LIVE: Ewa Farna je lepší bez formalit. Své cíle ale po deseti letech začíná naplňovat

Vydáno 12.11.2016 | autor: Josef Martínek

Přípravám výročního koncertu k desetiletí na české scéně se Ewa Farna poctivě věnovala po celý letošní rok. Dá se říci, že svůj cíl předvést ve Foru Karlín audiovizuální show plnou hostů, tanečníků a svých nejzásadnějších písní splnila. Byla to ale paradoxně právě přílišná "našprtanost", která se ukázala jako největší slabina večera.

LIVE: Ewa Farna je lepší bez formalit. Své cíle ale po deseti letech začíná naplňovat Ewa Farna ve Foru Karlín oslavila 10 let na scéně. Foto: Jaroslav Noska


EWA FARNA

FORUM KARLÍN, PRAHA
11. 11. 2016

Když vystupuje Ewa Farna například na festivalech, bývá to energická smršť proložená spontánní komunikací s diváky, které časová omezenost setu nedovolí začít nudit. Show ve Foru Karlín však trvala dvě hodiny a deset minut a spád po celou dobu trvání neudržela. Farna tentokrát vzhledem ke specifičnosti akce na pódiu působila formálněji, jako by se bála udělat něco mimo dlouho nacvičovaný scénář. Ten zahrnoval konfety, vyzývavě oděné tanečnice i střídání kostýmů zpěvačky - tedy prvky halové show, jaké známe od mezinárodních hvězd.

Ewa Farna interview: Učím se zjišťovat, co vlastně chci

Koncert, během něhož Ewu kromě kapely doprovázeli i výborní polští vokalisté, zahájila svým průlomovým hitem Měls mě vůbec rád?, načež ve vzpomínání na období puberty pokračovala. Kromě singlů jako Ticho nebo Zapadlej krám zaznělo i několik albových písní. Šlo o songy, které jsou neodmyslitelně spjaty s jejími začátky, a proto měly na výročním koncertě v setlistu nepochybně své místo. Bohužel ne všechny prošly zkouškou času.

DORAZILI KLUS I VYTISKOVÁ

Další část programu byla věnována převážně coverům - Farna se během ní postavila na visuté pódium, kde ji pod shlukem žárovek doprovázel klávesista, zezadu ještě sekundoval smyčcový kvartet. Díky písním jako Skyfall, Hello (obě Adele) nebo I Will Always Love You (Whitney Houston) mohla znovu prokázat své hlasové kvality, publikum ale jako by se spíš těšilo, až dá průchod svému temperamentu.

vložte odkaz, text nemažte

Nebyla to pomalá novinka Reinkarnační ani vzpomínka na Michaela Jacksona Ty jsi král, při níž se přítomná akrobatka houpala na krychli zavěšené na stropu haly ve stylu Pink, které by koncert posunuly na vyšší level. Povedlo se to až "provařenému" hitu Mám boky jako skříň, při kterém přišla na pódium i autorka textu Patricie. Dalšími hosty večera byli Majk Spirit, Klára Vytisková a v závěru si s Farnou nečekaně zazpíval duet Nezapomínej Tomáš Klus.

To nejlepší si Ewa schovala do posledního bloku, který přinesl hned několik svižných hitovek, co publikum konečně přivedly do varu. Velmi dobře působila úplná novinka Boomerang, která by pro svou chytlavost mohla být kandidátem na příští singl, a především zafungovala výborná Na ostří nože. Stále aktuální singl skutečně patří mezi to nejlepší, co zatím Ewa Farna nahrála. A protože v této fázi šlapala i choreografie jejích tanečníků, zpěvaččina slova z rozhovorů o tom, že chce do budoucna dělat kvalitní "mladou" hudbu, byla do puntíku naplněna.

FOTOREPORT: Ewa Farna ve Foru Karlín: Velkolepá show a hosté Tomáš Klus, Klára Vytisková nebo Majk Spirit

Nebyl to ani zdaleka dokonalý koncert, stejně jako chvílemi bavil, občas nudil. Na víc než dvě hodiny na pódiu si častokrát netroufají ani světové popové zpěvačky s bohatším repertoárem. Ewa Farna ale ukázala, že z podceňované teenagerky vyrostla ve zpěvačku, která se nebojí velkých výzev a má ambice i schopnosti v příštích letech definovat zvuk českého mainstreamu.

text: Josef Martínek, foto: Jaroslav Noska, video: Hana Bukáčková

Témata: Ewa Farna, Forum Karlín, Na ostří nože, Patricie, Tomáš Klus, Klára Vytisková, Majk Spirit

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít