Rock for People ohlásil hvězdy. Vystoupí Franz Ferdinand, Bring Me The Horizon i Vypsaná Fixa s orchestrem

Vydáno 06.01.2019 | autor: redakce

Prostřednictvím originálního adventního kalendáře představil Rock for People fanouškům řadu letošních účinkujících. Štědrovečerní políčko přineslo unikátní spojení - Vypsaná Fixa zahraje s orchestrem PKF - Prague Philharmonia. Dále vystoupí Franz Ferdinand, Bring Me The Horizon nebo Rudimental. Festival se bude v Hradci Králové konat od 4. do 6. července. 

Rock for People ohlásil hvězdy. Vystoupí Franz Ferdinand, Bring Me The Horizon i Vypsaná Fixa s orchestrem Rock for People ohlásil hvězdy. Vystoupí Franz Ferdinand, Bring Me The Horizon i Vypsaná Fixa s orchestrem

Vypsaná fiXa se postaví na jedno pódium společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia. Stejně jako Rock for People totiž slaví 25 narozeniny i Fixa a PKF zase 25. sezonu. "Takové nápady v naší dosavadní existenci vznikly vždycky absolutní náhodou a tady to není jiné. Přišel k nám Michal Thomes a řekl, jestli bysme do toho nešli. Já se zasmál, no a nakonec se to bude realizovat," popisuje Márdi. "Už hrajeme dlouho a kapela, aby nezestromovatěla jako Enti, občas potřebuje takovouhle věc, která oživí jejich existenci. Je to výzva, která je nakopne a zase vydrží dalších pár let existovat."

TOP 6 Rock for People: Originální kostýmy, přátelské kapely nebo skvělí The Prodigy či Skillet

"Myslím, že to bude hezké spojení dvou hudebních světů. Symfonický podkres melodické písničky fiXy dobře podpoří," dodává uznávaný český dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera, který připravuje aranže.

Dalšími posilami narozeninového line-upu, které si mohli fanoušci "otevřít" v rámci prosincového adventního kalendáře, je skotská indie rocková parta Franz Ferdinand, keltská vichřice z Los Angeles Flogging Molly nebo aktuálně nejúspěšnější bavorská kapela Eisbrecher. Ta potěšila především fanoušky Rammstein. Z domácích kapel pak line-up posílili Cocotte Minute. Doplnili tak již oznámené Bring Me The Horizon, Rudimental LIVE, Kodaline, The Subways či domácí Mig 21.

Příznivce říznější muziky pak potěšili post-hardcoroví Our Last Night, The Amity Affliction, kteří do Hradce dorazí až od protinožců, nebo dlouho očekávaná premiéra ostrých hochů z Don Broco. Na Rock for People dorazí také britská parta Idles, která bývá po právu označovaná jako "nejlepší britská punková kapela", kalifornští SWMRS a moldavští Infected Rain v čele s metalovou princeznou Lenou Scissorhands.

Adventním kalendářem oznamování kapel, které v létě zavítají do Hradce Králové zdaleka nekončí. Hned v lednu budou organizátoři Rock for People pokračovat ve zveřejňování.

Rock for People se bude konat na začátku prázdnin od 4. do 6. července na letišti v Hradci Králové. Předprodej vstupenek probíhá v síti Goout.

Dosud oznámeno Rock for People 2019: Bring Me The Horizon, Rudimental LIVE, Franz Ferdinand, Kodaline, Flogging Molly, The Subways, Our Last Night, Don Broco, The Amity Affliction, Eisbrecher, Mig 21, Cocotte Minute, Idles, Pale Waves, Tom Grennan, Infected Rain, SWMRS, Yonaka, Saint Agnes, Gouge Away, Life, Acute Doe, Shoshin.

tz, jm

Témata: Rock for People, Vypsaná Fixa, Franz Ferdinand, Rudimental, Bring Me The Horizon, Kodaline

zavřít
[banner1]