BIZÁR TÝDNE: Frontman hardrockových Jethro Tull Ian Anderson doprovodil na flétnu Michala Davida

Vydáno 20.10.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Ian Anderson je vůdčí osobností britské hardrockové legendy Jethro Tull. Je o něm známo, že je skoupý na rozhovory, během pobytu v České republice však přeci jen jednu nabídku přijal a představil se v 7 pádech Honzy Dědka. Natáčení se účastnil také Michal David, který v závěru zazpíval píseň Vidím tě všude. A Ian Anderson, jenž je vynikajícím hráčem na příčnou flétnu, neváhal a Davida doprovodil.

BIZÁR TÝDNE: Frontman hardrockových Jethro Tull Ian Anderson doprovodil na flétnu Michala Davida BIZÁR TÝDNE: Frontman hardrockových Jethro Tull Ian Anderson doprovodil na flétnu Michala Davida

Pro hudebníka je sluch nejdůležitějším smyslem. U kvalitních muzikantů pak bývá často zvykem, že jsou schopni rozpoznat akordy dané skladby a třeba se i připojit k hrajícímu interpretovi. A právě to v 7 pádech Honzy Dědka předvedl Ian Anderson. Ten je známý především jako frontman hardrockových Jethro Tull a svým vynikajícím projevem na příčnou flétnu. Jeho hra je přitom velmi specifická a tím i rozpoznatelná od ostatních.

Jethro Tull ve Slavkově u Brna: Ian Anderson se svojí flétnou rozohnil tisíce fanoušků

Příčnou flétnu si s sebou přinesl také do show Honzy Dědka, jehož hostem byl daný den také Michal David. Když pak český zpěvák hrál divákům píseň Vidím tě všude, Ian Anderson překvapil všechny přítomné a po chvíli, co David hrál, si stoupl a k autoru hitů Nonstop či Decibely lásky se připojil. A to bez jakékoliv předchozí zkoušky, a aniž by danou skladbu znal.

„Ani v nejdivočejším snu jsem si nedovedl představit, že by Ian Anderson začal spontánně doprovázet Michala Davida. Nic nebylo připravené, nečekali jsme to ani já, ani Michal David. Anderson jeho píseň nikdy předtím neslyšel, ale okamžitě ji přečetl a bez váhání se přidal,“ okomentoval situaci Honza Dědek.

Svým výkonem Anderson všechny přítomné nadchnul. V hudebních kruzích však jeho spojení s Michalem Davidem vzbudilo pohoršení. Nelíbí se jim, že k němu vzhledem k minulosti českého zpěváka vůbec došlo.

Text: Andrea Štipčáková, foto: David Webr, Radim Hromádko, Fan Club Jethro Tull 
Témata: Ian Anderson, Jethro Tull, Michal David, příčná fléta, Vidím tě všude

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít