TOP 9 videoklipů týdne (130.): Vypsaná fiXa hledá své Limity, Light And Love bojují proti virtuálním zlozvykům

Vydáno 21.03.2017 | autor: Anna Hejkalová

Také tento týden se roztrhl pytel s novými klipy. Oslní nás Vypsaná Fixa, Light and Love, Kofe-In či O5 a Radeček. Krom osvědčených českých interpretů zaujmou taky Kelly Family, jejichž hudební klan nás neminul v devadesátých letech a nyní se vrací zpět. 

TOP 9 videoklipů týdne (130.): Vypsaná fiXa hledá své Limity, Light And Love bojují proti virtuálním zlozvykům Vypsaná Fixa představuje klip Limity


KELLY FAMILY
 JSOU ZPĚT

Již na 24. března plánuje v dnešní době už legendární kapela The Kelly Family svůj comeback. Právě v tento den vyjde deska We Got Love, která ponese pět nových songů, zbylé budou starší, ale v nových aranžích. Jedním z nich bude i písnička Nanana. Ta na albu Almost Heaven byla pomalou baladou, nyní je z ní poprockový hit, který se v hitparádách neztratí. 

TOP 8 nejslavnějších rodinných kapel: Kelly Family, The Jackson 5, Bee Gees a další

KENSINGTON NATOČILI ČÁST SVÉHO KLIPU V PRAZE

Kensington v novém klipu k písni Bridges ukazují, jaký dopad mají na lidstvo mobilní telefony. V klipu, který byl mimo jiné natočen v ulicích Prahy a také na vyprodaném koncertě, jenž proběhl 18. února Lucerna Music Baru, můžeme vidět lidi doslova přisáté obličejem k obrazovce telefonu. Ale nesnaží se tím jen moralizovat lidi kolem sebe, posledním záběrem ukazují, že oni sami na tom nejsou jinak. Znovu o tom přijdou poreferovat do České republiky na brněnský Čarodějáles.

LIVE: Kensington jsou na cestě mezi opravdu velké kapely

NÈRO SCARTCH UKÁŽE SVOU TEMNOU TVÁŘ

Jakub Svoboda, známý především pod pseudonymem Nèro Scartch z kapel Mydy Rabycad nebo Android Asteroid, vydal klip k písni Saint ze své sólové desky Piece Of My Life, kterou vydal v roce 2015. Režii klipu si vzal na starost Michal Skořepa. Ten znovu prokázal, že je mistrem střihu, neboť zde je jich opravdu hodně. Temný, děsivý a zároveň dekadentní klip ukazuje Nèra, jak trhá stránky bible, nebo jak má krucifixy v očích.

RECENZE: Nèro Scartch není jen člen Mydy Rabycad, ale i mistr rozpolcenosti a geniálního zvuku

PETR LÜFTNER MÁ V KLIPU KOMIKA, HEREČKU I MISS

Petr Lüftner, písničkář s akordeonem v ruce, vydal videoklip k písničce Já chci z loňského debutového alba Až se příště narodím, které produkoval Xindl X. Jako režisérkou klipu zvolil Evu Toulovou. Ta v něm obsadila roli Miss ČR 2004 Janu Doleželovou, herečku Annu Kulovanou a baviče Václava Upíra Krejčího. Petra Lüftnera nyní můžete vidět jako hosta na právě probíhajícím turné Xindla X.

PAULIE GARAND ODHALUJE DALŠÍ ČÁST NIRVANY

Deska NirvanaPauliemu Garandovi vyjde již tento čtvrtek. Z další ochutnávky, písničky Bali, můžeme soudit, že toto album bude velmi pestré. Konkrétně v tomto songu bere rapper slova z úst případným haterům, kteří si budou mít chuť stěžovat na to, že Paulie Garand už není to, co býval. Sám Paulie komentuje song takto: "Dovolil jsem si udělat jednu primitivní raketu. Eazy refrén a punchlines. Nic víc v tom nehledej."

vložte odkaz, text nemažte

PRO VYPSANOU FIXU NEEXISTUJÍ LIMITY 

Vypsaná fiXa představuje první klip Limity k povedené poslední desce Tady to někde je, kterou nečekaně vydala začátkem února. Klip si odbyl minulý týden slavnostní premiéru na pražském koncertě, kde kapela desku pokřtila. Na svědomí ho mají režiséři Givinar Kříž a Jordan Haj. Děj klipu se točí kolem malé dívenky, která se snaží probádat "svůj svět" a překonat tak strach z nepoznaného. 

RECENZE: Vypsaná Fixa píše novou deskou svoji budoucnost

LIGHT AND LOVE BOJUJÍ PROTI NÁVYKŮM ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Calling je jednou z nejvýraznější písní z debutového alba Surrender to the Stars bratrské kapely, která je čerstvě nominovaná na hudební cenu Anděl v kategorii Objev roku. K singlu natočili velmi povedený moderní videoklip, který bojuje se závislostmi na mobilech a různých sociálních sítí. Ty poslední dobou spíše lidi rozdělují, než aby je spojovali. Svěží, tanečně laděný klip režíroval nadaný slovenský filmař Rabo Karabekyan, o choreografii se postarala Vika Kozáková a taneční skupina Moving Souls.

Light And Love interview: Nejlepší je nehledat dobrou náladu, buďte sami sebou a přijde sama

KOFE-IN PŘEDSTAVUJÍ RYZE JARNÍ KLIP

Opavská kapela Kofe-In vloni oslavila 10 let na hudební scéně, jako dozvuk oslav nyní vydávají vizuálně zdařilý klip k singlu Víme kudy. Ten je zajímavý díky chytlavému textu a melodii, stejně tak díky netradičnímu pestrému zpracování videoklipu, které vybočuje z toho, na co jsme od kapely zvyklí. Námět vznikl ve spolupráci zpěváka Jana Kunze a režiséra Radima Kallera. Skladba vypráví o momentu, kdy se člověku začíná dařit a po všech životních útrapách, které musel překonat, se odlepí ode dna.

Kofe-in interview: Zbavte se předsudků a vnímejte věci v širším kontextu

O5 A RADEČEK VSÁZÍ NA ROMANTIKU A NAHOTU

Šumperská kapela O5 a Radeček po loňském úspěšném turné na střechách navazuje letošními dalšími atypickými koncerty v podobných lokalitách. Než se tak stane, přichází s novinkou Budu rád, ke které natočili romantický něžný klip. Ten je plný krásných slovíček a intimních chvil mezi zpěvákem a modelkou. V klipu dominují nápisy, které píše Tomino na její záda. 

LIVE: O5 a Radeček se na střeše dotkli pražského nebe

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

TémataKelly Family, KensingtonNèro ScartchPetr Lüftner, Paulie Garand, Kofe-In, O5 a Radeček, Vypsaná fiXa, Light and Love

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít