Colours Of Ostrava hlásí další hvězdu: Islandský indie folk představí Of Monsters And Men

Vydáno 06.01.2016 | autor: redakce

Že islandská hudba nejsou pouze pomalé zasněné písně, zpívané severským jazykem, ale také třeba rozjařené indiefolkové skladby v angličtině s nakažlivými refrény, dokážou letos na festivalu Colours of Ostrava Of Monsters And Men. Bude se jednat o jejich tuzemskou premiéru. Patnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 14. do 17. července 2016 opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. 

Colours Of Ostrava hlásí další hvězdu: Islandský indie folk představí Of Monsters And Men Colours Of Ostrava hlásí další hvězdu: Islandský indie folk představí Of Monsters And Men

Pětičlenná formace, která vznikla v roce 2010, prorazila již svým debutovým albem My Head Is An Animal a hitem Little Talks, který dosáhl v řadě zemí na vrcholy žebříčků a stal se letní hymnou roku 2011. Of Monsters And Men se ihned po vydání tohoto debutu dostalo od odborných médií přirovnání jako "Mumford & Sons z Islandu" nebo "noví Arcade Fire". V roce 2013 získali cenu European Border Breakers Award a jejich skladby zazněly například na soundtracku The Hunger Games: Catching Fire či v traileru filmu Walter Mitty a jeho tajný život.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová na jejich hudbě vyzvedává "prokompovanost akustických nástrojů s kytarami a klávesami, vtahující vokální harmonie, procítěné hlasy zpěvačky Nanny Bryndís Hilmarsdóttir a Ragnara Þórhallssona, neskrývané nutkání vytáhnout atmosférické balady do hutně popových znějících výšin a metaforické příběhy čerpající z říše zvířat a přírodního okultismu..."

TOP 30 koncertů roku 2016: Přijedou Muse, Black Sabbath, Rihanna, Cure, Justin Bieber, Iron Maiden i AC/DC

Velký úspěch ve Spojených státech, následovaný odezvou půlky světa, skupinu od roku 2012 vystřelil na nekonečné koncertní turné na podporu debutového alba. Očekávání následovníka ji nakonec ale donutilo hektické cestování stopnout a přivedlo k přemýšlení co dál. Tvrzení, že mezi debutem a novinkou Beneath The Skin z roku 2015 je rozdíl jako mezi černou a bílou, Nanna během nahrávání vysvětlila: "Naše první album je jako stvoření z nějaké sci-fi, ale deska, na které právě pracujeme, je pravý opak - je velmi osobní, lidská." Křehké folkaření a stadiónové hity bez ztráty všeho, čím Of Monsters And Men prosluli, se na druhé desce protnulo s masivnějším rockovým zvukem, aniž by přitom skupina zanevřela na popovou vstřícnost.

Colours of Ostrava i letos slibuje zajímavá jména. Jsou mezi nimi Passenger, ANOHNI, Slowdive, Caro Emerald, CC Smugglers, The Unthanks, Freeborn Brothers nebo My Baby. V prodeji jsou v tuto chvíli čtyřdenní vstupenky za 1.990 Kč, k dispozici za tuto cenu je limitovaná edice 5.000 kusů a jsou k dostání na eshopu Colours of Ostrava nebo v síti Eventim. 

red. jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít