LIVE: Povedené finále Colours Of Ostrava obstarali nejen The Cure, ale také Zaz nebo Xavier Rudd

Vydáno 21.07.2019 | autor: Dominik Pavliš

Všechno hezké jednou končí a v noci ze soboty na neděli uzavřel své brány i festival Colours of Ostrava. V sluncem zalitém dni měli návštěvníci možnost vidět například rockery Gang of Youths, francouzskou zpěvačku Zaz, nejočekávanější koncert celého festivalu The Cure nebo španělskou popovou divu Rosalíu.

LIVE: Povedené finále Colours Of Ostrava obstarali nejen The Cure, ale také Zaz nebo Xavier Rudd LIVE: Povedené finále Colours Of Ostrava obstarali nejen The Cure, ale také Zaz nebo Xavier Rudd


COLOURS OF OSTRAVA
DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE 
20. 7. 2019

Poslední den festivalu byl z hlediska line-upu opravdu nabitý. Ani kdybychom se rozdvojili, nestihli bychom vše, co bychom chtěli. 

FOTOREPORT: Závěrečný den Colours of Ostrava: Hvězdní The Cure, Zaz nebo Xavier Rudd

Co vzejde zkřížením Bruce Springsteena, Arcade Fire a U2? Gang of Youths! Texty o osamělosti, úzkosti či lásce. David Le'aupepe je frontman tělem i duší a návštěvníky si s lehkostí hned získal. Skvělý, dobře poslouchatelný rock i pro fanoušky mimo žánr. Hit Let Me Down Easy, který byl vrcholem setu, nejspíše zná každý, jen netuší, že pochází právě od Gang of Youths. Ve večerních hodinách v potemnělém areálu by koncert získal další rozměr, i tak se ale jednalo o výborný set.

Francouzská zpěvačka Zaz již na Colours před několika lety koncertovala a v České republice se od té doby těší velké oblibě. Nyní se vrátila představit své poslední album Effet Miroir. Interpretka se nebojí do své hudby zakomponovat prvky nejrůznějších žánrů, navíc z ní vyzařovala radost z hudby. S fanoušky komunikovala také v češtině, i když slova musela číst. Snaha zahraničních kapel o vyslovení několika českých vět bývá často lehce otravná, Zaz to ale pro její roztomilost odpusťme.

FOTOREPORT: Závěr Colours Of Ostrava se nesl v režii The Cure

Na The Cure, vrchol sobotního programu i celého festivalu, se přišla podívat většina návštěvníků, ať již byli fanoušky skupiny, či nikoli. Pětice hudebníků nastoupila na pódium bez jediného slova a rovnou spustila první skladbu Shake Dog Shake za doprovodu spousty blikajících světel a animací na plátně. Koncert trvající dvě a čtvrt hodiny čítal bezmála třicet skladeb a byl jistě nejdelší live show letošního ročníku.

V první polovině setu zazněly písně jako Just Like Heaven, Last Dance nebo Just One Kiss. Dlouhé instrumentální pasáže a naléhavost zpěvu v kombinaci s texty frontmana Roberta Smitha se postaraly o mírně depresivní náladu, která je součástí image britské skupiny. To se však změnilo po několikaminutové pauze, během které se kapela odebrala k odpočinku a připravit se na přídavky. Mezi nimi nemohla chybět skladba Friday I’m in Love, dále Boys Don’t Cry i Why Can’t I Be You? Později frontman s typicky černým make-upem na očích a červenou rtěnkou prohodil k publiku pár slov a sem tam si dal i lehčí taneček. Žádné zbytečně dlouhé řeči se, díky bohu, nekonaly. Byl to skvělý koncert.

Po legendárních The Cure se vyplatilo zajít na australského písničkáře Xaviera Rudda, který v jednu chvíli při své one man show hrál zároveň na didgeridoo i bicí. Charismatický zpěvák přivezl do Ostravy trochu australské energie a fanoušci měli možnost zažít opět jeden z těch méně obvyklých, avšak o to silnějších zážitků.

Celý festival pak na hlavní scéně v jednu hodinu ráno zakončovala pětadvacetiletá zpěvačka, tanečnice a producentka Rosalía. Ve své hudbě mísí flamenco, pop či hip hop. Promyšlená show, Rosalía má skvělý hlas, avšak hudba není stravitelná pro každého, proto mnoho lidí předčasně odcházelo.

Letošní ročník Colours of Ostrava pozvedl laťku zase o něco výše - zejména co se týče komfortu v areálu nebo doprovodného programu. Line-up měl hlavu a patu a vítkovický areál své kouzlo snad nikdy neztratí. To platí dvojnásob právě v době konání tohoto nádherného festivalu. Nezbývá než zamáčknout slzu a odpočítávat dny do dalšího ročníku.

text: Dominik Pavliš, foto: Radim Hromádko, Jiří Staněk

Témata: Colours Of Ostrava, The Cure, Zaz, Rosalía, Gang of Youths, Xavier Rudd

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít