeho specialitou je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes osmdesát procent line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR. Nejinak tomu bude také letos, kdy si zde zahrají například While She Sleeps, H2O nebo Mute.

 


Rammstein
Praha, Sinobo Stadium
16. a 17. 7.

Téměř deset let čekali milovníci Rammstein na novou desku. S ní teď vyráží na stadionové turné, v rámci kterého odehrají dvě show také v Praze. Vystoupí na stadionu Sinoho. Kdo jejich dramatická, perfektně zinscenovaná živá vystoupení zná, ten si možná mohl myslet, že nic většího už nelze vymyslet. U Rammstein si ale člověk může být jist, že si pro jejich mohutná a monstrózní pódia přichystali i tentokrát něco výjimečného!

Jak vypadá nové turné Rammstein, na které se můžeme těšit v Praze? Je plné ohně a efektů

 


Colours of Ostrava
Ostrava, Dolní Vítkovice
17. - 20. 7.

Festival Colours of Ostrava už poosmnácté nabídne bohatý program Na čtyřiadvaceti scénách se opět představí více než 400 umělců, mezi nimi například Florence And The MachineZaz, Lewis Capaldi nebo Tom Walker, z těch domácích pak Kryštof, Mirai i Pokáč. Hlavním tahákem je bezesporu vystoupení legendárních The Cure. Kromě hudby čekají návštěvníky také divadelní vystoupení, diskuze či rozhovory. 

 


Metallica
Praha, letiště Letňany
18. 8.

Metallica se na WorldWired Tour představí pod širým nebem, tedy na stadionech, v parcích, letištích, a dokonce i na zámku. V Praze zahraje na letišti v Letňanech. Stejně jako u většiny koncertů turné si mohou příznivci kapely vybrat, zda ke vstupence obdrží standardní fyzický nosič, nebo digitální verzi desátého a stále aktuálního alba Hardwired... To Self-Destruct.

 


Soudtrack Poděbrady
Poděbrady
29. 8. - 1. 9.

Soudtrack Poděbrady přináší spojení filmové hudby a multimédií a nabízí mezinárodní program největších hvězd filmového a hudebního průmyslu. Jeho příznivci se letos mohou těšit například na tanečníka Jana Onderu, který společně s Danou Batulkovou, Danielou Šinkorovou nebo Veronikou Arichteva ztvární pohádkové příběhy pomocí tanečních kroků, či na koncertní premiéru filmu Šakalí léta. Zahájí ho Velká swingová noc v režii Jiřího Vejdělka.

Soundtrack Poděbrady uvede českou koncertní premiéru We Will Rock You a Amadeus LIVE

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Open Air Music Festival Přeštěnice, Divokej Bill, Čechomor, Traktor, Sebastian, Poletíme?, Rock For People, Bring Me The Horizon, Kodaline, Tommy Cash, Franz Ferdinand, Ed Sheeran, Masters Of Rock, Avantasia, Within Temptation, Uriah Heep, Tarja Turunen, Sting, Mighty Sounds, While She Sleeps, H2O, Mute, Rammstein, Colours Of Ostrava, Lewis Capaldi, The Cure, Tom Walker, Kryštof, Mirai, Pokáč, Metallica, Soundtrack Poděbrady

zavřít