TOP 8 kapel, které v roce 2024 poprvé zavítají na Brutal Assault

Vydáno 01.04.2024 | autor: Linda Trnková

Na Brutal Assault v Josefově i letos zavítají velká jména. Ve dnech 7. až 10. srpna se do Královéhradeckého kraje podívají Architects, Behemoth, Testament nebo třeba Satyricon. Mezi zhruba 150 kapelami přitom bude několik desítek těch, které si na legendárním Brutalu zahrají poprvé. My vám blíže představíme osm z nich.

TOP 8 kapel, které v roce 2024 poprvé zavítají na Brutal Assault TOP 8 kapel, které v roce 2024 poprvé zavítají na Brutal Assault

Spiritbox

Spiritbox budou určitě splněným snem mnoha fanoušků. Tato kanadská metalcorová skupina v čele s charismatickou zpěvačkou Courtney LaPlante hned na první poslech zaujme hrubým řevem, ale zároveň čistým zpěvem. V její hudbě můžeme slyšet rozmanité nálady i pořádnou agresi. Proslavila se v roce 2020 svým nabušeným hitem Holy Roller.

LIVE: Závěr Brutal Assaultu: Od nejtvrdších kytar k 80's synťákům, vzývání prastarých kultů a chilli soutěži pro otrlé

Sněť

Pětičlenná pražská banda Sněť, která vznikla v roce 2018, se může řadit mezi jednu z nejzajímavějších kapel metalového undergroundu. Zaměřuje se na "hnusný", punkový, těžce znějící death metal stylizovaný do 90. let, který ale prezentuje s obrovskou dávkou energie. Momentálně chystá sestava nové album. Svůj debut vydala v roce 2021 pod švédskou značkou Blood Harvest.

Motionless In White

Se svými temně hororovými texty a vystupováním letos poprvé Brutal navštíví také pensylvánští metalcoroví Motionless in White. Kapela se vymyká svými videoklipy, které by se hodily na velká plátna. Zároveň nestrádají ani živá vystoupení, která jsou velmi energická. Sestava využívají sílu metalcoru, hororovou image, ale například i prvky industriálního zvuku. V minulosti Motionless in White předskakovali Slipknot nebo Korn.

Hořící pochodeň v publiku i stage diving. Druhý den Brutal Assault rozvířili Get the Shot, In Flames nebo Sepultura

Darvaza

Z chladných norských lesů až na podium Brutal Assault. Do Josefova letos poprvé zavítá i Darvaza. Kapela založená v roce 2015 si rozhodně podmaní všechny fanoušky black metalu. Jak vychází z jejího názvu, na festivalu rozhodně rozpoutá pořádné peklo!

Dopethrone

Kanadští Dopethrone jsou známí především pro svou drsnou směs sludge, stooner a doomu. Jejich texty jsou z velké části založené na sebedestrukci, vraždě, konopí a špinavém zneužívání drog. Se svými drsnými a zvířecími vokály přivezou těžkou a tísnivou náladu i do josefovské pevnosti. 

PaRtY-CaNnOn

S logem, které by se hodilo i na dětskou párty, přijíždí skotská brutal slamming death metalová skupina PaRtY-CaNnOn. Ta každým svým songem dokazuje, že má obrovský smysl pro humor. Sladké texty s bouřlivou hudbou údajně donutí tančit, nebo zvracet každého fanouška. Pokud jste si mysleli, že po českém Gutalaxu už vás nemůže nic překvapit, rozhodně dorazte na jejich set.

Svalbard

Od založení v roce 2011 se Svalbard pohybovali v tolika žánrech, že se až dodnes jejich hudba nedá zařadit do jediného z nich. I proto bychom tento britský kvartet mohli označit za jedinečný. Textově se kapela snaží zasáhnout velmi hluboko, a to jak hudebně, tak významem. Pokouší se vyjádřit realitu duševních nemocí a veškerých nelibých pocitů. A pokud už nabereme dojmu, že po těžké depresi přijde šťastný konec, v její hudbě to znamená jen propad do další depresivní temnoty.

LIVE: Brutal Assault, den první. Neskutečné tempo, bláto everywhere a totální euforie

Stoned Jesus

Vznik Stoned Jesus se datuje do roku 2009, kdy je založil Igor Sydorenko v ukrajinském Kyjevě. Ve své hudbě spojují doom, prog a grunge, díky čemuž jejich hudba zní působivě a jedinečně. Alba jsou ovlivněna Mastodon nebo Soundgarden. Se svými charismatickými živými vystoupeními se Stoned Jesus stali nedílnou součástí evropské psychedelické scény, kterou pomáhají popularizovat a posouvat její hranice.

Text: Linda Trnková, foto: Linda Trnková, archiv Brutal Assault
Témata: Brutal Assault, Spiritbox, Sněť, Motionless In White, Darvaza, Dopethrone, PaRtY-CaNnOn, Svalbard, Stoned Jesus

zavřít