TOP 8 nejslavnějších rodinných kapel: Kelly Family, The Jackson 5, Bee Gees a další

Vydáno 23.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Přicházejí Vánoce, tedy období, kdy se všichni scházejí u rodinného krbu a užívají si přítomnosti svých nejbližších. Některé rodiny se ale mají tak rády, že jim nestačí se scházet doma, vídají se totiž i dennodenně v práci. Stejně jako existují rodinné firmy a podniky, najdeme i na hudební scéně mnoho rodinných skupin. Připomeňme si ty nejzásadnější. 

TOP 8 nejslavnějších rodinných kapel: Kelly Family, The Jackson 5, Bee Gees a další The Jackson 5 nastartovali kariéru Krále popu Michaela Jacksona

Kelly Family

V devadesátých letech kolem nich vypukla doslova mánie. Fanynky byly většinou rozděleny na ty, kterým se líbí Paddy či Angelo. Kapela vznikla díky manželům, Barbara a Michael Kelly měli celkem 12 dětí, z toho 9 bylo v té nejznámější sestavě: Kathy, Johny, Patricie, Jimmy, Joey, Barby, Paddy, Maite a nejmladší Angelo. Rodina neměla moc peněz, žila kočovným životem v USA, Španělsku, Francii a Německu. Rodiče své děti vedli k baletu a hudbě už odmalička. Děti vystupovaly v televizních pořadech jako třeba Kelly Kids.

TOP 10 nejkýčovitějších valentýnských oplodňováků

Kelly Family měli i svoji vlastní nahrávací společnost KEL-Life. První album vydali v roce 1981, ale největší boom zažili v roce 1994. O tři roky později byli na vrcholu popularity i u nás, naši republiku proto několikrát navštívili. Mezi jejich největší hity patří An Angel, Fell In Love With An Alien, Every Baby, I can´t Help Myself. Z původní sestavy dnes vystupují Joe, Kathy, Patricia, Maite, Paul. Ostatní se dali na sólovou dráhu. Poměrně nedávno Paddy koncertoval v pražském Paláci Akropolis pod svým formálním jménem Michael Patrick Kelly.

 

The Jackson 5

Formace vzešla ze synů Katherine a Josepha Jacksonových (celkem měli 9 dětí): Jackie, Tito, Jermanine, Marlon a nejslavnějšího Michael. Říkali si také The Jacksons, J5, The Jacksons Five. Sestra Janet nebyla součástí této party, jenom s nimi občas vystupovala. Band má své počátky v roce 1962 a nikdy neukončil své působení. Nejaktivnější období měla kapela mezi lety 1964 a 1990. Zabývali se r'n'b, soulem, funky apod. Nazpívali hity I Want You Back, ABC, The Love You Save, I´ll Be There, Mama´s Pearl, Never Can Say Goodbye, Dancing Machine.

POST SCRIPTUM (51): Michael Jackson nemá klid ani po smrti. Nové materiály prý odkrývají pedofilní minulost

Michael se vydal na svoji sólovou kariéru kolem roku 1979 a největší haló udělal deskou The Thriller v roce 1982, se kterou se zapsal do dějin světové hudby. Se sourozenci vystoupil naposled v roce 1984. Poté se věnoval pouze své velkolepé sólové dráze až do 25. června 2009, kdy zemřel na selhání srdce. Byl označován za Krále popu a byl idolem pro milióny lidí. Jeho hity jsou nadčasové a jeho originální taneční kroky chtěl umět každý. 

 

Bee Gees

Název britské popové kapely hrající disko pochází ze spelované zkratky Bratři Gibbové. Byli jimi Barry, Robin a Maurice. Vznikli v 50. letech a největší slávu zažili v 70. letech. Žili téměř 10 let v Austrálii, kde se stali miláčky, vyhráli tamní hudební soutěž, v roce 1966 se stali nejúspěšnější kapelou. O rok později se přestěhovali zpět do Anglie, kde se měli stát hlavní konkurencí pro The Beatles. Společné hraní ukončila smrt Maurice v roce 2003, v roce 2012 zemřel na rakovinu i Robin. O rok později osiřelý Barry odjel turné na počest svých zemřelých bratrů. Na motivy jejich písniček byl složen muzikál Horečka sobotní noci. Mezi nejznámější hity patří Stayin´Alive, Night Fever, Too Much Heaven, How Deep Is Your Love

vložte odkaz, text nemažte

 

The Corrs

Irská kapela hrající převážně melodický pop-folk se skládá ze čtyř sourozenců: sestry Sharon, Caroline, Andrea a bratr Jim. Dali se dohromady v roce 1990 a na přelomu tisíciletí byli na vrcholu své kariéry. Kapela vystupuje doteď. Poslední album White Light vydali vloni po osmi letech. Mezi nejznámější hity můžeme zařadit Breathless, Runaway, Angel a Dreams.Jonas Brothers

Americký band skládající se ze tří bratřů - Kevina, Joea, Nicka - vystupoval od roku 2005, kdy vyšlo debutové album It´s About Time. Kapela měla hraní v genech po svých rodičích. Původně se uvažovalo, že se budou jmenovat Sons Of Jonas. V roce 2008 natočili dokonce sérii J.O.N.A.S., stali se předlouhou pro natočení filmů Camp rock. Jejich největší hity jsou S.O.S., Pom Poms, First Time, Fly With Me, Send It On. Rozpadli se v roce 2013, jednomu z nich, Nickovi, se ale poměrně daří na sólové dráze. Hanson

Americkou pop-rockovou formaci, známou hlavně z 90. let, tvoří bratři Isaac, Taylor a Zach. Do povědomí se dostali svojí nejznámější hitovkou MMMbop z roku 1997, která bourala světové hitparády a dokonce jim vynesla tři nominace na Grammy. Vlastnili i svoji nahrávací společnost 3CG Records. Vydali sedm studiových alb, zatím poslední Anthem v roce 2013.

 
Ace of Base

Po skupinách ABBA a Roxette patří k nejúspěšnějším švédským popovým kapelám. Jsou v ní sourozenci Jonas, Jenny a Malin Berggrenovi a Uff Ekberg. Se svým debutovým albem Happy Nation (1993) zaznamenali obrovské úspěchy, prodalo se ho na 23 milionů a katapultovalo je na vrcholky světových hitparád. Mezi jejich největší hity patří Beautiful Life, Cruel Summer, All That She Wants, The Sign. V roce 2005 odešel z kapely Malin a o čtyři roky později i Jenny. Současnou sestavu tvoří Jonas, Uff, Clara Hagman a Julia Williamson.

 
No Name

V Česku a Slovensku si srdce fanoušků získávají třeba slovenští No Name. V sestavě jsou bratři Igor, Dušan, Ivan a Roman Timkovi, doplňují je Viliam Gustray a Zoli Sallai. Kapela vznikla v roce 1996, kdy zvítězila v talentové soutěži. U nás se prosadila hitem Žily z alby Počkám si na zázrak na přelomu tisíciletí. Do jejich repertoáru patří i hity Prvá, Čím to je, Ty a Tvoje sestra.

Mezi další rodinné kapely se řadí The Veronicas, Las Ketchup, Disclosure, Light and Love, Bratři Ebenové, bratři Nedvědi, úlet Ládi Křížka v podobě Damiens, Martha a Tena Elefteriadu a mnoho dalších. Sourozenci se objevují i v hudebních seskupení jako například UDG, Wohnout, Oasis, YOYO Band apod.

Text: Hana Bukáčková

Témata: Kelly Family, The Corrs, Bee Gees, Jackson 5, Jonas Brothers, Ace of Base, Hanson, No Name

zavřít