TOP 6 videoklipů týdne (90.): Majk Spirit podporuje slovenský fotbal, Lenka Nová je zahalena v temnotě

Vydáno 07.06.2016 | autor: David Stoklas

Do aktuálního klipového výběru se nám dostal i sport. Majk Spirit totiž láká na fotbalové mistrovství. Paul McCartney ukazuje zremixovanou podobu, Beck má parádní animák. I čeští umělci se nenechali zahanbit. Své klipy představily zpěvačky Lenka Nová, alternativní objev Maella a kapela Lola.

TOP 6 videoklipů týdne (90.): Majk Spirit podporuje slovenský fotbal, Lenka Nová je zahalena v temnotě Majk Spirit fandí fotbalu

BECKOVO ANIMOVANÉ KARAOKE

Lyric videa často působí jako znouzectnost ve stylu "jen aby něco bylo". Nicméně to nové, které si připravil Beck, svým povedeným animovaným zpracováním polahodí oku. Skladba Wow to stejné provede i s ušním ústrojím. Beck už poměrně dlouho na Instagramu lákal na novinku, která je tedy konečně venku. Na novou desku si ale budeme muset počkat. Ta vyjde až letos na podzim.

vložte odkaz, text nemažte

MAJK SPIRIT JE FOTBALOVÝ ŠAMPIÓN

Fotbal je sport, který uhranul miliony lidí napříč celým světem. Honba za míčem po zeleném pažitu se líbí i slovenskému rapperovi Majku Spiritovi, který jí zasvětil svůj nový klip k singlu Šampión. Ten věnoval slovenské národní fotbalové reprezentaci ku příležitosti mistrovství Evropy - EURO 2016. Tak třeba se Slovensku díky této hudební podpoře povede vydobýt nějaké parádní umístění.

Majk Spirit rozbalil v Praze svou White show

PAUL MCCARTNEY TANEČNÍ A ZREMIXOVANÝ

Skladba Nineteen Hundred And Eighty Five je k nalezení na béčkové straně alba Band On The Run, které Paul McCartney nahrál v roce 1973 s kapelou Wings. Teď se jí dostalo rozverného remixu, který mají na svědomí Timo Maas a James Teej. Některé pobouří, pohorší a naštve. Některé však uvede do blaženého pocitu. Možná i tento song zazní na Paulově koncertu v Praze, který proběhne 16. června v O2 areně.

Na co se těšit v červnu: Před prázdninami přijedou Black Sabbath, Paul McCartney, Korn, Muse i Iggy Pop

ŠEROSVITNÝ SVĚT LENKY NOVÉ

Na albu s názvem Čtyřicet pracuje textař a skladatel Michal Horáček už několik let. Jako celek by mělo vyjít letos na podzim a zatím z něj můžeme ochutnat skladbu Poslední noc. Vizuální podobu Poslední noci koncipoval Michal Horáček jako odkaz na šerosvitný svět obrazů zapomenutého a teprve po staletích znovu objeveného barokního malíře Georgese La Tour.

TAJEMNÁ A UHRANČIVÁ MAELLA

Maella je dvacetiletá písničkářka s uhrančivým hlasem, která se ve své tvorbě inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Teď jí vychází EP, o kterém říká: "Jsem inspirována neviditelnou tajemností v životech, jaká je zachycená třeba v seriálu Twin Peaks. Stejně tak se v mé muzice projevuje láska ke knihám jako Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, Žert a Směšné lásky od Milana Kundery." Těší tak nejen hudební, ale i literární fanoušky.

LOLA SICE NESOUHLASÍ, ALE KÝVE!

Kapela Lola představuje zbrusu nový videoklip k singlu Stopy v dešti z v pořadí druhé desky ...Jako divoký koně. Album Lola pokřtila před více než měsícem v Cargo Gallery na Náplavce a teď má pro fanoušky další novinku v podobě videa. Ústřední téma nového klipu se točí kolem toho, jak občas bezmyšlenkovitě pokyvujeme nad věcmi, se kterými se úplně neztotožňujeme. "Dívej, jak lidi 4 minuty kývou hlavou a pak řekni, že je to blbý," dodává basák Jakub Jakubec.

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít