TOP 6 videoklipů týdne: Wohnout o rouškách, Run the Jewels předpověděli konec starých pořádků, Ektor jako Tony Montana

Vydáno 28.04.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Wohnout se na zkoušce potkali s kolegy v roušce, američtí Run the Jewels natočili klip o konci nových pořádků těsně před tím, než skutečně přišel. Ektor se stylizoval do role mafiánského bosse, další zajmavé klipy tohoto týdne vydali PoetikaKali nebo Evanescence.

TOP 6 videoklipů týdne: Wohnout o rouškách, Run the Jewels předpověděli konec starých pořádků, Ektor jako Tony Montana TOP 6 videoklipů týdne: Ektor jako Tony Montana, Poetika v pochmurné zpovědi a Wohnout o rouškách

Wohnout pozvali do songu o rouškách kámoše 

Songů na téma roušek je na české scéně hned několik. Jeden z těch lepších teď přidali Wohnout. Do klipu k songu Jsme na zkoušce v roušce si pozvali hned několik kamarádů, Kubu Rybu z Rybiček 48, Mardiho z Vypsané Fixy, Terezii Kovalovou, Vaška Bláhu z Divokýho Billa, Ottu Klempíře nebo Daru Rolins.


Poetika
přichází s pochmurnou zpovědí

Poetika aktuálně pracuje na své druhé studiové desce, jejíž součástí bude i píseň Padám. A právě k ní se formace rozhodla natočit videoklip, jehož podobu dal dohromady Ondřej Kudyn. Nejnáročnější dle něj byla poslední scéna. „Anonymní postavy, které táhnou za provazy kluky na povozu. Mají totiž celou hlavu omotanou několika vrstvami alobalu, tudíž nic nevidí a nedá se v tom ani moc dýchat, takže slepé a přidušené figury tahaly za provaz do všech směrů. Navíc se scéna natáčela na otevřeném poli, kde foukal ledový vítr a kola dřevěného povozu v bahně zapadávala." Obtížná pro něj byla taktéž práce s ohněm, který stejně jako zmíněné postavy svázané provazy znázorňuje ve videu depresivní představy.

Lipo pokřtil v pražské Akropoli desku Lyrika, fanoušky bavila také Poetika


Ektor
jako Tony Montana

V pracovním procesu se nachází také Ektor, který fanouškům představil videoklip k songu Hranice. V něm vystupuje jako Tony Montana, hrdina jeho nejoblíbenějšího filmu Zjizvená tvář. Ostatně, právě filmem z roku 1983 byl vizuál inspirovaný. A to zejména jednou z nejsilnějších scén, ve které zazněla legendární hláška "So Say Goodnight To The Bad Guy".

Ektor dokončuje novou desku Marko. Do Fora Karlín prodal už 1500 lístků

 

Kali motivuje songem s pozitivním vibem

Pozitivní song přináší ze Slovenska Kali. Rapper je jedním z těch, kteří museli přehodnotit svoje plány a přesunout celé turné k novému albu až na podzim. V textu nového singlu Baví nás poukazuje na to, co nyní došlo nejspíš mnohým z nás - ke štěstí a spokojenosti stačí někdy mnohem míň, než si myslíme.

Evanescence natáčeli na mobily

Jediným světovým zástupcem v našem přehledu je tentokrát kapela Evanescence. Populární americká formace potěšila fanoušky vydáním videoklipu k titulnímu singlu z připravované desky, který nese název Wasted On You. Videoklip natáčeli členové skupiny doma na mobilní telefony, jednotlivé záběry pak dali dohromady přes internet.

Evanescence se z Plzně přesunuli rovnou do Brna, aby rozduněli zdejší halu Vodova

Run the Jewels uspořádali párty za soumraku civilizace 

Američtí Run the Jewels natočili apokalyptický klip v prázdných ulicích velkoměsta, jimiž létají hořící bankovky a lidé tančí. Nekompromisní rappeři a producenti El-P a Killer Mike předpověděli konec starých pořádků těsně předtím než, skutečně přišel, a ještě se u toho smějí. Ooh LA LA je fenomenální vábnička na chystaní album Run the Jewels 4.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, red, foto: archivy interpretů

Témata: Poetika, Ektor, Kali, Wohnout, Dara Rolins, Divokej Bill, Pokáč, Evanescence, Run the Jewels

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít