LIVE: Nazareth hrají už jen z nostalgie. V Lucerně emoce nevzbudili

Vydáno 22.05.2016 | autor: Dominik Pavliš

Fanoušci hard rocku sedmdesátých let se sešli v pražském Velkém sále Lucerny. Koncertovali tam Nazareth, kteří si o den dříve zahráli také v brněnském Sonocentru. V roli předkapely se představila přerovská skupina Ginger. Hlavní hvězda, se kterou od loňského roku zpívá Carl Sentance, hrála dobře, jenže se člověk nemohl zbavit dojmu, že vystupují spíše už jen ze setrvačnosti. 

LIVE: Nazareth hrají už jen z nostalgie. V Lucerně emoce nevzbudili LIVE: Nazareth hrají už jen z nostalgie. V Lucerně emoce nevzbudili

NAZARETH
LUCERNA, PRAHA
21. 5. 2016

Z KONCERTU NA SEZENÍ SE STALA AKCE NA STOJÁKA

Od půl deváté po krátké zvukové zkoušce už se publikum, složené především z pamětníků, dočkalo hlavních hvězd večera. Lehce komicky působilo uzpůsobení sálu, v němž se sedělo. Těžko říci, proč tomu tak při rockovém koncertě bylo. Kapela se na pódiu objevila ve složení Jimmy Murrison - kytara, syn baskytaristy Lee Agnew - bicí, zpěvák Carl Sentance, kterého můžeme znát z kapel Krokus, Persian Risk či ze sólového projektu klávesisty Deep Purple Dona Aireyho, a jediný zakládající člen - baskytarista Pete Agnew.

Nazareth v Praze předvedli staré hity i nového zpěváka

V první polovině večera, která byla poněkud méně zábavná, zazněly skladby jako Miss Misery, Holiday nebo One Set Of Bones. Ve druhé polovině, kdy publikum opustilo své sedačky a povstalo, začala více fungovat chemie mezi davem a skupinou. Koncert tak začal být o něco málo "živější". V této části formace odehrála hity jako Hair Of The Dog, Changin’ Times nebo notoricky známý cover Love Hurts, písničku, jíž k proslavení pomohli právě Nazareth.

vložte odkaz, text nemažte

SETKÁNÍ Z NOSTALGIE

Zvuk po celou dobu zlobil především návštěvníky, kteří dění sledovali po stranách Lucerny v přízemí, ale i přesto každá píseň sklidila obrovský aplaus. Hlas a postavení letitého lídra Dana McCaffertyho je v Nazareth samozřejmě nezastupitelné, Carl Sentance, který ho v roli frontmana nahradil, se ale se svou rolí vyrovnal více než dobře. Otázkou však zůstává, zda jsou to ještě ti Nazareth, které chce fanoušek slyšet, nebo na které se jde pouze z nostalgie.

Ubránit se pocitu, že kapela v této sestavě funguje hlavně z finanční motivace, je těžké. Technicky dobrý koncert, který bohužel shazovala již zmíněná kvalita zvuku, tím tedy ve výsledku působil tak nějak chladněji a bez větších emocí.

text: Dominik Pavliš, foto: David Webr

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít