AUDIO: Alanis Morissette se vypořádává s depresí po porodu a slibuje nové album

Vydáno 13.05.2020 | autor: Filip Pešta

Kanadská zpěvačka o sobě dala naposledy vědět před osmi lety albem Havoc And Bright Lights. Její deváté album je naplánováno na letošní rok. V aktuálním singlu se Alanis Morissette vypořádává s poporodní depresí.

AUDIO: Alanis Morissette se vypořádává s depresí po porodu a slibuje nové album AUDIO: Alanis Morissette se vypořádává s depresí po porodu a slibuje nové album

Nejnovějšímu singlu předcházely skladby Reason I DrinkSmiling, která byla napsána pro muzikálovou verzi zpěvaččina nejslavnějšího alba Jagged Little Pill. Singlové číslo tři vypovídá o tématu, které se k nám nedostává zrovna každý den. Poprvé se o něm Alanis zmínila ve svém vlastním podcastu Conversation With Alanis Morrisette. Všechny díly podcastu lze najít na YouTube. 

VIDEO: Alanis Morissette v novém klipu odhaluje, že je podruhé těhotná

Poporodní deprese zahrnuje symptomy jako nedostatek energie, úzkost, záchvaty pláče, podrážděnost, nespavost nebo nechutenství. Počátek je obvykle jeden týden až měsíc po porodu.

To všechno se snaží zpěvačka vyjádřit písní Diagnosis. K vysvětlení vlastních emocí používá tóny temně laděného piana, upřímnou smyčcovou sekci a hlavně autentický pěvecký projev, který naléhá, ale zároveň rezignuje, pokud se nesetká s pochopením. Přesto z něj vyzařuje syrová ženská síla. 

Na albu Such Pretty Forks In The Road začala Morrisette pracovat už v roce 2017 a můžeme od něj s velkou pravděpodobností čekat silný emoční zážitek.

text: Filip Pešta

Témata: Alanis Morissette, poporodní deprese, Such Pretty Forks In The Road

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít