LIVE: Kensington jsou na cestě mezi opravdu velké kapely

Vydáno 19.02.2017 | autor: Matěj Chalupa

Stejně jako si dvouletou pravidelnost drží Kensington při vydávání nových alb, i s koncerty u nás se opakují ve stejných intervalech. Tentokrát se z Rock Café praskajícího ve švech v roce 2015 přemístili do vyprodaného Lucerna Music Baru, kam kromě známých písní přivezli i loni vydané album Control.

LIVE: Kensington jsou na cestě mezi opravdu velké kapely Kensington jsou na cestě mezi opravdu velké kapely. Foto: Čestmír Jíra

 

KENSINGTON
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
18. 2. 2016


Rozložení pódia už při vystoupení předkapely napovídalo, že až přijdou na řadu Kensington, nebude kromě skvělé hudby nouze ani o světelnou show. Skupina si totiž kolem sebe rozestavěla vlastní reflektory. Ty během vystoupení ozařovaly do jemné mlhy zahalenou kapelu a až při skladbě Little Light světla polevila a Kensington si vyžádali skromnější světelnou show od fanoušků prostřednictvím mobilních telefonů.

FOTOREPORT: Kensington opět překonávájí sami sebe, v Praze jim aplaudoval plný sál

Koncert odstartoval elektronickou písní Regret a další songy z nového alba střídaly vybrané hity z předposlední desky - Riddles, All For Nothing, Rivals, Word You Don’t Know, Don’t Walk Away a War. Z alba Control zaznělo celkem devět písní, do kompletního složení tracklistu chyběly jen Rely On, All Before You a Storms. Živé provedení písní jako by i s metronomem přesně kopírovalo nahrávky, všechny precizně zahrané skladby tak zněly i naživo přesně tak, jak je známe z přehrávačů.

KENSINGTON V NOVÉM SVĚTLE

Základní část setlistu uzavírala již zmíněná Little Light, kterou kapela protahovala, jak jen to šlo. Bylo díky tomu vidět, že se jí z pódia prostě nechce. Po krátké odmlce, kterou vyplilo hlasité pískání a vyvolávání formace, se Kensington na pódiu objevili znovu a hned se třemi přídavky. Control, nejznámější Streets a celý koncert uzavírající patrně nejtvrdší skladba nového alba St. Helena. I při té se kapela patřičně vyřádila, odmítala odložit či ztlumit své nástroje a vygradovala píseň v pečlivě sehranou improvizaci, kterou završila celý koncert.

vložte odkaz, text nemažte

To, že je nové album poněkud tvrdší, depresivnější a temnější, potvrdili Kensington i mimo pódium. V podobných tónech se však neslo i vystoupení, kdy se nizozemská parta kromě růstu do větších prostor ukázala i v jiném světle - takovém, ve kterém ji doteď mnozí fanoušci asi neznali.Vyprodaný sál Lucerna Music Baru naplnilo nejen množství tuzemských fanoušků Kensington, i kapela samotná vypadala totiž trochu zaskočeně, když se mezi písněmi ozýval také poměrně hojně zastoupený jejich rodný jazyk, tedy nizozemština. Zdá se, že ať se tedy Kensington vydají na koncert téměř kamkoli, jejich fanoušci si je stejně najdou. A nejen to bylo tento večer důkazem, že se z nich i u nás konečně stává "velká" kapela.

text: Matěj Chalupa, foto: Čestmír Jíra

Témata: Kensington, Control, koncerty, Lucerna Music Bar

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít