Koronavirus zasahuje: Aktualizovaný přehled zrušených a přeložených koncertů

Vydáno 10.03.2021 | autor: redakce

Tuzemská vláda pokračuje v přehlídce absolutní nekompetentnosti a Česká republika kvůli tomu dlouhodobě patří mezi země nejhůře zasažené novým typem koronaviru. Návratů živých je v nedohlednu i v roce 2021 a nabývat tedy bohužel bude i aktualizovaný přehled přeložených a zrušených koncertů a festivalů.

Koronavirus zasahuje: Aktualizovaný přehled zrušených a přeložených koncertů Koronavirus zasahuje: Aktualizovaný přehled zrušených a přeložených koncertů

Eric Clapton znovu přesouvá své turné. Evropské koncerty měly proběhnout během letošního roku, kvůli pandemické situaci se však fanoušci zpěváka mohou na jeho show těšit až v roce 2022. Jeho pražské vystoupení se bude nově konat 5. června 2022, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Eric Clapton vyráží na evropské turné, začne v pražské O2 areně

Velké akce se ruší také v zahraničí. Download Festival měl letos přivítat hvězdy jako Iron Maiden, KISS nebo Biffy Clyro. Všichni headlineři ale potvrdili účast na příštím ročníku, a tak fanoušci o nikoho podstatného nepřijdou.

Své turné odkládá švédská skupina Opeth. Ve Foru Karlín vystoupí 19. září 2022.

Největší koncert své kariéry měl Ben Cristovao naplánovaný na únor. Kvůli pandemii, ale také restrikcím spojeným s cestováním, které znemožňují přijet do Prahy zpěvákovým spolupracovníkům z různých koutů světa, se nakonec vystoupení v O2 aréně uskuteční až 1. října 2022.

Nové datum má také show americké skupiny Driver Era. Ta měla v pražském Roxy vystoupit letos v květnu, nakonec se ale s českými příznivci uvidí až v únoru příštího roku.

Rock Am Ring? Ani ten letos nebude. Organizátoři oblíbeného festivalu spousty Čechů dnes oznámili, že se stejně jako spousta dalších akcí letos neuskuteční. Všechny hlavní headlinery se pořadatelé pokusí získat i pro příští ročník, který se bude konat 3. až 5. června.

Už podruhé ruší křest svého debutového alba City in the City kapela Like-It. Náhradní termín zatím neoznámila, chce s ním počkat, dokud se aktuální pandemická situace trochu neuklidní.

Zpěvák The Weeknd letos do České republiky nepřijede. Prahu měl navštívit v listopadu v rámci svého turné The After Hours, vzhledem k přetrvávající situaci ohledně pandemie koronaviru se však rozhodl šňůru odložit na příští rok. V O2 Areně by měl zahrát 5. listopadu 2022.

RECENZE: The Weeknd je na nové desce jako kolovrátek beze změny

Nový termín koncertu hlásí také Einstürzende Neubauten. Německá industriální skupina se ve Foru Karlín nově představí 21. září 2021.

Koncert zasněných Dubliňanů Fontaines D.C. se přesouvá. Vystoupení jedné z nejskloňovanějších kytarových kapel současnosti se odehraje v pražském klubu Roxy až 27. března 2022. 

Už podruhé přesouvá termín svého JenomPísničky Tour kapela Kryštof. Původně ho měla odjet už loni na jaře, krátce před startem šňůry však vláda zakázala konání koncertů či divadelních představení, a skupina tak přesunula termíny koncertů na letošní březen a duben. Kvůli přetrvávajícímu nouzovému stavu se nakonec původně jarní turné uskuteční (doufejme) na podzim.

Dvakrát datum svého příjezdu do České republiky odložili také Nightwish. S kapelou se její příznivci uvidí pravděpodobně 20. prosince letošního roku.

Restart koncertní sezony se vzhledem k zřejmým okolnostem přesouvá, i tak by se dalo vyložit přesunutí turné RESTART 2021. Pod touto značkou měl Marek Ztracený zahrát v pražské O2 Areně 20. a 21. února 2021, na pódium největší tuzemské haly se ale vrátí nejdřív 15. a 16. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Tata Bojs museli opět přesunout termín novinky Jedna nula. Nově by se měl koncert konat 30. listopadu 2021 v pražském O2 universum. Kapela nicméně pokřtí své aktuální album virtuálně, a to 21. února 2021 v Airshop Online Stuiu DOX+.

Festival Glastonbury se letos neuskuteční. Pořadatelé to oznámili 21. ledna na sociálních sítích s tím, že vstupenky zůstávají v platnosti na rok 2022. Už loni v červnu přitom uvedli, že pokud se festival v tomto roce nebude konat, dostanou se do finančních potíží. Nejslavnější britský festival se koná vždy poslední víkend červenci, na zatím posledním ročníku v roce 2019 se na Worthy Farm sjelo na 200 000 lidí.

Koncert amerických The Score má nové datum. Do Prahy by se měli vrátit po téměř dvou letech, konkrétně 17. listopadu 2021. Místem konání zůstává pražský klub Roxy.

Svůj příjezd do Prahy odkládá také Harry Styles. Ten měl původně v O2 aréně vystoupit už v únoru 2020. Nové datum koncertu bylo stanoveno na 23. února 2021, ale vzhledem k pandemii se ani v tento den vystoupení neuskuteční.

Nizozemští Kensington se rozhodli, že nadcházející turné už potřetí přesouvat nebudou a rovnou ho zrušili.  Koncert plánovaný na 29. března do pražské MeetFactory se ruší, vstupné bude vráceno v plné výši v místě nákupu. Nové termíny ohlásí, až se situace kolem pandemie covid-19 zlepší. „Je to na nic, že jsme se museli takto rozhodnout, ale nakonec jsme se shodli na tom, že je to to nejlepší a jediné možné rozhodnutí. Dávejte na sebe pozor, posíláme virtuální obejmutí,“ vzkazuje kapela.

LIVE: Colours Of Ostrava si druhý den podmanila éterická Aurora, Kensington si přivezli tlumočnici

Nick Cave kompletně zrušil britské i evropské turné, které měl odehrát s kapelou Bad Seeds v roce 2021. „Kvůli komplexnosti a rozsahu turné jsme se museli uchýlit k tomuto rozhodnutí, protože navzdory tvrdé práci všech, kteří se na turné podíleli, nebylo možné zaručit, že se koncerty budou moci odehrát,“ oznámil management kapel na webu. Odpadá tedy i pražský koncert, který byl už jednou přesunut na 17. května 2021. „Pracujeme na alternativních plánech pro roky 2021 a 2022 a doufáme, že příští rok přineseme lepší zprávy,“ stojí také v prohlášení Bad Seeds.

Koncert v České republice oznámili Slipknot. Maskované metalisté vystoupí 29. července 2021 v pražské O2 areně. Vstupenky budou k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 11. prosince 2020 od desíti hodin. Ceny se budou pohybovat od 1 290 do 1 790 Kč, lze také uplatnit vouchery za letošní zrušené koncerty.

Kapela Lucie oznámila návrat do opery a spolu se symfonickým orchestrem a pěveckým sborem vystoupí 20. října 2021 v pražské O2 areně. Nezůstane ale jen u hlavního města, turné proběhne 27. září 2021 v ostravské ČEZ Areně, 8. října 2021 v Brně v DRFG areně a 12. října v pardubické Enteria Areně. Vstupenky budou v prodeji od čtvrtka 10. prosince 2020 od 10 hodin v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Vánoční koncerty musela odřeknout i kapela Kryštof. V pražské O2 areně vystoupí až 18. a 19. prosince 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Michal Prokop musel zrušit svůj tradiční vánoční koncert, který se měl uskutečnit 22. prosince v divadle Archa. O náhradním termínu bude management informovat. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, pořadatelé garantují možnost vrácení plného vstupného.

Britský písničkář Passenger vystoupí v pražském klubu Roxy až 26. září 2021. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti, zákazníci je případně mohou do konce roku vrátit.

Norští heavymetalisté Kvelertak měli zahrát 10. března 2021, v pražském klubu MeetFactory ale vystoupí až 8. února 2022.

One Republic letos na turné nevyrazí. V čele s Ryanem Tedderem se měli pražské O2 areně představit 6. listopadu. Dobrou zprávou je, že skupina šňůru neruší kompletně, ale pouze ji přesouvají na příští rok. Nový termín pražského koncertu je 28. října 2021.

Chinaski k Vánocům svým fanouškům nezahrají. Z důvodu vládních opatření musela kapela zrušit plánované turné Vánoce pod širým nebem. Místo něj se rozhodla pracovat na nové desce.

TÉMA: Hudební scéna je na prahu tragédie, poslední ať zhasne. Jak funguje pomoc kultuře v zahraničí?

Vzhledem k současnému stavu ve světě se přesouvá také koncert United Flavour. V Lucerna Music Baru nově vystoupí 21. dubna 2021.

Prozatím bez náhrady ruší turné kapela Arakain. Ta měla na šňůru vyrazit už na jaře, a to k albu Jekyll & Hyde.

Koncert Kamila Střihavky & The Leaders!, který se měl původně uskutečnit 3. listopadu, má nový termín. Do Lucerna Music Baru přijede zpěvák přesně o rok později, tedy 3. listopadu 2021.

Bez náhrady pořadatelé zrušili vánoční koncert Josefa Vágnera. Ten měl proběhnout 29. listopadu.

Nejen křest, ale i vydání nového alba City in the City musela odložit kapela Like-It. Obě události přesouvá formace na příští rok.

Koncert Ozzyho Osbourna a Judas Priest, který měl proběhnout 13. listopadu v pražské O2 areně, má nový termín. Princ temnot Ozzy Osbourne přeložil celé turné a do České republiky přijede 28. ledna 2022. Místem konání zůstává O2 arena, lístky zůstávají v platnosti.

Žebřík musí být přesunut na příští rok, důvodem je nepředvídatelnost vládních opatření

Po více než dvou letech se do tuzemska mělo podívat duo The Chainsmokers, které mělo fanouškům v Tipsport areně představit své nové album. Vzhledem k neustále se šířící pandemii se koncert z původního data přesouvá na 15. listopadu 2021. Místo konání zůstává stejné.

Dne 15. srpna měl v pražském Foru Karlím proběhnout koncert Limp Bizkit. Ten se kapela rozhodla nakonec přesunout a konečně je známo na kdy. Nově by měla formace do České republiky dorazit 14. srpna 2021. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti.

Kvůli aktuální situaci ruší plánované turné i Adam Mišík. Mladý zpěvák měl zahrát v Praze, Pardubicích a Ostravě.

Už podruhé přesouvá svůj koncert Mikolas Josef. Původní jarní termín nahradil podzimní, i ten však musel kvůli opatřením vlády zrušit. Kdy nejúspěšnější český zástupce v Eurovizi opět před své příznivce předstoupí, není zatím jasné. O novém datu vystoupení v Roxy se stále jedná.

Megakoncert na oslavu čtyřicetilet na scéně měl už za pár dnů odehrát ve Zlíně Dalibor Janda. Vystoupení v Kongresovém centru se nakonec odkládá na 29. října 2021.

Až do poslední chvíle pořadatelé olomoucké štace Létofestu doufali, že se akce uskuteční. Jak však podotkli na facebookových stránkách, na festivalu se prostě nesedí, a tak se rozhodli jej zrušit. Vystoupit měli Like-It, O5 a Radeček, Marek Ztracený a kapela Mirai.

NEWS: Venkovní akce na sezení, kluby zavřou v deset. Prymula představil nová opatření

Padá také koncert Lucie v Třebívlicích, na který měli fanoušci skupiny vyrazit už 25. září. Menší satisfakcí by mohlo být vystoupení formace na akci Praha Září o tři dny později.

Nové datum svého koncertu oznamuje kapela Will And The People. Původně měla britská formace v Praze vystoupit 14. listopadu, do Cross Club však nakonec dorazí až 18. dubna 2021.

Kvůli koronavirovým opatřením ruší Harlej koncerty, které se měly konat 27. září v Milevsku a 3. října v Klatovech. "Asi nikomu nemusíme vysvětlovat, jak moc nás to mrzí," napsala formace na své sociální sítě. Vstupenky mohou fanoušci vracet v místě zakoupení.

Speciální koncertní projekt Bittová, Dusilová, Načeva Spolu Naposledy se přesouvá na listopad příštího roku. Trojice zpěvače se měla na pódiu rozloučit se svou kariérou letos v listopadu. Kvůli panující koronavirové pandemii se však rozhodla sérii vystoupení přesunout na listopad 2021.

Festival Brutal Assault se musel přesunout na léto 2021. Pořadatelům se k radosti fanoušků povedlo potvrdit většinu letošních účinkujících i na příští rok, a tak se mohou těšit například na 1914, Abbath, Hentai Corporation nebo Me And That Man. Nová jména pak budou v line-upu dále přibývat. Festival se totiž jeho organizátoři rozhodli prodloužit o jeden den.

Z důvodu koronavirové pandemie se přesouvají koncerty Pocta Karlu Gottovi, které se měly původně uskutečnit 15. a 16. prosince 2020 v O2 aréně. Nově by se měly odehrát 5. a 6. června příštího roku. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti.

Michal David chtěl své šedesáté narozeniny oslavit stylově v O2 aréně, kde měl původně v červnu odehrát dva koncerty. Ty se kvůli koronavirovým opatřením přesunuly na 29. a 30. září, ani v těchto termínech se však zpěvák do největší české haly nepodívá. „Moc mě to mrzí, ale musíme koncerty do třetice přesunout. V současné epidemiologické situaci nelze z bezpečnostních a hygienických důvodů takto velké akce odehrát. Bylo by to komplikované a rizikové i pro mé hudební hosty a i hlavní hosty – skupinu Village People," oznámil Michal David. Nově by měl šedesátku oslavit ve dnech 18. a 19. června 2021.

Mirai opět přesouvají některé z koncertů svého turné. Konkrétně se jedná o vystoupení ve Zlíně a v Plzni, kde se měla kapela původně představit už letos na jaře. Nakonec se jí fanoušci dočkají až v březnu 2021.

A turné překopává také kapela Kabát. S fanoušky se uvidí nakonec až příští rok na podzim.

Svůj téměř vyprodaný křest desky Original je nucený přesunout také Ektor. Z původního termínu 10. října se tak akce přesouvá na 5. března 2021. Místo zůstává stejné - s fanoušky se rapper sejde ve Foru Karlín. Zároveň jim na dálku slibuje, že žádný jiný koncert nebude křtu předcházet.

Ve Starém Měste u Uherského Hradiště proběhne v sobotu 19. září stejně jako ve spoustě jiných českých měst Běh pro pamět národa. Jeho součástí měl být koncert Adama Mišíka ve sportparku Rybníček. Jak však oznámili pořadatelé, vystoupení třiadvacetiletého zpěváka se ruší bez náhrady.

Koncert vynikajícího saxofonisty, legendy funky a soulu, Maceo Parkera se opět přesouvá. Náhradní termín je nově potvrzen na 11. dubna příštího roku a odehraje se na stejném místě, tedy v pražském Divadle Archa. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti.

Dva zářijové a jeden prosincový termín tribute show Queen Relived, které plánovala kapela Queenie, byly ve světle aktuálních opatření přesunuty na příští rok. Pocta Queen se tak O2 areně uskuteční až 3., 4. a 5. září 2021. „Na akcích s živou hudební produkcí jsou nově zakázány sektory ke stání, čímž by zásadně utrpěla celá show i prožitek vás diváků,“ omlouvají se pořadatelé.

Slovenský hudební festival Sharpe se letos neuskuteční „a vzhledem k neustále se měnící situaci je otázkou i jeho budoucí exitence,“ vyjádřili se pořadatelé. Akce se měla uskutečnit první zářijový víkend v bratislavském kulturním centru Nová Cvernovka. Kromě hudebního programu měl festival také konferenční část, kde měl vystoupit Peter Jenner (první manažer Pink Floyd) nebo Kevin Cole, redaktor rádia slavného rádia KEXP. Pořadatelé vrací vstupné v plné výši.

Trenčínský festival Punkáči dětom, na které měli v termínu 27. až 28. srpna vystoupit Tři sestry, Vypsaná fixa, Alkehol, Plexis a mnozí další, se přesouvá na příští rok. Důvodem je nařízení Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví v Trenčíně, které reaguje na aktuální hygienickou situaci v kraji.

Koncert americké bluesové hvězdy Beth Hart plánovaný na říjen se uskuteční až příští rok, konkrétně 9. června 2021. Místem konání zůstává pražská hala O2 universum, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti

Dva již jednou přeložené koncerty mají opět nový termín. Ikonický blues-rockový kytarista a zpěvák Walter Trout vystoupí 29. května 2021 v Uherském Brodě a 31. května 2021 v pražském Lucerna Music Baru.

Punkový festival Antifest, který se měl letos uskutečnit v menší verzi 22. 8. 2020 v pražském klubu Modrá Vopice, byl zrušen.

Na západě Čech byl zrušen tradiční open air Pilsner Fest, který každoročně připomíná uvaření první várky plzeňského ležáku v roce 1842. Důvodem je hygienická situace. 

Vyprodaný koncert Rage Against the Machine, který se měl uskutečnit 8. září 2020 v pražské O2 areně, byl odložen na neurčito. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, který bude oznámen v následujících dnech. Rage Against the Machine odkládají zářijové koncerty roku 2020 v Praze, Krakově a Vídni na dobu, kdy si budeme jisti, že budou pro naše fanoušky bezpečné. Pokud zdraví, místní vláda a bezpečnost dovolí, vrátíme se do Evropy na podzim 2021. Dáme vám vědět, jakmile budeme mít potvrzený plán turné. Veškeré vstupenky zakoupené na naše koncerty v roce 2020 zůstávají platné na nové termíny koncertů. Upřímně doufáme, že každý z vás a z vaší rodiny a přátel je zdravý a v pořádku, a že hudba vám i nadále přináší útěchu a inspiraci. Těšíme se na vás v příštím roce,“ vzkázala kapela.

Pro koncert Guns N Roses, který se měl konat 19. června 2020 na pražském letišti v Letňanech, se bohužel nepodařilo náhradní termín. Akce se ruší, více informací zde.

Situace kolem nového koronaviru se ve světě nelepší, spíše naopak, tudíž se koncert Beth Hart přesouvá z termínu 23. října 2020 na 9. června 2021. Místem koncertu zůstává pražské O2 Universum, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a pořadatelé přidávají další. „Pevně věříme, že v červnu příštího roku již žádná omezení nebudou,“ upřesňují.

"S velkým zklamáním a frustrací musíme oznámit, že kvůli probíhající pandemii Covid-19 nemůžeme plánované turné po Evropě a Austrálii realizovat ani v náhradních podzimních termínech," oznámili Machine Head. S evropským turné tak padá i náhradní termín, Machine Head tak v Praze 28. října 2020 nevystoupí. Informace k vracení vstupného budou brzy zveřejněny na webu listocheck.cz.

Kiss přijedou za rok. Místo původního termínu 1. července 2020 zahrají v pražské O2 areně 10. července 2021. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti a jsou nadále k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

V úterý 14. července oznámili pořadatelé projektu Summer Arena jeho zrušení. Jako důvod označila nezájem diváků. Na putovním "festivalu" měly vystoupit například kapely Kabát, Čechomor, Chinaski nebo Lucie.

Bez náhradního termínu byl zrušen koncert Suzanne Vega, která měla vystoupit 8. července 2020 na brněnském hradu Špilberk. Více informací naleznete zde

Koncert Lennyho Kravitze, který se měl konat 30. června v O2 Areně, byl zrušen bez náhradního termínu. Pořádající agentura místo vrácení vstupného nabízí poukazy na jiné akce. „Doufám, že se brzy vrátím a uvidím vás všechny až to bude bezpečné,“ vzkázal Krawitz na sociálních sítích fanouškům. Více informací zde

Festival Mighty Sounds oznámil nové datum, přehlídka stylů punk, hardcore, ska a reggae, se tak uskuteční 9. až 11. července 2021. Pořadatelům se podařilo zároveň posunout téměř kompletní program, na letišti v Táboře vystoupí kapely Dropkick Murphys, Social Distortion, Royal Republic, Agnostic Front, Anti Flag a mnohé další.

Pořadatelé pro letošek zrušeného tanečního festivalu Let it Roll oznámili menší akci The Renegade Festival, která se uskuteční 31. 7. až 1. 8. 2020 v Beach Parku Mlékojedy

Carlos Santana byl nucen zrušit celou evropskou větev Miraculous Tour, v Německu, Polsku, Rakousku a dalších zemích se ho příští rok tedy nedočkáme.

Koncert Kvelertak má nové datum, norští heavymetalisté vystoupí 10. března 2021 v pražské MeetFactory. Vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti.

Koncert System of a Down, který se měl konat 16. června v O2 Areně, byl zrušen bez náhradního termínu. Pořádající agentura místo vrácení vstupného nabízí poukazy na jiné akce. „Tento poukaz bude vydán ticketingovým operátorem Ticketportal nebo Ticketmaster Česká republika. Zákazník poté může uplatnit poukaz při dalším nákupu z nabídky pořadatelem nabízených akcí, jejichž výčet je k nalezení na www.livenation.cz, případně na www.ticketportal.cz,“ uvedli pořadatelé. Více informací naleznete zde

Koncert Alter Bridge, který se měl konat 10. června v areálu A-Park Ledárny Braník, byl zrušen bez náhradního termínu. Pořádající agentura místo vrácení vstupného nabízí poukazy na jiné akce, více informací naleznete zde.

Letos nebude ani festival Metronome Prague. Pořadatelé určily datum 17. až 19. června 2021, už jednou přitom termín akce posunuli z června na září. „Prosíme za celý tým Metronome – podpořte nás a nechte si vstupenky na příští rok. Mrzí nás, že pro náš stát je kultura na posledním místě, takže si budeme muset pomoct sami navzájem,“ apeluje David Gaydečka za celý tým největšího pražského hudebního festivalu.

Aerosmith překládají své nadcházející turné na rok 2021. Pražský koncert, který se měl původně uskutečnit 24. června 2020 v O2 areně, se tak přesouvá na 8. července 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín a jsou nadále k dispozici v sítích Ticketmaster Česká republika a TicketPortal CZ.

S originálním řešením přišel festival Hradecký slunovrat. Ten letos proběhne koronaviru navzdory hned dvakrát. „Z toho, co nám regulace dovoluje, jsme nakonec vytěžili skutečně maximum. Letošní Hradecký slunovrat totiž v Hradci nad Moravicí proběhne ve dvou dějstvích,“ vzkázali pořadatelé. První část festivalu se uskuteční v plánovaném termínu 27. až 28. června, druhá část 23. až 24. října. Jedna vstupenka tak návštěvníkům umožní navštívit rovnou dvě víkendové akce s plnohodnotným line-upem.

Původní termín koncertu Korn, tedy 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně, byl zrušen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové datum, jež bude oznámeno.

Lenny Kravitz odkládá kompletní evropskou větev Here To Love Tour včetně pražského koncertu. Ten se měl původně uskutečnit 30. června 2020 v pražské O2 areně. Nový termín bude oznámen v následujících dnech, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Vojtěch Dyk přesouvá turné s projektem D.Y.K. Turné nově odstartuje 27. ledna 2021 koncertem v Olomouci vyvrcholí 3. února 2021 v pražském Fórum Karlín.

Management kapely Kryštof oznámil, že všem osm Kryštof Kempů letos nebude. Namísto čtvrtého ročníku populární řady festivalů se Kryštof rozhodli uspořádat alespoň vánoční koncert, proběhne 4. prosince v O2 areně.

Agentura Live Nation oznámila přeložení červencového koncertu Iron Maiden na 15. června 2021.

Guns N' Roses odložili na celé evropské turné včetně pražského koncertu avizovaného do Letňan na 19. června, na novém termínu se pracuje.

Avril Lavigne odložila své evropské turné, v pražské TipSport Areně tak vystoupí až 17. března 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Do pražského klubu Jazz Docku se po více než dvou měsících vrací živá muzika. Sezonu otevírá 25. května tamní domácí orchestr Jazz Dock Orchestra, 19. června se uskuteční dříve odložený večer koncert Czech & Slovak Bass Night, 27. července vystoupí -123 minut, další program bude upřesněn. 

Festival United Islands of Prague bude. „Chceme zůstat pozitivní a nenechat se strhnout vlnou negativní energie, která se kolem kulturních akcí nahromadila. Situaci bereme jako výzvu a možnost otestovat vlastní limity, získat zkušenost do budoucna a naučit se reagovat rychle a efektivně,“ píší pořadatelé. Sedmnáctý ročník proběhne v září 2020, konkrétní termín bude upřesněn.

Výjimečný festival Art Parking ve stávající podobě končí. Festival navštívilo více než 11 000 návštěvníků v automobilech, poslední živé vystoupení nabídne v neděli 24. května ve spojení s Národním divadlem. Žižkovské autokino se v pozměné podobě vrátí v polovině června.

Viru „podlehli“ i největší optimisté mezi pořadateli. Let It Roll, tedy největší drum&bassový festival na světě, oznámil přesun letošního ročníku na datum 5. až 7. srpna 2021. Pořadatelé připravovali pro toto léto zatím největší ročník, s více než stovkou zahraničních umělců na pěti pódiích.

Pořadatelé festivalu Eurotrialog Mikulov se rozhodli letošní ročník zrušit a pokusit se festival zachránit a zrealizovat v příštím roce. Důvodem je samozřejmě Z důvodu pandemie nového koronaviru a nejistoty vyplývající z vládních nařízení. Novým termínem je 27. až 29. srpen 2021, místo stejné. Festival proběhne poprvé pod novým názvem MIKULOVE v Mikulově.

Taneční monstr akce Beats for Love letos také nebude, uskuteční se až 1. až 4. července 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Letos nepřijede ani písničkářka Patti Smith, nový termín jejího koncertu ve Foru Karlín je 13. července 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a předprodej pokračuje a na Ticketmaster a GoOut.

Nick Mason, bývalý bubeník Pink Floyd, vystoupí ve Foru Karlín až 23. května 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a předprodej pokračuje a na Ticketmaster a GoOut.

Open Air Music Fest Přeštěnice oznámil nový termín, uskuteční se až 24. až 26. června 2021.

Francouzský hudební mág Woodkid překládá pražský koncert ve Foru Karlín na 27. listopadu 2020, původně měl vystoupit už na konci května.

Nejen rušením a překládáním koncertů je hudební byznys živ. Máme tu i jedno oznámení: Finská formace Nightwish se vrátí do Prahy 6. prosince 2020, nové album představí v O2 Areně.

Letní festivaly oznamují nové termíny. Přehlídka subkultur Mighty Sounds se uskuteční v červenci 2021, dvacátý pátý ročník Brutal Assault se uskuteční 10 až 14. srpna 2021, Basinfirefest proběhne na louce u Spáleného Poříčí od 24. do 27. června 2021. Vzhledem k současné situaci se letos neuskuteční ani první ročník brněnského Storm Festivalu, kde měli vystoupit The Darkness nebo Phil Campbell z Motörhead.

Koncert, který měl Ben Cristovao odehrát 26. září 2020 v O2 areně, se přesouvá na nový termín 18. února 2021.

Vir silnější revoluce. Rage Against the Machine přesunuli i zbytek vyprodaného amerického turné na rok 2021. V Praze mají vystoupit 8. září, evropské části návratového turné se změny prozatím netýkají.

„Je to definitivní. Velké letní festivaly, tisícihlavé a mezinárodní, letos nebudou,“ uvedl Lubomír Zaorálek, ministr kultury za ČSSD, na tiskové konferenci ve čtvrtek 30. dubna. Oficiální odložení oznámili prakticky ihned Colours of Ostrava a další festivaly následovaly. Plzeňský MetalFest se svého 11. ročníku dočká v novém termínu od 3. do 6. června 2021, Praha si na svůj nový multižánrový festival Audio ZOO bude muset počkat, proběhne v novém termínu 25. a 26. června 2021. Vláda přesto stále žádné závazné nařízení nepřijala a právní chaos trvá.

Maďarská vláda prodloužila zákaz hromadných akcí do 15. srpna 2020, což se dotklo slavného festivalu Sziget. Ten letos nebude stejně jako taneční akce Balaton Sound, která běží pod českou produkcí.

Foo Fighters přesunuli své evropské turné, na starý kontinent přiletí až v létě 2021. Českou zastávku tentokrát nechystají, ale například v berlínském amfiteatru Waldbühne vystoupí 8. června 2021.

Letošní ročník festivalu Mezi ploty, který se už 28 let koná v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, se přesouvá na rok 2021. "Nemožnost festival uspořádat pro nás znamená výraznou ekonomickou ztrátu, zvláště v situaci, kdy jsme na přípravy letošního ročníku už vynaložili velkou část rozpočtu," oznámil ředitel festivalu Robert Kozler. Organizátoři tak prosí, aby si návštěvníci nechali lístky na příští rok, pokud je to v jejich možnostech.

Evropské turné byl nucen přesunout slavný kytarista Joe Satriani. Své aktuální album Shapeshifting představí v pražském Kongresovém centru 15. května 2021.

Festival Rock for People měl letos poprvé za svou historii vyprodáno, ročník 2020 se ale přesouvá na další rok.

Vyprodaný koncert Pet Shop Boys v pražském Foru Karlín se uskuteční až 8. června 2021. "Lístky na původní květnové datum zůstávají v platnosti," oznámil za pořádající agenturu 369 s.r.o. David Procházka.  

Pořadatelé festivalu Obscene Extreme ruší letošní ročník. Jako hlavní důvod uvádí zavřené hranice mnoha států, což  kapelám znemožňuje vyrazit na turné. Nechtějí pořádat "okleštěnou" verzi festivalu ani vynechat zahraniční fanoušky, obojí by podle organizačního týmu šlo proti myšlence, s níž přehlídku tvrdé hudby od roku 1999 budují. Obscene Extreme se tedy v trutnovském amfiteátru Na Bojišti uskuteční od 14. do 18. července 2021. Pořadatelé se budou snažit maximum potvrzeného programu přesunout na příští rok a fanouškům vzkazují, že jim v nelehké situaci velmi pomůže, pokud zakoupené vstupenky využijí příští rok.

Hrdinové industriálu Einstürzende Neubauten přesunuli chystané turné na příští rok. Písně nejen z chystaného alba Alles in Allem tak v Praze zazní až 14. května 2021. Koncert se uskuteční ve Foru Karlín, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, předprodej pokračuje v sítích Ticketmaster a Go Out.  

Stingovi není koncert ve Slavkově u Brna souzen. Loni ho byl nucen zrušit kvůli nemoci, letos kvůli čínské chřipce. Snad to tedy vyjde do třetice všeho dobrého, konkrétně 25. července 2021.

Pohoda nebude, tuzemské festivaly čekají na oficiální stanovisko vlády. Velké letní akce proběhnou možná až na podzim 2021

Letošní ročník festivalu Pohoda, který se měl uskutečnit na trenčínském letišti druhý týden v červenci se odsouvá na další rok. Festival se tak uskuteční od 8. do 10. července 2021. Letos organizační tým připraví Pohoda in the Air, na jehož programu v současnosti pracují.

Zrušen byl také letošní ročník slavné švýcarské přehlídky Montreaux Jazz Festival. Měl se uskutečnit od 3. do 18. července s headlinery, jako jsou Lionel Richie, Brittany Howard, Lenny Kravitz nebo Black Pumas. Část původního programu se přesouvá na 3. až 17. července 2021.

Britský zpěvák a klavírista Jamie Cullum překládá pražský koncert z 12. května na 3. listopadu 2020, místem konání zůstává O2 universum.

Nick Cave & the Bad Seeds oznámili nové termíny evropského turné. Do pražské O2 Areny přijedou 17. května 2021. Lístky zůstávají v platnosti.

Machine Head měli v polovině dubna zahájit druhou část evropského turné k 25.výročí vydání debutového alba Burn My Eyes. Turné museli přeložit na podzim a v pražském Foru Karlín tak vystoupí až 28. října 2020. 

 Termíny koncertů přesouvá série Prague International Bluenight, která se soustředí na to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény. 

Američtí Walter Trout zahrají 2. září 2020 v Lucerna Music Baru a 4. září v Uherském Brodě.

Američtí Eric Gales přijedou 12. listopadu 2020 do pražského Lucerna Music Baru.

  Southern Avenue vystoupí 13. prosince 2020 v Paláci Akropolis.

Britští Wille & The Bandits zahrají 29. dubna 2021 v Praze.

Pro duo Larkin Poe je v jednání náhradní termín v jednání 2. března 2021.

Koncert Nahko and Medicine for the People se přesouvá na 17. listopadu 2020 do LMB.

Americká písničkářka Beth Hart zahraje 23. října 2020 v O2 universum.

Letošní ročník Rockový Slunovrat, který se měl konat 5. a 6. června v řevnickém amfiteátru, se přesouvá na rok 2021. „V době, kdy nevíme, co bude zítra, natož za dva měsíce, si nemůžeme dovolit chystat akci, u které je vysoká pravděpodobnost, že se nakonec vůbec neuskuteční,“ vysvětluje hlavní organizátor Adam Langr a zároveň děkuje všem, kteří se festival rozhodnout podpořit tím, že nebudou vracet vstupenky. Ty budou platit i na příští rořník.

Slavný saxofonista Maceo Parker odkládá svůj koncert. Ikona soulu a funky zahraje 25. října tohoto roku v pražském Divadle Archa. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti, předprodej pokračuje.
 
Světové proslulá značka elektronické hudby Liquicity má pro své české fanoušky konečně i dobré zprávy. Jejich plánované vystoupení s Beatworx se přesouvá na 5. září a to do větších prostorá pražské Malé Sportovní Haly.

Letošní turné přesouvá na příští rok také Harry Styles. V pražské O2 Areně měl zahrát 11. května 2020, vystoupí ale až 23. února 2020.

Na základě doporučení světových zdravotnických institucí byl Eric Clapton nucen přesunout své plánované turné na květen příštího roku. Jeho pražský koncert se tak nově uskuteční 23. května 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín koncertu.

LIVE: Eric Clapton v O2 Areně staré ponožky nepral

Whitesnake ruší celé nadcházející evropské turné včetně koncertu, který měl proběhnou 19. května 2020 v brněnské DRFG Areně. Důvodem jsou zdravotní problémy zpěváka Davida Coverdala. Vstupenky lze vracet od 1. dubna do 30. června 2020 v místě zakoupení.  

Ani napodruhé nevyšel návrat Lucy Dacus, její vystoupení naplánované na 23. dubna do Chapeau Rouge se ruší. Management hledá náhradní termín, vstupné za obě zrušené akce bude vráceno v plné výši v místě nákupu.

Britští Easy Life měli vystoupit 30. března, zahrají ale až 18. listopadu, nově v prostorách smíchovského klubu MeetFactory. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, předprodej pokračuje.

Chris Corner odložil jarní akustické turné svého tajuplného projektu IAMX. V pražském Kině Lucerna vystoupí britský hudebník až 5. října 2020.

Oblíbená německá "dechovka" Meute nezahraje 20. dubna jak bylo původně plánováno, nýbrž 8. listopadu. Místo konání zůstává stejné - pražská ROXY.

Colours of Ostrava spojili dva koncerty v jeden. The Dead South měli zahrát 4. dubna v pražském Paláci Akropolis, tento termín se ruší, lístky ale zůstávají v platnosti na 28. listopad 2020, na který The Dead South už dríve oznámili koncert v pražském  Foru Karlín.

Kollerfest i Ústecký Majáles se ruší, respektive přesouvají do roku 2021.

Obscure & Brutal Assault zveřejnil nová data březnových a dubnových koncertů: Cult of FireMalokarpatan zahrají 9. května 2020, Frog Leap vystoupí 11. listopadu 2020 a Taake, KampfarNecrowretch přijedou až 8. ledna 2021. Podrobnější informace na webu agentury.

 

Agentura 10:15 Entertainment oznámila odložení koncertů Einstürzende Neubauten, kteří měli vystoupit 22. května ve Forum Karlín, i Nicka Masona. Legendární bubeník Pink Floyd měl se svou kapelou Saucerful of Secrects zahrát 27. května ve Foru Karlín. Zmínění umělci se rozhodli přesunout celá turné, nové termíny jsou v řešení.

Poprvé za čtyřiašedesát let se neuskuteční ani mezinárodní Eurovision Song Contest, který v televizi ročně sleduje téměř 200 milionů diváků. V Rotterdamu se tak uskuteční až příští rok.

Obscure Promotion, která stojí za festivaly Brutal Assault a Basinfire, ruší jednorázové koncerty v Česku a na Slovensku. Konkrétně se jedná o Vader, Defiled, Chronosphere, Fallcie v Košicích (původně 22. března 2020), Decapitated, Beyond Creation, Ingested, Lorna Shore, Viscera v Praze (původně 26. března 2020), Full Of Hell, Primitive Man, Eye Flys, Jad v Praze (původně 31. března 2020), Hatebreed, Stick To Your Guns v Praze (původně 8. dubna 2020) a konečně The Acacia Strain, Left Behind, Mental Cruelty taktéž v Praze (původně 25. dubna 2020). Všechny koncerty se ruší bez náhradních termínů.

Slavný festival Glastonbury se svého jubilejního padesátého ročníku letos nedočká. „Všichni doufáme, že se situace ve Velké Británii do konce června rapidně zlepší. Ale i pokud se tak stane, není v našich silách následující měsíce strávit na farmě s tisíci lidmi, kteří námpomáhají stavět infrastrukturu, pódia, atrakce a dočasné budovy pro víc než 200 000 lidí,“ sdělila Emily Eavis. Glastonbury se tak přesouvá na léto 2021, kdy měla rodinná farma Eavisových odpočívat.

Koncert Jamese Blakea, který měl zahrát 17. března v pražském Divadlu Archa, se ruší. „Bylo to příšerné rozhodování," píše umělec Blake ve vyjádření, které avizuje zrušení celého evropské turné. Nový termín zatím určen nebyl, pořadatelé ale slíbili, že melancholického písničkáře pozvou, jakmile to bude možné. 

První velká hudební přehlídka v Česku mění termín. Festival Metronome Prague se přesouvá na víkend 17. až 19.  září, místo konání zůstává v pražských Holešovicích.

Pořadatelé festivalu Votvírák počítají s původním termínem akce. „S vidinou lepších zítřků jsme se upnuli na přípravy té největší letní party roku, která se bude konat tradičně na letišti Boží Dar v Milovicích ve dnech 12. až 14. června 2020,“ napsali tiskové zprávě.

V německém Frankfurtu nad Mohanem měl od 1. do 4. dubna proběhnout největší evropský hudební veletrh Musikmesse. Jubilejní 40. ročník se musí obejít bez oslav, akce se bez náhradního termínu ruší. 

Nový termín už oznámily Hudební ceny Žebřík. Místo 13. března se slavnostní vyhlášení této ankety uskuteční 9. října na tradičním místě, tedy v areálu DEPO2015 v Plzni. Na akci by měli vystoupit původně ohlášení koncertní hosté, tedy Marpo a Troublegang, Mňága a Žďorp, Michal Prokop, John Wolfhooker a další.

Vyhlášení Žebříku se kvůli dočasnému zákazu pořádání akcí odkládá, organizátoři hledají náhradní termín

 

V řádném termínu nebudou předány ani Ceny Anděl. Původně se měl slavnostní ceremoniál konat 31. března v pražském O2 universu. Pořadatelé přislíbili, že vyhlášení se dočkáme v náhradním termínu.

Kapela Kryštof se chystala vyrazit na druhou část svého Jenom písničky Tour. Rozhodla se, že šňůru nebude rušit, ale vystoupení přeloží na jiná data. Zároveň slíbila, že v mezičase fanouškům nabídne několik facebookových koncertů, z nichž jeden už má za sebou.

Kryštof v brněnském Sonu hrál, zpíval i odpovídal na zvídavé dotazy. Ty nejlepší odměnil

Na pandemii doplatil i Record Store Day, který se nově bude konat 20. června. V České republice zasáhne například obchody Musictown, Happyfeet, Vinyl Store či Vinyl Empire v Praze.

Část svého turné odkládá také skupina Mirai. Ta měla před sebou ještě osm koncertů, ten poslední byl naplánovaný na 3. dubna. Některé z nich přesunula na květen, u jiných jsou ještě nová data v jednání.

 

Nařízení vlády zasáhlo také Ewu Farnou. I ona musí minimálně několik vystoupení přesunout. Aby fanouškům odložené koncerty alespoň trochu vynahradila, rozhodla se jim v sobotu 14. března zahrát přímo ze zkušebny. Live stream poběží na zpěvaččině Facebooku od 17 hodin.

 

 

Do České republiky nedorazí kvůli koronaviru ani kanadská zpěvačka Avril Lavigne. Ta se měla svým tuzemským příznivcům představit po dlouhých dvanácti letech. Podle vyjádření pořadatelské agentury Live Nation se koncert uskuteční v náhradním termínu, ten ale zatím nebyl stanoven. 

Avril Lavigne se vrátí do Prahy. Po dvanácti letech a poprvé po překonání nemoci

 

V pražské Lucerně se měl 28. března konat šestý ročník Československého beat-festivalu s vystupujícími, jako jsou Laura a její tygři, Michal Prokop či Precedens. Akci pořadatelé zrušili bez náhrady. 

 

Už podruhé musel být přesunut také koncert Tomáše Kluse s Janáčkovou filharmonií, který se měl konat na zimním stadionu v Pardubicích. Pořadatelé vystoupení přesouvají na podzim, termín bude ještě upřesněn.

VIDEO: Tomáš Klus má kontroverzní videoklip. Hraje tam sexuálního predátora  

Své turné, které mělo začít 3. dubna, musel odložit také Michal Hrůza. Na koncertech v Praze, Brně, Ostravě či v Karlových Varech chtěl představit své nové album Světlo do tmy, které vychází už v březnu.

Vývoj událostí posledních dnů donutil pořadatele Svoboda Music Festu v Brně, na kterém se měli představit Divokej Bill, Voxel, Slza či Perutě, přesunout akci na dosud neoznámený náhradní termín. Ke změně pravděpodobně dojde také ve složení původního line-upu.

 

Klára Vytisková měla ve Studiu Hrdinů v Praze pokřtít 16. dubna své nové album Love Is Gold. Její vydavatelství Suprahon oznámilo, že i tato událost se odehraje v novém termínu, konkrétně 2. června na Letní scéně na pražském Vyšehradě.

 

Odložen byl i desátý ročník festivalu Žižkovská noc. Organizátoři nový termín zatím stále hledají, s největší pravděpodobností se akce uskuteční na podzim. Publiku se měli představit Mňága a Žďorp, Jáchym Topol, Hentai Corporation nebo Zrní.

 

Přesouvat na pozdější datum se bude také koncert skupiny Metronomy. Britská kapela měla do České republiky zavítat 29. března, turné se však odkládá. 

K úplnému zrušení svého turné se rozhodla japonská deathmetalová smečka Defiled, která měla zahrát na jednom pódiu s Fleshless. Naplánováno u nás bylo celkem pět koncertů.

Přerušeno bylo i konání festivalu Jeden svět. Aby diváci o filmy o lidských právech nepřišli, rozhodli se pořadatelé zpřístupnit je za poplatek 59 Kč na internetových stránkách. Ve světové premiéře se tak kdokoliv může podívat například na film Psí láska od Lindy Kallistové.

Nařízení vlády zasáhla i soutěže Československo má talent. Televize Prima se ve spolupráci s TV JOJ rozhodla zrušit castingy, které se měly konat koncem března. Náhradní data zatím nebyla oznámena. 

Odložit koncert přinutily okolnosti také nizozemskou formaci Kensington. Skupina své vystoupení přesouvá na říjen. Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, případně je možné je do 29. května vrátit.

Kensington rozzářili brněnskou Flédu

 

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít