TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna se setkala s mladším já, Viktor Sheen vede hovory s ledničkou a Tři sestry představují předělávku Iggyho Popa

Vydáno 14.12.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Ewa Farna vydala začátkem měsíce kritiky pozitivně hodnocené album Umami, z nějž pochází také nový singl Verze 02. K němu natočila svůj finančně i časově nejnáročnější videoklip, v němž byla použita technologie "face replacement", díky které se zpěvačka setkala s o patnáct let mladším já. Kontrafakt zato vydání nové desky teprve čeká. Venku by měla být před Vánoci a jako ochutnávku z ní posílá band fanouškům song Reklama na RapViktor Sheen přistupuje ke klipům o dost víc s nohama na zemi, vizuál Nostalgie je hlavně o nápadu. Tuzemská parta Brixtn křísí frontmana v klipu Zavři oči, formace Tři sestry předělala kultovní singl Iggyho Popa a Timmy White si nejnovější videoklip sám zrežíroval i zprodukoval. S vánoční písní se pak hlásí No Name, nahráli ji s Božidarou Turzonovovou.

TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna se setkala s mladším já, Viktor Sheen vede hovory s ledničkou a Tři sestry představují předělávku Iggyho Popa TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna se setkala s mladším já, Viktor Sheen vede hovory s ledničkou a Tři sestry představují předělávku Iggyho Popa


Ewa Farna použila moderní technologii, aby se setkala s mladším já

Ewa Farna natočila svůj doposud jak finančně, tak časově nejnáročnější videoklip. Vznikl k singlu Verze 02, v němž se obrací na své o patnáct let mladší já a ptá se, zda by si sama se sebou stále rozuměla. „Zajímalo mě, jestli by se mnou teď vlastně ta náctiletá Ewa byla kámoška, jestli pořád jednám v souladu se svými dětskými sny. Myslím, že mít kontakt se svým vnitřním dítětem, se svým dětským ‚já‘, je důležité a udržuje nás v tom, abychom byli sami sebou v té nejsvobodnější a nejpravdivější podobě," říká Farna.

ROZHOVOR | Ewa Farna: Autenticita je u umělce nejdůležitější. Chci na scéně zastupovat poctivý český pop

Díky nejpokročilejším technologiím potká v klipu osmadvacetiletá Ewa s Ewou třináctiletou. Výsledkem je bilance a oslava výročí patnácti let zpěvačky na scéně. Farna k tomu dodává: „Co bych ale mladší Ewě řekla? Moc by toho nebylo, ono totiž na životě je asi hezké, že nevíme, co nás čeká. Znát budoucnost by možná bylo dost zatěžující, tak jak zpívám ve Verzi 02 - proč křišťálovou kouli u nohy mít“.

Kontrafakt si z Piešťan zalítli do Dubaje natočit klip

Pro někoho návrat legend ve velkém, pro jiné lehce kýčovitý a úsměvný "sídliskový" sen made in Piešťany. Nový klip ke skladbě Reklama na Rap Kontrafakt ze Spojených arabských emirátů budí hodně emocí. A to je dobře. Pánové se v úvodu vezou luxusním Rolls-Royce, následně nasedají do privátního jetu, odlétají do Dubaje a tam si užívají na jachtě i v písečných dunách. Autorem klipu je Goldy a Nikita Rublev. Na spadnutí je nová deska kapely KF jako Rolls, která vyjde k 20. výročí vzniku Kontrafakt, a to ještě před Vánoci.

Tři sestry a jejich předělávka kultovní skladby Iggyho Popa

Tři sestry představují již třetí singl z aktuální desky Sex Drógy Rokenról. Tentokrát se kapela rozhodla natočit videoklip k předělávce kultovní skladby Iggyho Popa and the Stogeees, kterou pojmenovala A já chci bejt jak tvůj pes. Stejně jako u předchozích vizuálů z alba se realizace obrazové složky ujal kmenový sesterský režisér Petr Orozovič.

Příběh českého hitu: Tři sestry - Život je takovej

V minimalistickém příběhu ukrutné kocoviny a představ z ní plynoucích zde v one man show exceluje sesterský frontman Lou Fanánek Hagen v roli Sestrám důvěrně známé. „Tuhle píseň, která je z roku 1969 hrajeme na koncertech jako jeden z přídavků a moc nás baví. Pozitivní reakce mnohdy výrazně mladých lidí v publiku podporuje myšlenku, že rokenról vydrží déle, než sex a drogy!" říká zpěvák.

Viktor Sheen zavolal do hlavní role ledničku

Originální pohled na život očima otevřené ledničky nabízí v novém klipu k songu Nostalgie Viktor Sheen. Jednotlivé příběhy jsou víc, nebo míň depka, ztvárněné skvělými herci. Song je z nového alba Příběhy a sny aktuálního držitele ceny Český slavík 2021 za nejstreamovanější skladbu interentu. O režii se postaral Jan Strach.

Brixtn ukazují černé příběhy svých snů

Trojčlenná kapela Brixtn natočila klip k dalšímu songu Zavři oči ze svého debutového alba nazvaného Cizí byty. V příběhu ukazuje hlavně vnitřní boj frontmana Matěje, který trávil až moc času na mejdanech, a to se podepsalo na jeho psychice. Podle slov kapely je skladba ukolébavkou pro dospělé. Vizuální podobu představ dodal režisér Vladimír Špička. 

Timmy White natáčel v divadelním prostředí

Timmy White vydává další singl z připravovaného alba. Je jím píseň Gravity, videoklip k níž si vzal na starosti jak po režijní, tak produkční i scénáristické stránce. Mladý zpěvák zasadil příběh odehrávající se ve vizuálu do divadelního prostředí, do kterého vchází dvě hlavní postavy jako malé děti a odchází jako postarší pár. "Nejkrásnější věc je zamilovat se a už nepotřebovat ‚gravitaci‘, protože láska má svou vlastní,“ říká White.

No Name vydali svůj první slovenský duet

No Name pojmenovali svůj nový vánoční song Vianoce s Božidarou po zpěvačce, která ho s nimi nazpívala, Božidaře Turzonovové. Skladbu, která je prvním duetem kapely se slovenským interpretem, nahráli ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu.

Jak se žije na šňůře | Terčem vtípků v No Name je Zoli. „Jednou jsme ho nechali v Rakousku na pumpě,“ vzpomíná Igor Timko

„Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ říká Igor Timko a dodává. „Měli jsme ambice přinést poselství, ne pouze přispět další vánoční písničkou. Našim druhým přáním bylo, aby se spojení s paní Turzonovovou stalo vzácným.“

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv interpretů
Témata: Ewa Farna, Kontrafakt, Tři sestry, Viktor Sheen, Brixtn, Timmy White, No Name

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít