TOP 7 videoklipů týdne (62.)

Vydáno 24.11.2015 | autor: David Stoklas

V novém výběru klipů se nám už pomalu začínají ozývat Vánoce. Kylie Minogue nahrála svou první koledu, Pokáč vzpomíná na počítačové hry, Kelly Clarkson opěvuje silné ženy a Wolf Alice coverují Alt-J. Co více? Menhir, Come and Play a Disturbed.

TOP 7 videoklipů týdne (62.) Kylie Minogue oživuje vánočního ducha

PAŘMEN POKÁČ VZPOMÍNÁ NA PC ZAČÁTKY

Devadesátky. Staré osmibitové hry, pomalý internet, ale o to větší kouzlo z toho všeho. To řeší písničkář Pokáč v novém songu Vymlácený Entry. Po zhlédnutí autentického klipu, který je sondou do života pařmenů, kdekdo dostane chuť znovu oživit herní legendy jako Doom nebo Prince of Persia.

Ve vizuálu si zahráli mnozí známí Pokáčovi přátelé. Kromě Xindla X můžeme zahlédnout Václava Lebedu alias Voxela, Kateřinu Marii Tichou nebo kluky z kapely Light & Love.

ANIMOVANÁ POUŤ VELKOMĚSTEM S COME AND PLAY

Skupina Come and Play pokřtila minulou středu nový animovaný klip ke skladbě Million Pairs Of Shoes. Píseň pojednává o pestrosti velkého města a o možnostech, které velká spousta lidí nabízí. Zkrátka nikdy nevíte, koho potkáte. Že by to třeba byla životní láska?

Na přelomu letošního roku vydali Come and Play své debutové EP Heaven. O produkci se postaral Dušan Neuwerth, který spolupracoval například s jejich slavnějšími kolegy Tata Bojs. Letos jsme mohli Come and Play zahlédnout třeba na Colours of Ostrava.

WOLF ALICE VS. ALT-J

Jak zní indie v podání dalšího indie projektu? Momentálně jedna z největších britských senzací Wolf Alice zcoverovala v rámci live session pro Radio 1 song Matilda od Alt-J. A výsledek? Fantazie. Kombinace smyčců a líbezného hlasu Ellie Rowsell je vskutku úžasná.

RECENZE: Jako šlehačkový dort posypaný žiletkami: Wolf Alice přinášejí svěží indie rockový vítr

Česká republika příští rok dočká jejich návštěvy. Zahrají 26. února v pražské Akropoli, vstupenky jsou již dlouho v prodeji. Debutové album vyšlo letos v červnu a těší se velké přízni fanoušků i kritiky.

KYLIE MINOGUE ZPÍVÁ KOLEDY

A je to tady. Vánoce. Dárečky, koledy, svařák a přecpané obchoďáky. Každoroční klišé znovu ožívají. To ale nic nemění na tom, že australská zpěvačka Kylie Minogue krásně přezpívala koledu It's The Most Wonderful Time Of The Year.

AUDIO: Vánoce přicházejí a s nimi i nová Kylie Minogue

Kylie vydala 13. listopadu své první vánoční album s názvem Kylie Christmas. Celkově je tato deska už v pořadí třináctá. Nabízí na ní celkem 13 různých koled. Zdá se, že třináctka je její šťastné číslo.

KELLY CLARKSON VZDÁVÁ HOLD SILNÝM ŽENÁM

V novém a emocemi překypujícím klipu vzdala zpěvačka Kelly Clarkson hold ženám, k nimž nebyl osud zrovna příznivý. Oslavuje zde jejich sílu, vůli a ochotu podstoupit občas nerovný a nespravedlivý boj. Vše krásně zaobaleno v minimalistické atmosféře.

Skladba Piece By Piece, v jejímž klipu si zahrála i malá dcerka Kelly Clarkson, pochází ze stejnojmenné desky, která vyšla na konci letošního února. Na sedmé studiovce spolupracovala někdejší vítězka soutěže American Idol například s australskou zpěvačkou Siou, jež jí pomáhala s psaním songů.

DISTURBED O VNITŘNÍ KRÁSE

Nesuďte knihu podle obalu. Tak zní klasické přísloví a přesně podle něj se řídí metaloví Disturbed v novém klipu. V něm vypráví o oběti požáru. Mladý chlapec pozbyl svůj krásný obličej a musí se potýkat s nepříjemnými pohledy okolí. Nakonec se ale najde někdo, kdo ocení krásu. Tu vnitřní.

RECENZE: Disturbed na Immortalized sklouzávají k rutině

Disturbed vydali letos desku s názvem Immortalized. Na ní se oddali trochu víc přátelskému zvuku. Za to sklidili od fanoušků ne zrovna příjemnou odezvu. Stěžují si totiž, že se z nich stali "změklé ubrečené slečinky".

ROCKEŘI Z MENHIRU MAJÍ ZLOMENÁ SRDCE

Duše muzikantů jsou křehké jako čínský porcelán, obzvlášť když se po nich projde sličná kráska. V novém klipu ukazují Menhir, že i oni se snadno dostanou do spárů krásných žen, které si pak s nimi můžou dělat absolutně cokoliv.

Menhir fungují už od roku 2003. Po několika změnách v kádru se ale jejich sestava konečně ustálila a přišel čas na novou desku. Její příprava jim momentálně zabírá většinu času, ale na své fanoušky nezapomněli. Stále totiž koncertují.

 

text: David Stoklas

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít