LIVE: Open air ve Výravě: Mig 21 už nebudou hulit, vystoupili i Wohnout a UDG

Vydáno 30.05.2016 | autor: Hana Poláchová

Oblíbeným venkovním koncertním areálem ve východočeském kraji je bezesporu Letní parket Výrava, kde se již několik let pořádají festivaly. Probíhají od konce května do prvních zářijových dní. Výhodou místa je i zastřešení hlediště, posezení nebo množství pevných stánků. Tento pátek se zde sešli muzikanti z kapel Wohnout, Mig 21 a UDG.

LIVE: Open air ve Výravě: Mig 21 už nebudou hulit, vystoupili i Wohnout a UDG Ve Výravě hráli i Mig 21. Foto: Jana Braunová (Majáles Plzeň)

WOHNOUT, MIG 21, UDG
LETNÍ PARKET VÝRAVA
27. 5. 2016
(fotografie jsou ilustrační)

WOHNOUT NEPOTŘEBUJÍ BALAST

Počasí bylo vyloženě letní, ačkoliv těsně před otevřením "zapršelo" (spadlo doslova 10 kapek) a menší komplikace byly také u vchodu. Hlášené otevření připadlo na půl sedmou, někteří však byli vpuštěni již v šest, ačkoliv čekajících nebylo mnoho, svozové autobusy přijely kolem půl osmé. Veškeré nepříjemnosti byly zažehnány už ve čtvrt na sedm, kdy bylo vše připraveno a návštěvníci mohli vstoupit, sednout k dřevěným stolům a dát si vytoužené pivo nebo panáka.

Okoř se šťávou: Krásné prostředí i počasí a k tomu Voxel, ATMO Music, UDG nebo Wohnout

Stánků s nápoji i jídlem bylo relativně dost, lidí však ještě více, a tak jsme v průběhu večera viděli fronty opravdu dlouhé. Jak někdo poznamenal: "Koupím si pivo a znovu se zařadím, než se na mě dostane, dopiju ho."

Vzhledem k programu by však byla škoda takto promarnit čas. A proto měli Wohnout, kteří nastoupili krátce po osmé hodině, příjemný pohled do plného kotle. Obecně platí: bylo plno. Fenek odklepl rytmus, Homolovi a Zemánek hrábli do strun, rozvibrovali hlasivky a show mohla začít. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat, písničky střídal potlesk, nadšené pískání a samozřejmě - kdo znal, zpíval s nimi. Fanoušci se přišli bavit a bylo to znát. Kapela nijak přehnaně nekomunikovala, jednoduše nepotřebuje okolní balast. Některé písně se však přece jen dočkaly slovního uvedení (Gastrosexuál údajně neměl být v playlistu a tedy jeho zařazení překvapilo i Matěje Homolu, velmi oblíbený Svaz českých bohémů prý zpívají dětem před spaním, když se ráno vrací domů).

vložte odkaz, text nemažte

Playlist: Dobrý den, pane Kohák, Kapela na šňůře, Zpěvák na inzerát, Ganga, Psí píseň, Volali, Sejkonopí, Díky moc, Gastrosexuál, Barbíno, Fanynka, Rayda, Svatozář, Bublina, Pepíčci, Zajíci na Měsíci, Popojedem, LSD, Dobrý ráno. Přídavky: U nás na Nouzově, Banány, Svaz českých bohémů


Z koncertu Mig 21 na Okoři se šťávou o den později. Foto: Jaroslav Noska

SLIBUJU, ŽE UŽ NEBUDU HULIT

Podobně dlouhý setlist měli i další Pražáci MIG21, jimž na klávesy hostuje Matěj Belko. Taneční striptérská kapela své definici dostála, rozehřátý kotel se po téměř půlhodinové pauze na přestavbu a zvučení roztancoval a rozeskákal ještě víc. Jiří Macháček je ztělesněním energie a také jemu bylo brzy horko. Teatrálně sundal sako, běhal a skákal po pódiu nebo se proběhl na odposlech, potřásl si rukou s fanynkou v první řadě, jiné dal pusu.

Před přídavky připomněl v nadsázce i "havířovský incident". Píseň Život je poušť uvedl slovy: "Máte co pít? Já jo!" (těsně předtím si nechal technikem donést panáka). A požádal, ať bary v okruhu dvou kilometrů nezavírají. Došlo také na stříbrnou diskokouli, hru na nafukovací kytaru nebo ukulele. Kapela si vyhrála se "změnou pozadí" (plátnem na podiu), praporky jako vlajkami, mexickou vlnu, genderovým zpěvem, plachetnicí I love you x Fuck you. Jirka Macháček nakonec slíbil, že už nebude hulit.Playlist: Venkovan kluk, Skejt, Malotraktorem, Diskobůh, Sviť, sviť, světlomete, V tropické zahradě, Karafiát, Ako FBI, Mávej, Vlajky vlají, Periferním pohledem, Máma se vrací, Kalhotky si sundej, Štěstí hejbe planetou, Ho-Ka-He, Slepic pírka, Chci ti říct. Přídavky: Život je poušť, Tančím, Snadné je žít

PETR VRZÁK JEZDIL NA ČLUNU

Třetími, tedy posledními, ne však horšími, účinkujícími byli UDG. Jejich zvukovka byla o malinko delší (a playlist bohužel krátký). Kytarista Volt pronesl, že ten večer jsou jediná kapela, která ladí punkově. Ze stále čerstvého a kritikou chváleného alba Emotikon zahráli tři skladby, jinak vsadili na klasickou festivalovou jistotu. Tradičně Petr Vrzák polévá vodou, což příjemně osvěží, a někdy to spíš ještě víc rozpálí.

LIVE: Pardubický Majáles - zábavu nepokazil ani déšť. Hráli Chinaski, UDG, Jelen i MIG 21

Jugi vyměnil sukni za šaty a ze svého stage divingu upustil. Na člunu si mohli zaplavat fanoušci, oba pokusy však skončily velmi rychle. Třetí, kdy se překvapivě chtěl svézt Petr Vrzák, byl úspěšný a ten se tedy projel od pódia ke zvukaři i zpět. Před druhou hodinou ranní bylo dohráno, v areálu však vládla uvolněná atmosféra, rozvozové autobusy připraveny, ti, kdo nespěchali, si předávali dojmy, sháněli fotky a podpisy nebo dopíjeli zbylé zásoby stánkařů.Playlist: Intergalaktická, Sám spát, Chimér A Kiss, Magnety, Najednou, Atomy, Nad Letnou, Cowboy hip-hop, Zpěvy deště, přídavky, Motýl, Kurtyzána, Hvězdář

text: Hana Poláchová, foto: Jana Braunová, Jaroslav Noska

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít