Marpo, Ektor, Ben Cristovao a další: TOP 6 největších domácích rapových koncertů v Česku

Vydáno 17.04.2016 | autor: redakce

V Česku a na Slovensku je málo hiphopových umělců, kteří by dokázali naplnit tisícovou kapacitu největších českých sálů, přesto se tací našli. Ať už to byl striktně rapový Ektor nebo Ben Cristovao koketující s popem i rapem dohromady. Zde je výčet těch opravdu největších, k nim už 22. dubna přibude pražská show Marpa v Malé sportovní hale, spojená se křtem desky Lone Survivor. 

Marpo, Ektor, Ben Cristovao a další: TOP 6 největších domácích rapových koncertů v Česku Marpo chystá velkou show v Malé sportovní hale v Praze, kde vystoupí 22. dubna. Foto: Petr Tibi

Majk Spirit + Live Band - White Show, SaSaZu

Majk Spirit je pokaždé obrovským tahákem pro široké obecenstvo. Proto není divu, že jeho koncerty bývají plné. Naposledy se u nás Majk Spirit objevil v pražském SaSaZu, které bez jakýchkoliv problémů dokázal vyprodat. Představoval zde poprvé v ČR svoji bílou část desky Y za doprovodu živé kapely a mistrovského producenta DJ Wiche. Fanoušci se houpali v rytmu Majkových návykových hitů a koncert dopadl na jedničku. Po hlavním čísle se nezapomněl ukázat ani zbytek legendární crew H16. Afterparty tedy ovládl Cigo a Otis. Ve vyprodání dvou a půl tisícové kapacity SaSaZu ovšem Majk není jediný.

Majk Spirit rozbalil v Praze svou White show

Ektor - křest alba Detektor 2, SaSaZu

Křest Ektorovy desky proběhl teprve nedávno, tudíž na něj máme svěží vzpomínky. Akce odehrávající se v SaSaZu byla tentokrát vyprodána již několik týdnů dopředu. Na pódium si pozval jednotlivě každého hosta z křtěného alba, takže diváci mimo jiné mohli vidět např. Marpa, Strapa, Separa, Ega nebo Rytmuse. Podle záznamů nebylo vidět, že by své fanoušky příliš rozpohyboval, ale pokud začal hrát některý z jeho velkých hitů, lidé se chytli a vraceli svému oblíbenému intepretovi náležitou energii.

Ektor představil v SaSaZu album Detektor 2. Podpořili ho i Rytmus, Marpo, Ego a další

Marpo + Troublegang - Prison Break Tour, Lucerna Music Bar

Marpo se snažil být vždycky inovativní, proto patří ocenění za největší originalitu rozhodně jemu. Jeho Prison Break Tour, která obsahovala osm zastávek po celé České republice, měla vybudovanou vlastní nenapodobitelnou stage ve stylu seriálu Útěk z vězení. Vyvrcholením byl naplněný Lucerna Music Bar, který vzplanul ohněm a rozdivočil nejednoho diváka. Marpa při energickém vystoupení doplňovali rapeři Wohnout a IronKap. Na Troublegang skákající v oranžových vězeňských uniformách Lucerna jen tak nezapomene.

Ben Cristovao - Fórum Karlín

Loni v listopadu uspořádal Ben Cristovao koncert v rámci československého turné a netroškařil ani náhodou. Vybral si rovnou Fórum Karlín s kapacitou tří tisíc diváků. Tu s přehledem vyprodal a zorganizoval tím jeden z největších českých hiphopových koncertů. Ben rád míchá svůj rapový projev s přímočarým popem, přesto by ale byla škoda ho nezahrnout do naší top šestky, ačkoliv není čistě hiphopový interpret.

vložte odkaz, text nemažte

DJ Wich + Champion Sound + spol. - Velký sál Lucerna

DJ Wich uspořádal největší akci pro každého milovníka československého rapu. Dokázal v jednu noc dostat na jednu stage 18 rapových umělců a dva popové. Za doprovdu živé kapely Champion Sound se Lucerna rozzářila ve víru všech zásadních jmen od Rytmuse přes PSH až po Pio Squad nebo Boy Wondera. Fanoušci toto vystoupení brali jako vytoužený rapový svátek a z tohoto důvodu byl přidán ještě jeden koncert stejné sestavy. Pro tuto událost byl dokonce vytvořen speciální merch. Československý rapový all-stars tým ukázal soudružnost a týmového ducha. Víc takových akcí by ocenil nejeden posluchač a fanoušek.

Marpo + Troublegang - křest alba Lone Survivor, Malá sportovní hala

Přestože se tento koncert ještě neodehrál, s klidem můžeme říct, že se bude jednat o jednu z největších hiphopových akcí u nás. Jak jsme již jednou zmínili, Marpo se nebojí velkých inovativních kroků a přijít v Česku s hip hopem do Malé sportovní haly, to je trochu loterie. Vystoupí i hosté, které má na křtěné desce Lone Survivor: můžeme se tedy těšit na Separa, Ektora nebo Kaliho. Už 22. dubna nad Prahou vzplane Troublegang vlajka a zavře ústa všem pochybovačům. Na tuto akci české publikum jen tak nezapomene.

RECENZE: Marpo jde jako Lone Survivor cestou rapové jistoty. Nejlepší songy jsou ty o tátovi

text: Daniel Nádler, foto: Petr Tibi

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít