Bizár týdne: Navždy mladý Majk Spirit vzdává hold Karlu Gottovi

Vydáno 13.11.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Majk Spirit tentokrát šlápl vedle. Coververzí skladby Být stále mlád se rozhodl uctít památku Karla Gotta, který minulý měsíc zemřel. Místo pochval se teď na něj však ze všech stran valí jenom kritika. Mimo jiné proto, že jde v podstatě o předělávku předělávky.

Bizár týdne: Navždy mladý Majk Spirit vzdává hold Karlu Gottovi Bizár týdne: Navždy mladý Majk Spirit vzdává hold Karlu Gottovi

"Snil jsem o spolupráci s tímto legendárním Mistrem, poslední rok jsem se o ni i snažil a vše bylo na dobré cestě… Když jsem se před pár týdny dozvěděl, že nás Karel opustil, představil jsem si, že spolu dáváme dohromady song, a tak vznikla skladba Navždy mladý," vysvětlil na svých sociálních sítích Majk Spirit.

Karel Gott - Sinatra Východu, který kromě domácího publika zpíval i pro Němce, Kanaďany nebo Japonce

Předělávka jedné z nejúspěšnějších písní mnohonásobného Slavíka, na níž Spirit spolupracoval s Miťo Bodnárem, se mu však příliš nepovedla. Kritiku sklízí ze všech stran a posluchači se shodují - vzdát hold Karlu Gottovi mohl slovenský rapper jinou cestou. Paradoxem navíc je, že už Gottova verze je předělávka - originál nazpívali v osmdesátých letech němečtí Aplhaville pod názvem Forever Young.

Ocenit bychom snad mohli jen nové aranžmá písně, o které se postaral ABE. Co se však textové stránky týče, určitě nejde o jedno z nejlepších Spiritových děl. 

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Majk Spirit, Karel Gott

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít