TOP 6 videoklipů týdne: Poppunkové léto s INEKAFE, bezpečné místo Bena Cristovaa i Továrna na absolutno Báry Basikové a Pačessů

Vydáno 22.08.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Do nového kabátu obléklo INEKAFE skladbu Leto!, kterou napsal frontman Vratko Rohoň. Do pivní roviny převedli Pačess a Bára Basiková slavné Čapkovo dílo Továrna na absolutno, Navar pak přichází s pořádným metalovým nářezem. Nelení ani Ben Cristovao, který vydává klipy jako na běžícím páse. A nová videa poslaly svým fanouškům i Rita Ora a Olivia Rodrigo.

TOP 6 videoklipů týdne: Poppunkové léto s INEKAFE, bezpečné místo Bena Cristovaa i Továrna na absolutno Báry Basikové a Pačessů TOP 6 videoklipů týdne: Poppunkové léto s INEKAFE, bezpečné místo Bena Cristovaa i Továrna na absolutno Báry Basikové a Pačessů

INEKAFE a jejich poppunkové Leto!

Singl Leto! slovenské sestavy INEKAFE dostal novou podobu. Zatímco první verze je rychlá a punková, aktuální podoba skladby je spíše poppunková. Klip o oběma natočil frontman Vratko Rohoň, přičemž hlavní role se zhostil veterán Volga 21 vyrobený v roce 1958. „Muziku děláme tak, jak ji cítíme a jak se nám líbí. A věříme, že se bude líbit i našim fanouškům,“ uvedl zpěvák.

Pačess nahrávali s Bárou Basikovou

Pačass představují nový klip k písni Továrna na Absolutno, kterou nahráli ve spolupráci s Bárou Basikovou. Video se natáčelo za sychravého jarního počasí v Lulči, režie se ujal Mejla Basel. Téma skladby koresponduje s textem, jde přitom o jakousi metaforu a převedení slavného Čapkova díla do pivní roviny.

Olivia Rodrigo ví, že některé věci nejsou dobrý nápad

Americká zpěvačka Olivia Rodrigo už brzy vydá svoje nové album Guts. Na něm bude i aktuální singl Bad Idea Right? V klipu zpěvačka utíká z domácího mejdanu, aby navštívila svého bývalého přítele. Vidíme ji, jak uniká všem nástrahám a v závěru se dostává až do ložnice svého ex. O režii klipu se postarala Petra Collins, která v minulosti natočila videoklipy pro Carly Rae Jepsen, Selenu Gomez i Cardi B.

Rita Ora zveřejnila záběry z loňské svatby s Taikou

Britská zpěvačka Rita Ora vydala v červenci svoje třetí album You & I. Nyní vydala ke stejnojmennému, už čtvrtému, singlu z desky i videoklip. Ten zachycuje momenty z její loňské svatby. Zpěvačka si totiž vzala dlouholetého přítele režiséra Taiku Waititi. 

Ben Cristovao vydává klipy jako na běžícím páse

Jestli si Ben Cristovao na léto něco naplánoval, tak je to dovolená. V rychlém tempu vydává v poslední době snad každý týden nový klip. Po Nelituju, Nemusim nic, Brigher Day, Jako dřív přichází novinka SAFEPLACE1. O jeho choreografii se postarala skupina Butterfly kids. Song s optimistickým sdělením a pozváním do party k Benovi bude bavit.

Navar posílá metalový nářez

Vzkříšení Navar přichází s novým videoklipem. Tentokrát došlo na otvírák loňského alba Návrat havranů, speed metalový nářez Pod křídly lva. Skladba reflektující současný stav naší společnosti, pojednává o tom, jak je důležité znát vlastní historii. "Mám pocit, že jsme zapomněli táhnout za jeden provaz. Často s vypjatými emocemi těkáme mezi tématy, která nás rozdělují, místo abychom se zaměřili na to, co nás spojuje. Neznáme-li vlastní společné kořeny, je těžké smysluplně budovat společnou budoucnost," uvedl autor písně Jiří Rain.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, TZ, foto: archiv INEKAFE, Larissa Hofmann (Olivia Rodrigo), Don Arnold (Rita Ora)
Témata: INEKAFE,  Pačess, Bára Basiková, Navar, Ben Cristovao, Olivia Rodrigo, Rita Ora

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít