TOP 7 videoklipů týdne: Ben Cristovao a Samey společně, Giudi probouzí Sleeping Boye

Vydáno 25.02.2020 | autor: Ondřej Horák

Na turné zvou klipem -123 min., to samé činí Aneta Langerová s Korben Dallas. Do výběru nejlepších klipů se tento týden dostaly také nečekané spolupráce. Zpěvačka Giudi se spojila s Mejlou z Vypsané Fixy, Ben Cristovao zase hostuje košickému Sameyovi. Jan Bendig přichází s dalším roztančeným klipem, WWW Neurobeat se vrátili ke svým předhudebním kořenům. Probouzí se i skotští Biffy Clyro, jejich novinka Instant History je slibná ochutnávka budoucí desky.

TOP 7 videoklipů týdne: Ben Cristovao a Samey společně, Giudi probouzí Sleeping Boye TOP 7 videoklipů týdne: Ben Cristovao a Samey společně, Giudi probouzí Sleeping Boye


Samey a Ben Cristovao ve společném tracku

Ben Cristovao spolupracuje napříč žánry, nemá problém udělat song s Paľo Haberou nebo Mirai a vedle toho klidně s alternativnějšími jmény, jakými jsou Lucas Dope nebo Samey. Skladba Cool vyšla už v září 2019 na desce XYZ od Sameyho, až teď přichází na řadu klip. Je sestříhaný z jeho koncerních záznamů a hozený do černobílého spektra. Ben Cristovao vystoupí 26. 9. v pražské O2 areně a možná právě Samey bude jedním z hostů show.

V Eurovizi bude letos Českou republiku reprezentovat Ben Cristovao


Giudi
probouzí za pomoci Mejly z Vypsané Fixy Sleeping Boye

Zpěvačka Giudi, která je aktuálně v nominacích Ankety Žebřík 2019 za svůj klip Tribe, přichází s dalším vizuálně velmi propracovaným dílem. Do hlavní role v klipu obsadila tanečníka a stylistu Matěje Pšeničku. Singl složil Mejla, kytarista z Vypsané Fixy, který zároveň vystupuje jako DJ pod alter egem Sleeping Boy. Po něm je pojmenovaný i název tohoto singlu, jehož text napsala Giudi. Příběh klipu zobrazuje kluka, který je ztracený ve svojí hlavě a snaží se najít cestu ven.

VIDEOROZHOVOR: Giudi - Na Žebřík je hrdý každý Plzeňák!


Biffy Clyro
nabízí flashbacky do budoucnosti

"Instant History je o o probuzení do nové reality a snaze se nevzdat," vysvětlují jednoduše Biffy Clyro téma songu na svých sociálních sítích. Parádně chytlavý singl se silnými kytarami je přesně to, co od Biffy Clyro známe a baví nás, navíc vylepšené o lehký elektronický přesah. Tento experiment kapele určitě sedne. Klip je o spoustě prostřihů, vzpomínek a pohledů do budoucna.


Honza Bendig se v novém klipu potkává s bejvalkou

Po sérii písniček o lásce přichází Honza se songem Čaje. Ne, Bendig nezpívá o oblíbeném ranním drinku, Čaje znamená v romštině děvče. Hlavní roli v tanečním videoklipu ztvárnila po zpěvákově boku jeho expřítelkyně Mirka Pikolová. Kromě profesionálních tanečnic v klipu září i děti z DDM Sluníčko v Duchcově. O režii videa se postaral Lukáš Rejmon, a to ve spolupráci s kameramanem Janem Strachem.


-123 min. lákají singlem Komár na turné

Skupina -123 min. přichází s klipem k písni Komár, která se nachází na její loňské desce LES. Video natočila ve spolupráci s kameramanem Markem Blissem, který kapelu zachytil v její pražské zkušebně. "Do klipu jsme přizvali i naše malé ratolesti jako komáry a až na pár bodů ve scénáři jsme vše nechali plynout a společně si užili zábavné chvíle," uvedl frontman Zdeněk Bína. -123 min. nový singlem lákají na druhou část svého turné, kterou odstartují již 6. března v Chomutově.

minus123minut a Prague Philharmonia byli na Smetanově Litomyšli oceněni dlouhotrvajícím aplausem

 


Aneta Langerová
Korben Dallas podruhé

S novinkou přichází také Aneta Langerová, a není na ni sama. Píseň Konečně totiž nahrála se skupinou Korben Dallas, s níž už v minulosti spolupracovala na skladbě Sen a se kterou také vyrazí koncem března na jarní šňůru i se společným EP. Video se odehrává před černým plátnem a v detailu zachycuje zpěvačku i frontmana Juraje Benetina. Postarala se o něj Slovenka Lucia Pacek Halmová.

Aneta Langerová zaplnila brněnské Sono. Kromě kapely ji doprovodilo i smyčcové trio

 


WWW Neurobeat využili při tvorbě klipu tempery

Nezahálela ani skupina WWW Neurobeat, která se tentokrát jako singl rozhodla vydat píseň Slunce v úplňku. K ní natočila zcela originální videoklip, kterým se vrací ke svým kořenům - na místo, kde vznikla. Členové kapely se totiž před lety potkali na Střední umělecké škole Václava Hollara a právě své umění ve videu využili. Jeho příběh totiž namalovali temperami, které v animované podobě oživil Jan Kottman.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: -123 min., Aneta Langerová, Korben Dallas, WWW NeurobeatBen Cristovao, Samey, Giudi, Vypsaná Fixa, Jan Bendig, Biffy Clyro

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít